Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników Birii ;) Stoję właśnie przed wyborem roweru (bo stary kiedyś ukradli...) i mam dostęp do hurtowni - która nota bene ma tylko ramy Biria i Illmatic - więc postanowiłem, że spróbuję złożyć coś samemu.

 

Jako że jestem z tej grupy ludzi, która przed wydaniem ciężko zarobionej gotówki czyta, pyta i 50 razy przemyśla to co chce zrobić, to proszę podpowiedzcie, którą ramę mam wziąć. Niestety nie dostane już tej ślicznej czarnej Birii, tylko tą nową...

 

Więc do wyboru mam hydroformowaną Birię ultimate

 

albo

 

którąś z Birii RS, powiedzmy że .

 

Przy okazji - dlaczego jest napisane że TA rama jest ze stopu 7071 a inaczej pomalowana, dokładnie TA juz ze stopu 6061. Wszak ramy te same - przynajmniej tak wyglądają.

 

Kolejne pytanie - czy rama ultimate ma taką samą geometrię jak RS ? na stronie Cyclosportu podana jest geometria jedynie dla Birii RS...

 

I jeszcze jedno - czy te ramy (mówie o geometrii RS) to ramy wycieczkowe, sportowe czy pośrednie ?

 

Dla ciekawych - rower będzie na alivio/deore i amorku 100mm z blokadą za cene b'twina rockridera 5 XC... (jeżeli rama bedzie z serii RS)

 

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi na to że są dwie wersje: z 7005 i 6061 , malowane tak samo. Różnią się ceną .

Geo Ultimate trochę się różni: moja 48 cm ma 575 mm górną rurę mierzoną C-C, jest ponad cm dłuższa od RS 2007. Z tym że ja mam czarną 2006 , ale na pierwszy rzut oka się nie zmieniła, poza malowaniem i materiałem. Zresztą geo Ultimate jest tak tajne że jeszcze w życiu nie widziałem wiarygodnej tabelki ;) , a długo szukałem. Jakby ktoś znalazł to proszę o linka.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj poznałem moją długo wyczekiwaną Birię :( . Zaraz po wyjechaniu ze sklepu pognaliśmy z Brysią w las. Spisała się. Dostała szerokie (2.1) kapcie i amor suntour xcr 120mm. Myślę, że to dopiero początek naszej przyjaźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja się właśnie rozłożyła ;)

 

Małe poprawki sterów, przeplot koła, mostek na plus, regulacja tarcz i zaczynam śmiganie (ojjj, brakuje mi tego).

 

Miałem dać zdjęcia jakieś pół roku temu, ale teraz obiecuję, że niedługo się pojawią :D)

 

PS

Mono, nasze Birie wyglądają jak siostry (nie bliźniaczki, ale naprawdę są bardzo podobne :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

 

zegnam sie w tym momencie ze swoja Brysia i sprzedaje Ultimatea, ramka ma niecały rok, jej stan oceniam na 4+ , posiada małe rysy od normalnego uzytkowania, poza tym obtarcie od zasłabo dokreconej przedniej przerzutki (schowa sie pod obejma i nie bedzie widoczne), oraz pod neoprenem na tylnych widełkach obtarcie wielkosci 2 złotówki - po tym jak musiałem wrocic 30km na skrzywionej korbie...

 

zdjecia wysle na mejla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem ramki Biria Ultimate :P polowałem na nią ponad rok i w końcu się udało (chyba jestem najszczęśliwszym człowiekiem na swiecie) :D

 

mam do Was kilka pytań natury technicznej :D

 

1. z jakim amorkiem uzyskam lepszą geometrię? 80mm czy 100mm skoku? i czy Manitou Relic czy Marzocchi MX Pro??? co polecicie?

 

2. z tego co czytałem to muszę kupić korbę ze zintegrowanym suportem? czy Truvativ Firex Team bedzię dobra? czy w zintegrowanych suportach są jakieś długości ośki tak jak w zwykłych ???

 

to chyba wszystkie pytania jak na razie :P jak tylko kupię części zamieszczę fotkę mojego "dziecka" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na forum żeby nie było problemu w przyszłości. Otóż FIREX o długości ramion 175mm nie pasuje do Ultimate. Mimo, że ma oś odpowiednio długą, to jednak jej stożkowe zakończenie nie pozwala na właściwe zamocowanie. W przypadku ramion długości 175 (wcześniejsze roczniki Firexa mają również 170mm, może by było ok) trzeba zastosować podkładki między mufą a korbą. Jeżeli ich nie włożymy to ramiona będą uderzać o tylny trójkąt.

 

Gdy założymy owe podkładki "luźne" ramię nie wejdzie odpowiednio głęboko na stożkowo wykończoną oś, co skutkować będzie luzami, nawet po dokręceniu śrubą. W czasie jazdy będą kwiatki typu odkręcająca się śruba czy niszczejący wpust na osi.

 

LX jest inny. Oś to walec z delikatniejszymi frezami. Nie ma stożkowego końca, zatem nie ma problemu ze zbyt płytkim nałożeniem "luźnego" ramienia (oczywiście wszystko w granicach rozsądku). Póki co jeszcze nie miałem okazji zamontować tej korby, ale jestem dobrej myśli.

 

Na zakończenie dodam, że Firex w mojej ocenie jest raczej do lżejszych zastosowań, nie nadaje się do ostrzejszej jazdy. Takie są moje wnioski dokładniejszym przyjrzeniu się konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam LX-a i z montażem nie było problemu - chociaż sam go nie zakładałem, ale zaniosłem do serwisu, to pan mechanik nie narzekał i nie miał z niczym problemu, co może świadczyć zarówno o tym, że jest dobrym aktorem i mnie nabrał udając, że dobrze zakłada korbę i że ona pasuje do tej ramki, lub też rzeczywiście LX jest jedną z nielicznych pasujących do Ultimate'a. W każdym bądź razie odległość ramion od tylnych widełek jest niewielka - jakieś 5-7 mm, ale nie przeszkadza to (do tej pory nie udało mi się zahaczyć o ramę, chociaż wcale bike'a nie oszczędzam. Może to zasługa sztywności LX'a, nie wiem) w jeździe.

 

Także jak się okazuje, Ultimate'y są dość wybredne jeśli chodzi o dobór komponentów i lepiej zapytać się na forum zanim w coś się zainwestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o LX'ie o długości ramion 175 mm oczywiście. Jeśli bardziej podoba Ci się Firex, to może weź Hone'a Shimano - też czarny i ładniejszy IMHO od LX'a. Jednak gdy ja kupowałem, Hone'a akurat nie było.

Oczywiście jeśli nie szkoda Ci zapłacić kilkanaście złotych więcej za wygląd ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie niezły pomysł z HONE'm. przemyśle to :P jeśli chodzi o ten rower to jeśli czekałem ponad rok na ramę to w tej chwili nic nie jest w stanie powstrzymać mnie przed złożeniem tego cacka :D

w moim wypadku w grobnie znajomych określane jest to jako choroba psychiczna :D ja jednak twardo trzymam się stwierdzenia "pasja, miłość" :rolleyes:

 

a moja Biria będzię mniej więcej wyglądać tak:

 

rama: Biria Ultimate 20.5"

amor: Marzocchi MX Pro 85mm

hample: Deore 535 tarcze

przerzutka tył XT lub LX

przód: Alivio

manetki: Deore

 

zastanawiam się jeszcze nad kólkami... tzn chciałbym piasty Novatec pod tarcze, szprych Champion'y BLACK 2.0 i tu mam mały dylemat z obręczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A teraz pytanie - jaki skok uważacie za maksymalny w Birii Ultimate (21')? Czytałem sobie, że carlos1 założył AM ze 130 mm skoku - czy jest to bezpieczne dla ramy (chodzi mi o pęknięcie główki), czy bardzo popsułoby geometrię?

Pozdro.

 

O i byłbym zapomniał - obiecane zdjęcia (jeszcze ze Skarebem, ale nie wiem, czy nie wymienię - szczegóły wkrótce).

dfbce3c685a9e190m.jpg 2025776ec9e59023m.jpg 635b8726b2fd329bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że w rowerze są ważniejsze rzeczy aniżeli wzgląd na walory estetyczne ale .... na miłość Boską - zamaluj te białe paski na oponach albo zmień opony :D:)B) ! Potwornie psują cały rower te opony. Sam kiedyś miałem i wiem, że białe paski na oponach to .... no cóż - mało "fajne" :D

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...