Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam do Was zapytanie... przeglądałem forum Biria Club i przewinął się temat koszulek teamowych :] więc korzystając z okazji rozpoczęcia sezonu i zakupów rowerowej odzieży na zbliżający się sezon, chciałbym reaktywować właśnie wykonanie koszulek... wzory jakieś niebawem postaram się przygotować i ewentualnie czy ktoś byłby chętny? skontaktuję się z firmami które się czymś takim zajmują i w najbliższym czasie postaram się przedstawić cenę takiej koszulki. jak widać z wcześniejszych cenników które były przedstawione koszt jednej koszulki jest dość wysoki, ale już przy 5szt wychodzi to całkiem przyzwoicie :] wiadomo... im więcej tym taniej :D a tak unikatowej koszulki nikt nie będzie miał będziemy się odznaczać nie tylko naszymi Biriami, ale również pokażemy, że jesteśmy na tyle elitarną grupą z własnym unikalnym wzorem koszulek "teamowych".... ufff.... nawet nie wiedziałem, że to mi tyle zajmie :) ale mam nadzieję, że tym razem coś z tego wyjdzie :D

 

pozdrawiam wszystkich! czekam na propozycje i pytania i oczywiście na chętnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rama: Biria RS Racing 19"

Stery: Ritchey COMP

Kierownica: Kbix ProRace

Mostek: Kbix ProRace

Klamki: Sram 9.0 SL

Manetki: Sram 7.0 HalfPipe

Przerzutka przód: Alivio TopSwing (niestety, ale nowa, więc trochę posłuży)

Przerzutka tył: Sram 7.0

Suport: będzie LX Octalink

Korba: Shimano LX (572)

Łańcuch: Shimano HG-53 + spinka KMC

Hamulce P+T: Sram 5.0

Piasty P+T: Shimano LX

Felgi P+T: Alexrims ACE-18

Sztyca: ZOOM, ale pasuje do reszty rurek, i jest ładna :rolleyes:

Siodło: Fizik Nisene (do wymiany, moje jajka nie lubią się z nim...)

Licznik: Sigma Sport BC 500 - stary ale jary

Opony: Obecnie szosowe Rubeny, ale będą inne, nie wiem jeszcze jakie...

Pedały: Shimano pd-m505 (mówcie co chcecie, ale po 10kkm nie mają luzu...)

Rogi: BBB Trial Monkey... Nikomu się nie podobają, ale ja je uwielbiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam, mam zamiar kupić birię na ramie rs z Alivio/Deore (amortyzator RST-Gila), generalnie coś takiego --->http://www.cyclosport.pl/product_info.php?products_id=911. Za tą cenę wydaje mi się że rowerek w miarę ciekawy, tylko ta kierownica :| do wymiany (reszta dopiero jak się trochę zużyje).

Ale zastanawiam się czy nie dołożyć trochę i kupić authora kinetic --->http://e-rower.pl/kinetic-2008-p-1676.html . Jeśli chodzi o osprzęt i widelec to podobna konfiguracja.

Chodzi mi o to, która konstrukacja będzie lepsza, bardziej wytrzymała i dłużej pożyje? Czy może mają podobne parametry jezdne i po prostu kupić tańszego? Nie wiem bo nigdy nie jeździłem ani jednym ani drugim dlatego chciałem zapytać fachowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mateusz 20 lat z Warszawy, poważniejszą przygodę z rowerami będę dopiero rozpoczynał :)

Obecnie jestem w trakcie kompletowania części do swojej birii. Ramę kupiłem na allegro, szukałem czegoś taniego gdyż nie dysponowałem wielkim funduszem. Zakupiłem birię za niecałe 400zł, rama aluminiowa imitacja karbonu, niestety nie było w aukcji podanej pełnej nazwy ramy. Gdy do mnie dotarła i ją rozpakowałem mile się zaskoczyłem. Naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Mam zamiar złożyć rower jak najszybciej niestety mam problem z nabiciem sterów, w tym celu udałem się do bikemana i dostałem odpowiedź "Miski sterowe są o 5 mm za duże, może Pan kupić nowe stery albo za pomocą frezarki usunąć trochę materiału z główki ramy" Tak to jest jak osoba niedoświadczona kupuje części :( mam lekcję na przyszłość.

 

Szukałem informacji na temat swojej ramy i znalazłem to forum, prześledziłem posty i pomysł z koszulkami bardzo dobry :)

 

Jak ktoś jest ciekaw jak wygląda rama, to poniżej zamieszczam link do zdjęcia, niestety robione telefonem i rama po części zasłonięta.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0989f90738709aba.html

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy biri i mam nadzieję, że w Warszawie niedługo pojawi się kolejna w pełni złożona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ktoś pisał, że posiada ramę biria tk eco. Przyjrzałem się swojej ramię i właśnie ja taką posiadam. Znalazłem też lepsze zdjęcia ramy (identycznej jaką posiadam) Link do zdjęcia poniżej:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74a6cd2218b41392.html

 

Swoją Birię zamierzam wykorzystywać do jazdy po mieście, czasem jakiś wyjazd w teren. Może nawet o turystykę rowerową kiedyś zahaczę.

 

Co do specyfikacji, część elementów tzn. koła i hamulce pochodzą od mojego pierwszego roweru. Krótka przygoda z dirtem.

 

Rama - Biria Aluminium 7005 kolor-carbon nie wiem czy Tk Eco to prawidłowa nazwa ramy ale taką mam naklejkę.

Amortyzator - Rock Shox Pilot z bodajże 2005 roku, pochodzi od gianta iguany brata. Przeszedł swoje, między innymi Trans-Carpatię.

Kierownica i mostek - firmy Procraft

Chwyty - Dartmoor Shadow czarne, białe pierścienie.

Stery - Ritchey (opcja z frezarką) lub Neco.

Sztyca - Pro.

Siodła - Fizik Cp3 Vitesse.

suport - Race Face nie pamiętam jaki kupiony razem z korbą.

Korba - Race Face Ride XC.

Przerzutki - Przód i tył Shimano Deore.

Pedały - Shimano 520

Hamulce - Avidy BB5 niestety miałem problem z odkręcaniem tarcz, zobaczymy czy się powtórzy.

Koła - Przód: Piasta NoName, Obręcz Alexrims DM24, Opona Schwalbe Marathon Slick

Tył: Piasta Shimano FH-M475, Obręcz Alexrims DM24, Opona Ritchey Tom Slick

 

Część osprzętu na pewno z biegiem czasu wymienię Np. amortyzator, koła i zobaczymy jak się hamulce spiszą.

Wychodzi na to, że jak złoże birię to akurat zima będzie.

 

Oczywiście jak mi się uda ją złożyć to zakupie jakiś licznik.

 

To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tylko, że ze swoim talentem to bym prędzej główkę ramy urwał niż stery nabił. Niestety ale jeżeli coś jest moje i wydałem na to trochę pieniędzy to w sytuacjach krytycznych łapy mi się trzęsą jak u starego alkoholika, oczywiście z nerwów. Obiecuję jednak, że tego samego dnia którego złoże rower, wrzucę zdjęcia na forum.

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...