Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo Skiteamu muszę się podzielić nie przyjemnymi przeżyciami z dnia dzisiejszego...

Dzisiaj zawiozłem rower na przegląd gwarancyjny, żeby dostać magiczną pieczątkę. Stanąłem przed sklepem wziąłem rower i poszedłem do środka. Pomijając fakt, że panowie z serwisu ucieli sobie pogawędkę i musiałem z przemiłą panią czekać, aż ktoś nas przyjmie, to gdy nadeszła "moja kolej" i gościu powiedział mi, że rower będzie w czwartek to się załamałem. Mają na serwisie 6 rowerów + mój, na to jest dwóch facetów i oni będą to robić przez 4-5 dni... Najgorsze jest to, że nie pierwszy raz spotykam się z tego typu akcją. Generalnie cała obsługa w Skiteam Poznań jest fatalna... i niestety trzeba to raz po raz znosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Cubowiczów. O Cubie marzę od dłuższego czasu. Pamiętam, jak pierwszy raz zobaczyłem rower Cube gdzieś na necie i tak mi zostało. Minęło trochę czasu i nadszedł czas aby zrealizować marzenia :)

Rower, a w zasadzie jeden z dwóch mam już wybrany. Wszystko zależy od decyzji w nadchodzącym tygodniu. Optymistycznie Reaction Race, optymistyczni inaczej LTD SL... tak czy inaczej Cube rulez!!

 

Oczywiście jak tylko nabędę wstawię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Cubowiczów. O Cubie marzę od dłuższego czasu. Pamiętam, jak pierwszy raz zobaczyłem rower Cube gdzieś na necie i tak mi zostało. Minęło trochę czasu i nadszedł czas aby zrealizować marzenia :)

Rower, a w zasadzie jeden z dwóch mam już wybrany. Wszystko zależy od decyzji w nadchodzącym tygodniu. Optymistycznie Reaction Race, optymistyczni inaczej LTD SL... tak czy inaczej Cube rulez!!

 

Oczywiście jak tylko nabędę wstawię fotkę.

 

Będziesz gdzieś startował, w jakiś zawodach, że się na Reaction decydujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy każdy, kto wybiera bardziej sportową geometrię musi od razu startować w zawodach? Może po prostu uważa taką pozycję za wygodniejszą... Ja w żadnych zawodach nie jeżdżę i jeśli stałbym przed takim wyborem też wolałbym reaction (właśnie ze względu na geo) po za tym reaction jest o wiele lepszą bazą pod rozbudowę - trzykrotne cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrMacko06, Wybór był trudny więc założyłem temat [do 5 tyś.] MTB - który model wybrać? - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa aby posłuchać rad osób które mają wiedzę w tym temacie. Generalnie po przeanalizowaniu jedyny problem jaki miałem z wyborem to właśnie geometria ramy... Zrobiłem to co można najsensowniejszego - odwiedziłem Ski Team w Katowicach i dosiadłem każdego z osobna. Mam świadomość, że tych kilkadziesiąt minut na przemian na każdym to nie wiele, ale zawsze coś. Geometria faktycznie jest inna, ale siedzi się Reactionie bardzo dobrze (wszystko opisałem w ostatnim poście w powyższym temacie).

 

Nie będę startował w zawodach, po prostu należę do osób które lubią posiadać dobry sprzęt (w ramach dostępnego budżetu), zwłaszcza jeśli spełnia wymagania.

 

Oba modele są zacne, ale jakby nie patrzeć Reaction jest lepiej wyposażony, a geometria ramy mi pasuje. Nie mniej tak jak napisałem... ostateczna decyzja w nadchodzącym tygodniu :)

 

Basiqu. Myślę dokładnie tak jak Ty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie trafiłem wcześniej na ten temat, stąd moje zapytanie. Może było też sprowokowane tym, że nie wiele jest osób, które mogą sobie na taką operacje pozwolić. Oczywiście, jeżeli jesteś ambitnym amatorem tak jak napisałeś w temacie i możesz sobie pozwolić to opcja jest jedna, ale to już wiesz. Nie rozumiem tylko czemu z taką pretensje wyczuwam w poście Basiq'a,ale ten fakt pomińmy. Mam nadzieję, że będziesz w 100% zadowolony ze swojego wyboru bez względu na to który z rowerów to będzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensja ? Nie ! Krytyka ignorancji - tak !

A dlaczego? Bo ignorancją można nazwać zdziwienie faktem, że ktokolwiek miałbym sobie kupić reactiona nie jeżdżąc w zawodach. To nie jest miejsce do dawania rad w stylu "który wybrać" oraz autor posta wcale o to nie prosił (a do tego dążyłeś - a ja Cię uprzedziłem). Jeśli karpik75 będzie w stanie, kupi Reactiona, jeśli nie to LTD - fajnie, że zdecydował się na Cube - i oby udało mu się nabyć tego pierwszego, bo jest ze wszech miar lepszy i tego mu życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież, napisałem, że nie natknąłem się na temat stąd moje pytanie... Zastanawia mnie fakt skąd wiesz do czego ja dążyłem? Jeżeli myśl, że mógłbym prowadzić jakieś dywagacje, który rower lepszy nie pozwoli ci dziś spać to serdecznie przepraszam, że w ogóle cokolwiek napisałem... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Wstawiłem podobne posty na kilku innych forach i podobne pytania padały zawsze; to też nie się nie dziwię. Mam świadomość że ów wybór może być odbierany jako pewnego rodzaju prowokacja ;) oczywiście nie zamierzona.

Zakończmy zatem utarczki, gdyż to do niczego nie prowadzi.

 

Cieszę się że jestem z Wami... bez względu na model byleby z Cube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem dołączyć do zacnego Grona posiadaczy CUBE-a

 

http://imageshack.us/photo/my-images/687/p3270204d.jpg/

 

Rama jest z sezonu 2012 reszta z poprzedniego roweru oraz kilka nowych części.

 

Rama: HPA 7005

Amortyzator: Rock Shox Revelation U-turnair 120/150 PopLoc

Damper: Fox Float RP23 BV

Stery: Cane Creek ZS-3 (góra) / Acros IS 52 (dół)

Mostek: Syntace F149

Kierownica: Syntace Vector

Korba: SLX FC-M660

Suport: Shimano BB91-41 PressFit

Przerzutka przód: XT FD-M771

Przerzutka tył: XT RD-M772

Manetki: XT SL-M770

Kaseta: XT CS-M770

Łańcuch: XT CN-HG93

Hamulce: XT BR-M785 Trail IceTech

Tarcze hamulcowe: Shimano SM-RT86M IceTech 180/180

Piasty: XT HB-M756

Obręcze: Sunringle Ryde XMB

Opony: Continental race King 2,2 Supersonic

Dętki: Foss

Sztyca: Syntace P6 alu.

Zacisk sztycy: KCNC

Siodełko: Selle Italia SLR XC gel flow

Pedały: PD-M540

 

Pzdr. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

W związku z tym, że moja luba "pożyczyła" sobie mojego Marina ,zostałem poniekąd z wyboru (głównie chodziło o warunki finansowe) szczęśliwym posiadaczem Cube ltd.

Szczerze jestem zachwycony tym rowerem. W porównaniu do poprzednich Giant`ów czy Marin`a jest to niebo a ziemia chociaż zdaję sobie sprawę z tego ,że jest to niższa półka cenowa to wrażenia z jazdy jak i pracy samego roweru są dla mnie bardzo zadawalające:)

A oto jak to to wygląda:

post-151064-0-68556100-1333557215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chlopaki? Moze juz ktos o tym pisal i pewnie ameryki nie odkrylam, ale... :) W rowerach Cube jest bardzo charakterystyczne to, ze pedalujac bardzo wysoko podnosimy kolana i co za tym idzie praktycznie wcale nie prostujemy nogi przy ulozenia pedala w najnizszym punkcie :) W tej kwestii niewielkie ma tez znaczenie podniesienie siodelka. Jesli ktos wczesniej dosiadal inny rower np treka, krossa, to siadajac na cube'a od razu odczuje ta roznice. Jezdzi sie po prostu inaczej. Mnie to nie przeszkadza, maz dal sie przekonac, ze to nic strasznego i jest to kwestia przyzwyczajenia ;) Polecial po prostu na lakier :thumbsup: Na pewno taka jazda mniej obciaza kolana, ale mam wrazenie, ze zabiera wiecej energii. Ot, dlatego wydaje mi sie, ze ludzie, ktorzy narzekaja na cuby, ze cos im w nich nie pasuje, ze niewygodne itp wlasnie ta specyfike jazdy maja na mysli, choc o tym pewnie nie wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zostać posiadaczem Cube'a. Nie warto zakładać tematu o taki drobiazg, a kogo miałbym spytać jeśli nie Was :thumbsup:

Chcę zakupić Analoga 2012, są dwie wersje kolorystyczne które dają mi mocno do myślenia.

 

 

http://img10.allegro...2/54/2244225492

 

 

http://img10.allegro...2/11/2256821148

 

Powyżej jest zgrany kolorystycznie i cobym nie dokupił powinno pasować (w granicach rozsądku :002: ) Z drugiej zaś strony być posiadaczem niebieskiego Cube'a - bezcenne. Ale boję się że będzie zbyt pstrokaty. Np siodełko, mało który kolor będzie tam pasował, a to które wsadzili też piękne nie jest.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych rowerków :icon_wink:

 

Chce usłyszeć Waszą opinię, może będzie mi łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie siedział - to bym się przewrócił... może jeszcze mamy ci krawat do koszuli i garnituru dobrać oraz skarpetki do butów. To nie my będziemy na tym rowerze jeździć tylko Ty i co z tego że wszyscy doradzą ci np. niebieski jak ty będziesz się na nim czół jak clown... miej choć minimalny poziom własnego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie siedział - to bym się przewrócił... może jeszcze mamy ci krawat do koszuli i garnituru dobrać oraz skarpetki do butów. To nie my będziemy na tym rowerze jeździć tylko Ty i co z tego że wszyscy doradzą ci np. niebieski jak ty będziesz się na nim czół jak clown... miej choć minimalny poziom własnego zdania

 

To że napisałem post na forum nie oznacza że nie mam własnego zdania. Ba, mogę posiadać go o stokroć więcej niż Ty...

 

Wracając do mojego pytania, to istnieje możliwość trudnego zbudowania w miarę przyswajalnej kompozycji kolorystycznej przy niebieskiej wersji gdybym w przyszłości planował upgrade i tylko to mnie niepokoi. Na pewno nie będę się na nim czuł jak clown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, mogę posiadać go o stokroć więcej niż Ty...

śmiem wątpić - bo mnie nigdy nie przyszło by do głowy zapytać o KOLOR na forum (no chyba, że byłbym dziewczynką i wybierał własny prezent komunijny), a wątpliwości typu:

to istnieje możliwość trudnego zbudowania w miarę przyswajalnej kompozycji kolorystycznej przy niebieskiej wersji gdybym w przyszłości planował upgrade i tylko to mnie niepokoi.

rozwiązał bym z internetem oraz katalogami przeglądając akcesoria i części rowerowe pod kątem kolorystycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...