Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poprzeglądałem ten temat (ostatnie 30 stron) jak i kilka tematów. Wiem że "powinienem" kupić lazaro v3, tylko czy warto dopłacać. Wzrost 183 waga 85 noga 81-83? wiek 30+

Rower do jazdy do 15 km/h na dystansie 10km do pracy oraz okazjonalne wycieczki 20-40km z tempem jeszcze wolniejszym. Nawierzchnia głównie asfalt trochę łąk, lasów okazjonalne piaski nad morzem. Teren głównie płaski choć będą trafiały się drobne wzniesienia - okolice Trójmiasta.

Pewnie w sezonie przez lenistwo i deszcze będzie max 500km.

10 lat temu kupiony za 300zł z marketu "góral" był wystarczający. 3 lata temu marketowy "arkus-rowet" za 450 to istny złom.

 

I tu pytanie czy do moich wymagań v2 będzie odpowiednia (albo innej firmy alternatywa). A dopłata do v3 będzie tylko dla "szpanu" bo nie zauważę żadnej różnicy.

 

To pytanie się przewijało, ale raz było warto za drugim razem niekoniecznie. Jak można opisać to jaka odczuwalna była by różnica.

 

Może Eries Eveo - czy tam będę mniej pochylony co mi by odpowiadało i jaka rama 19 czy 20,5 ?

 

 

Edytowane przez nicram0413
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się czy warto dopłacać do v2 względem v3, radziłem się tu na forum.

Szczerze: myślę, że na moje potrzeby w zupełności wystarczyłby v2, wybrałem jednak v3 i nie żałuję :)

Nie zrobiłem tego dla szpanu (uważam, że mało ludzi zna się na osprzęcie, więc nie zauważyłoby różnicy pomiędzy v2 i v3 jeżeli byłyby takiego samego koloru :P). Po prostu świadomość i chęć posiadania lepszego sprzętu, a także sugestie ludzi z forum zrobiły swoje ;)

Rowerem jeżdżę do pracy (3km w jedna stronę), a w wolnym czasie wycieczki takie jak Ty planujesz, tyle że staram się jednak mieć większe tempo. Nawierzchnia: chodniki, ścieżki rowerowe, jak nie ma innej opcji to ulica (asfalt). Po lesie i łące nie jeździłem, ale raz zdarzyło mi się wjechać w sypki piach i nie sądzę, żebyś pojeździł po piaskach nad morzem :P

 

Jak to wszyscy piszą: jeżeli możesesz dopłacić to bierz v3, jeżeli nie możesz bądź nie chcecz, to v2 wystarczy - ludzie kupują i są zadowoleni.

Takie moje prywatne zdanie ;)

Edytowane przez dzudzu9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. 

 

Mam się nad czym zastanowić w końcu to tylko 200zł (rower biorę na działalność - stąd też wybór musi być bardziej przemyślany bo trudniej o zwrot).

 

A szkoda żeby 960zł poszło w niebyt jak ta kasa za jego poprzednika (jak można zrobić rower w którym pedały łamią się po 5km z siodełka zostaje sam plastik po 2 tygodniach a obroty korbą co chwila są puste)

 

Na tym za 300zł mogłem zwiedzać w piach.  

 

Jak z pozycją za kierownicą by przy moich parametrach było bo tego się obawiam najbardziej. Rączki przyjemne w dotyku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Pisałam już w innym wątku http://www.forumrowerowe.org/topic/182557-1500-2000-jaki-damski-cross-dla-dosc-wysokiej-kobiety/ i zostałam skierowana tutaj ;)

W skrócie: wzrost 176cm, celuję w damskie 19"

przeznaczenie: delikatny teren, dojechanie do delikatnego terenu przez miasto ;), czasem wycieczka za miasto max 50-60km
możliwości: maksymalnie 2000zł ale 1500zł byłoby super.
 
Co wpadło mi w oko:
 
Kross Lea F4 
 
Kross Evado 2.0 Damski 2014/2015
 
UNIBIKE FLASH 2015 DAMSKI
 
LAZARO INTEGRAL V2 LADY
 
Lazaro ELITARY V2/V3 LADY
 
Merida CROSSWAY 20-MD LADY N2 / V20 Lady / V40 Lady
 
Kellys Gamma Dark Mango
 
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :) Część rowerów udało mi się porównać na http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/porownaj?rowery=41775%3A39047%3A39078%3A42967 chociaż nie wszystkie były dostępne w odmianie damskiej - ale podzespoły raczej się nie różnią w tych wersjach?
Edytowane przez Jucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup lazaro integral v3, niestety ciężko zdecydować się na wymiar 17 czy 19 cali rama, moje wymiary 180 cm wzrostu, noga 79,5 cm , w butach 82-83 cm. Dziś byłem przymierzyć się do kands maestro 19 cali (podobno blizniacza rama do lazaro) i jest za duża od jajek tylko 2 cm czyli moim zdaniem za mało , 17 nie produkują niestety.

 

No i tutaj pytanie co radzicie? bo jednak ze względu na wzrost to powinna być 19, jeździłem 19 unibikiem viper i był super nie wiem czy nie będzie ta rama za mała w lazaro dla mnie a 19 jest za duża na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać 17" bez wahania . Siodło pójdzie do góry i w tył i zniweluje prawie cały "ubytek na długości".

Klejnoty na 19" nie wlezą na bank.

 

Edit:  w koturnach masz zamiar jeździć ?? :)

 

Edit 2 . poczytaj kilka ostatnich stron wątku  rowery i ramy integral V - co  nieco  o rozmiarach tam jest ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że opinie są podzielone. Przeczytałem kilkadziesiąt postów nie tylko w tym temacie i właśnie ciężko powiedzieć przy moich wymiarach, przy bardzo podobnych zdania były podzielone. Może ma ktoś rower w Krakowie lazaro integral v3 rozmiar 17 cali najlepiej z 2015 roku i pozwoliłby się przymierzyć do takiej ramy, bo to byłoby najlepsze jednak. Ewentualnie proszę jeszcze o opinie kogoś kto ma podobne wymiary albo więcej doświadczenia w tych rowerach, bo geometrię mają bardzo nietypową jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem posiadaczem Lazaro Elitary od piątku. Elitary dlatego, że producent poinformował, że w tym roku będą tylko białe w ramie 17 , jaka mnie interesowała, a ja wybrałem czarny mat. Rower zamówiony we wtorek , przyszedł w piątek.

Mam 170 cm i nogę 78, jak zsiadam i stoję nad ramą to jest na styk, ale stoję :laugh: . W czasie jazdy jest już dobrze, choć zastanawiam się nad skróceniem mostka, może na 90 mm. Pojeżdżę jeszcze troche , aby się w tym upewnić. Tak więc przy wzroście 180 to raczej wybrałbym 19.

Pierwsze wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, jeszcze tylna przerzutka do wyregulowania i lekki kłopot z przednim hamulcem , lekko ociera. Na hydraulicznych nie znam się nic, więc pewnie wizyta w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proszę jeszcze o opinie kogoś kto ma podobne wymiary albo więcej doświadczenia w tych rowerach, bo geometrię mają bardzo nietypową jednak.

Wbrew pozorom te rowery mają typową geometrię. Bardzo typową... dla MTB. Dlatego, jeśli masz wątpliwości co do rozmiaru, to bierz mniejszy.

 

@Piotr_ - mierzyłeś ten mostek? Nie chce mi się wierzyć, że w damkach dają inne, a Maestro mojej żony fabrycznie ma 90 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Mam 20 lat i szukam crossa do 1300zł. Co powiecie o cossack MX28? Mam na razie 1000zł a chce mieć dobry rower bo często jeżdżę po 50km. Mam 188cm waga 70kg. Noga 94cm. Mam jeszcze pytanie. Czy znajdę rower za 1100zł ale nie szajs? Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przymierzenia bym nie ryzykował.

 

Masz długie nogi do ramy 21 - niewykluczone że wiązałoby sie to z wymianą sztycy na dłuższą .  A wtedy pozycja sporo się zmieni,

 

Są większe ramy - ale nie dla polecanego przeze mnie integrala. Ale rzadkość żeby cena była równie rozsądna do poziomu osprzętu ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...