Skocz do zawartości

[ Przejażdzka] Gdzieś poza Poznań


Irina3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Magdo, ostatnio nie dostalem niestety odpowiedzi od was gdzie sie spotykamy i o ktorej godzinie ale chetnie dzis bym sie gdzies wybral jak nie bedzie zbyt wielkiego bagna po tej ulewie :D

 

 

O0 sorki że dopiero teraz odp ale właśnie dzisiaj zobaczyłam że napisałeś wiadomość :laugh:

 

 

jakbyscie powtarzalio wypad w rejony rusalki i okolic to chetnie sie podlacze :) tempo amatorskie :)

 

 

Ok nie ma problemu tylko na chwilę obecną nie wiem kiedy pojadę w tamte rejony ;]

 

 

O0 sorki że dopiero teraz odp ale właśnie dzisiaj zobaczyłam że napisałeś wiadomość :laugh:

 

 

 

Ok nie ma problemu tylko na chwilę obecną nie wiem kiedy pojadę w tamte rejony ;]

 

 

Ale jak coś to dam znać może akurat znajdziesz czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy. 

Z tego co tu widzę jakie miejsca podajecie to jest prawdopodobne że kogoś z Was już spotkałem. Biedrusko, Morasko, Radojewo, niebieski szlak nad Wartą, Rusałka, Kiekrz - to są moje ulubione miejsca. Może zrobiłem niewiele bo dopiero od miesiąca zaczynam i _tylko_ 220km, ale chce regularnie jeździć. Nęci mnie za jakiś czas podjechać pociągiem i pozwiedzać rejony Puszczy Zielonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nęci mnie za jakiś czas podjechać pociągiem i pozwiedzać rejony Puszczy Zielonki.

 

Pociągiem do Puszczy Zielonki to trochę przesadza uważam, z Poznania to żabi skok, rowerem to czysta przyjemność, jak chcesz to mogę Ci kilka fajnych ścieżek pokazać, jest ich kilkanaście. Ja ostatnimi czasy śmigam dużo w okolicach Moraska, Radojewa, drogą wzdłuż Warty do Biedruska,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągiem do Puszczy Zielonki to trochę przesadza uważam, z Poznania to żabi skok, rowerem to czysta przyjemność, jak chcesz to mogę Ci kilka fajnych ścieżek pokazać, jest ich kilkanaście. Ja ostatnimi czasy śmigam dużo w okolicach Moraska, Radojewa, drogą wzdłuż Warty do Biedruska,

 

Jestem zwolennikiem stopniowania wycieczek i na razie jestem na etapie 35km. Kondycyjnie nie przewiduję abym miał problemy z dalszymi trasami, a cel na teraz to 50km. Swoje trasy wrzucam na runkeepera.

 

Jechałem już raz niebieskim wzdłuż Warty do Biedruska, rzut oka na rzekę z mostu niedaleko Bolechowa i powrót drogą szosową do Radojewa. Trasa bardzo fajna, tylko te komary. Był to niedzielny wieczór, więc ludzie zaczęli przyjeżdżać do Poznania, a osobiście nie lubię intensywnego ruchu samochodowego.

 

Chętnie poznam jakieś informacje o najlepszych trasach w tym regionie. Docelowo chciałbym dojechać rowerem z Poznania do Rościnna (obok Skoków) i zastanawiam się jakie w tym wypadku są opcje. Wolę nadłożyć dystans i pojeździć sobie przez pola, wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam jakieś informacje o najlepszych trasach w tym regionie. Docelowo chciałbym dojechać rowerem z Poznania do Rościnna (obok Skoków) i zastanawiam się jakie w tym wypadku są opcje. Wolę nadłożyć dystans i pojeździć sobie przez pola, wioski.

 

Do Skoków można pojechać bardzo fajną trasą a mianowiecie :) Wbijamy się na  szlak rowerowy wzdłuż warty w kierunku Biedruska, dojeżdzamy do Biedruska, przecinamy Wartę i w promnicach w ul. północną skrecamy w lewo. Przez ok. 5km jedziemy prosto do miejscowości Mściszewo i dalej kierujemy się na Starczanowo, dalej Uchorowo. W Uchorowie przecinamy drogę asfaltową i kierujemy się na Pacholewo (droga asfaltowa o małym natężeniu ruchu). W Pacholewie skręcamy w lewo drogę szutrową i lecimy cały czas prosto, mijając miejscowość Nieszawka, Potrzanowice i jesteśmy w Skokach. Do Rościnna masz rzut beretem ze Skoków. Masz link do fajnych map rowerowych http://www.opencyclemap.org/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć trasę z okolic Śródki / Malty do Puszczy Zielonka z pominięciem ruchliwej i niebezpiecznej ul Gdyńskiej, najchętniej przez jakieś tereny zielone bądź mniej ruchliwe uliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO wielkie dzięki za zmapowanie :) Trasa przez Gdyńską odpada ze względu na uczestników wycieczki.Jedną z nich będzie 11 córka mojej koleżanki.O ile dystans jak na Nią odpowiedni to na ruchliwą,wąską i zupełnie pozbawioną zdatnego do pedałowania pobocza, drogę bym Jej nie wypuścił. :) Jutro sobie zrobię Twoją pierwsza propozycję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Skoków można pojechać bardzo fajną trasą a mianowiecie :) Wbijamy się na  szlak rowerowy wzdłuż warty w kierunku Biedruska, dojeżdzamy do Biedruska, przecinamy Wartę i w promnicach w ul. północną skrecamy w lewo. Przez ok. 5km jedziemy prosto do miejscowości Mściszewo i dalej kierujemy się na Starczanowo, dalej Uchorowo. W Uchorowie przecinamy drogę asfaltową i kierujemy się na Pacholewo (droga asfaltowa o małym natężeniu ruchu). W Pacholewie skręcamy w lewo drogę szutrową i lecimy cały czas prosto, mijając miejscowość Nieszawka, Potrzanowice i jesteśmy w Skokach. Do Rościnna masz rzut beretem ze Skoków. Masz link do fajnych map rowerowych http://www.opencyclemap.org/ .

 

Udało mi się zrealizować tą trasę http://www.traseo.pl/trasa/poznan-biedrusko-uchorowo-grzybowo-skoki z małymi modyfikacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc :)

i jak trasa ?

 

Trasa bardzo fajna. Najtrudniejszy etap to był dojazd do poligonu - piasek miejscami. Po tym jazda głównie utwardzonymi drogami polnymi, leśnymi. Większość po szlakach rowerowych. Chętnie opowiem więcej jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...