Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po latach jazdy na Delcie Arkusa chciałbym kupić w miarę sensowny rower crossowy z przeznaczeniem do jazdy po asfalcie i polnych drogach. W sprawach rowerowych jestem laikiem. Przeglądając internet wpadły mi w oko 3 modele i nad nimi głównie się zastanawiam:

 

http://www.ceneo.pl/35034998#tab=spec

 

http://rowerykands.pl/rowery/124-wyprzedaz-kands-maestro-men-28-2015r.html

 

http://rowerykands.pl/rowery/111-kands-avangarde-2xdisc-nowosc-2015.html

 

Początkowo najbardziej przekonywał mnie romet orkan 4.0 ale zastanawiam się czy jest sens dopłacania prawie 400zł w porównaniu z kands maestro. Jak wygląda osprzęt tego rometa w porównaniu z kandsem? Czy jest to odczuwalna różnica? Wiem, że Romet ma hamulce hydrauliczne ale czy akurat model w nim użyty jest godny polecenia? Jeżdżę kilka razy w tygodniu po około 100 km, czy do takiej jazdy nie będą lepsze v brake?

Zależy mi na rowerze jak najbardziej trwałym i jak najmniej awaryjnym. 1800 z groszami to maks co mógłbym wydać.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe czasy na zakup roweru. Pod koniec roku można było za 1500zł kupić orkana 4.0, który ma lepszy wideł (głownie sztywniejszy bo golenie 30mm), i hamulce tarczowe, które może nie są szczególnie udane ale lepsze niż vb a z czasem można zmienić na coś poważniejszego bez wymiany kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumujesz.Była ta sama.Nie jestem orłem z angielskiego ale jak ktoś pisze Full Alivio to ja rozumuje że cały napęd jest alivio a tak nie jest.Wcześniej jednak nie było w opisie że jest Acera a teraz jest i to jest na plus.

Sorry mój błąd.Faktycznie przeglądałem na szybko.Była Acera m391 a teraz jest acera t3010 na octalink.To na plus :)

 

Choć i tak uważam że poszli w złą stronę bo różnica w cenie detalicznej jak oglądam między acera t3010 a alivio t4010 jest znikoma żeby nie powiedzieć żadna.Nie powiem już jak w hurcie.Natomiast wydźwięk marketingowy byłby adekwatny i rower stał by się prawdziwym Full Alivio.

Edytowane przez fala77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś styra takie blaty to już dawno nie będą dostępne na wymianę ;). Chyba, że ktoś planuje zakup tak jak w latach 70 i 80 kupowało się samochody, czyli jeden nowy w całości i jednocześnie trzy w częściach.

 

A teraz poważnie - w czym lepsza jest alivio FC-T4010 oa acera FC-T3010 (tylko plz poważne argumenty a nie różnica w masie 17g)? 

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś styra takie blaty to już dawno nie będą dostępne na wymianę .

Jakby wszyscy czyścili łańcuch (najlepiej oczywiście "campę" zakładaną zaraz po zakupie roweru :)  ) co 50 km i pilnowali jego"wyciągnięcia" to połowy wątków na forum dotyczących eksploatacji mogłoby nie być :) :)

sorry za off-top..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fala77: masa w tej grupie nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Ew. różnice w stosunku do masy całego roweru na komponentach tego pokroju to jakieś promile. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie też odchudzał roweru tej klasy a już na pewno nie montując alivio w miejsce acery. Nawet cenowo acera bywa miejscami droższa od alivio. Tym samym wyższość alivio na acerą należy traktować w kategoriach zaszłości historycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam ten rower z 2015 roku i ogólnie nie narzekam ale...nie wiem jak to napisać.Sprawdź wszystkie śrubunki albo oddaj rower do dobrego serwisu na pierwszy przegląd.Nie chce być niemiły,już wspominałem o tym na forum nie wiem kto składa im te rowery ale to jest masówka i mało patrzą no to jak to jest poskładane.Nawet piasty sprawdź.U mnie konusy były tak skręcone że po zdjęciu koła z roweru i zakręceniu go w rękach piasty "wyrywało" z ręki.Pewnie że to się będzie kręcić ale wpływ na zużycie będzie znaczny.Już nie mówiąc że konusy pod QR trzeba ustawić bardzo delikatnie,nie pisząc że z tycim, tycim luzem bo sam zacisk dociska też konusy.

 

 

Jeszcze taki szczegół odnośnie nowości w Lazaro.Z opisu wynika że jest amortyzator Suntour NVX w wersji SF15 i regulowana podpórka.Tak mnie natchnęło by to sprawdzić w moich rowerach kupionych w maju 2015.W moim 19" amortyzator z możliwością zamontowania hamulca tarczowego jest w wersji SF11 a w drugim 17" bez tej możliwości w wersji SF15.Podpórkę i w jednym i drugim mam regulowaną.Czy SF15 z 2015 roku jest taki sam jak SF15 z 2016?Może ktoś wie jakie są różnice?

 

98c5ffa6125cd147med.jpg

 

f5272c0812263730med.jpg

Edytowane przez fala77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich forumowiczów.

Poszukuję crossa do 1500 i obecnie zastanawiam się nad dwoma rowerami, nowym i używanym:

 

nowy Lazaro Integral V3:
http://allegro.pl/king-of-the-road-lazaro-integral-v3-full-alivio-i6031339739.html

 

oraz używany Scott:

http://olx.pl/oferta/rower-scott-shimano-deore-xt-28-cali-CID767-IDdXbzj.html#102e86b59b

 

V3 ma gwarancję natomiast Scott jest na deore.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym rowerze wiesz co masz ,  używany może mieć już wiele do wymiany i nie ma to znaczenia z jakiej grupy bo i tak trzeba będzie kupić nowe , a co to możesz się dowiedzieć po zakupie stery suport kaseta może korba no i generalka amortyzatora z fachowym serwisem może to być kilkaset złotych . Nowy to nowy no i gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "leć" na wygląd bo Scott i deore xt.Inna sprawa jak się dobrze znasz i osobiście na miejscu jesteś w stanie ocenić namacalnie stan podzespołów to można już pomyśleć.Nie będę namawiał do Lazaro którym sam jeżdżę i który ma swoje wady choć raczej serwisowe ale jak napisał przedmówca, nowe to nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...