Skocz do zawartości

[torba] Dogs Hate Us


MDz

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka stron temu pojawił się wątek oddychających pleców. Nie chcę znó wywoływać burzy na temat wyższości toreb nad plecakami i vice versa, tylko chcę uzyskać odpowiedź na proste pytanie. Czy są jakieś techniczne rozwiązania w torbach które przynajmniej po części dają taki efekt wentlacji pleców jak w plecakach. Jeżdze codziennie z Gelert Serenity 25 i brakuje mi pojemnści. Mój poprzedni plecak miał jej więcej przy tych samych rozmiarach, ale teraz nie mam mokrych pleców. Widziałem w jakiejś torbie kurierskiej wszytą piankę z tyłu ale była ona raczej do tego, żeby kanciaste pudło nie uwierało w plecy. Czy jest jakaś możliwość zrobienia wewnętrznego stelaża w torbie? W plecaku punkty podparcia to góra i dół pleców a w torbie? Wiem, że to dziwne pytania, ale wyspiarskie warunki są dziwne, bo tu niezależnie od tego czy zima czy środek suszy wilgotność ta sama (duża).

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od niedawna z Bagaboo Workhorse L z wyściółką na plecach i tak:

-jak na dość dużą bo 37l torbę powierzchnia wyściółki (a więc kontakt z plecami) jest śmiesznie mała - jak w małym 15 l plecaczku

-torbę masz jednak bardziej na łopatkach a to dół pleców najbardziej się poci

 

Nie przyszło mi jeździć z nią w temp wyższej niż 5 stopni więc zobaczy się dopiero na wiosnę jak z poceniem się pleców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje misie, ze rozmiar L ma 34 litry..

 

Zalezy tez co pchasz do torby, ile to cos wazy, ale ogolnie jest tak, ze sama torba jak pisal MDz lezy wyzej jak plecak i dolna czesc plecow masz odslonieta przez co wentylacja jest lepsza. Tak czy siak jak cisniesz na rowerze jak wariat to i bez torby i na waleta czlowiek sie spoci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z dzwnego kraju, gdzie to pasażer jest po prawidłowej stronie (right side). Ten kraj jest na tyle dziwny że wilgotność wynosi od 55-100% (sic! jak pada to nie jest to deszczyk). Pierwsze moje wrażenie ze spaceru do pracy były: co za dziwne ludzie, styczeń a oni dziecko w t-shircie na ulicy prowadzą. Trzy minuty później szedłem z kurtką i swetrem w ręku. Tak duża wilgotność skutecznie zapobiega parowaniu potu, więc jest problem z chłodzeniem w ruchu, ale też tak duża wilgotność wyciąga momentalnie temperaturę gdy jest się spoconym. Plecak zmieniłem bo 20 min rowerem do pracy wystarczało by koszulka na plecach była nie tyle wilgotna co mokra do tego stopnia by ją wyciskać, a na dworze tylko +10. Siatka dała mi bardzo dużo, ale stelarz zabrał mi też dużo z pojemności. Wiadomo, że miejsca styku pocić się będą, pytanie czy jest jakaś torba kurierska która "walczy" z potem na plecach.

 

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardziej stabilna pogoda, jak zaczęło padać w lutym to pod koniec sierpnia przestało. A wracając do tematu to znalazłem odpowedź na swoje pytanie BackpackOrSatchel1.png więc jak chcę dużo zmieścić i na krótki dystans to torba ale jak to dużo waży i wygodnie to plecak, więc ani to ani to. Bez sensu, że żaden z producentów nie spróbował sie zmierzyć z tym tematem.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak duzo wazy i na dluzej to tez torba lepsza, poniewaz ciezar nie jest rozmieszczony tylko wzdluz plecow jak z plecakiem i nie ciagnie w dol za ramiona.. Torba jest duzo szersza i latwiej w niej rozmiescisz ladunek i po drugie jak sie jedzie to i 30 kilo w niej nie przeszkadza ( zdarzalo sie nie raz) ale jak juz idziesz z nia i jest niewielkie obciazenie moze byc niewygodna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego plecak ma pasy biodrowy i piersiowy. Na ramionach jest tylko znikomy ułamek ciężaru. Pamiętajmy, że porównujemy tutaj torbę ze zwykłym plecakiem rowerowym, nie szkolnym. Plecak rowerowy obecnie w standardzie niezależnie od producenta ma stelaż wewnetrzny (siatka, system air flow), pasy biodrowy i piersiowy oraz mnóstwo kieszeni przegródek zapięć pętelek itp., bukłak lub miejsce na niego. Nie mówię tutaj o jakimś super plecaku z górnej półki tylko o standardzie (mój plecak kosztował mniej jak połwa najtańszej torby kurierskiej) węc między bajki można włożyć obciążenie ramion, czy też przyleganie do całej powierzchni pleców. Problemem wśród plecaków rowerowych jest brak dużych pojemności - 25L głównej komory to max. Znalezienie 35l plecaka rowerowego mieszczącego się w mojej definicji standardu (widziałem już aukcje gdzie plecak nawet nie kwalifikował się jako turystyczny, a co dopiero sportowy) graniczy z cudem i tu moje zainteresowanie przyciągają torby. Raz że do pracy muszę dużo wozić, dwa że miałem już takie sytuacje, gdzie podjeżdżam rowerem na pocztę a tam przesyłka przerosła moje wyobrażenie o niej i nie mieści się w plecaku, np poduszka, lub pudło z butami w moim rozmiarze.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z baba :teehee: albo jezdzisz z malym i wygodnym plecakiem sportowym albo kupujesz torbe kurierska i koniec piepszenia.. Jak znajdziesz odpowiedni plecak z duzym litrazem i wszystko co bys w nim chcial to i tak nie kupisz no bo cena zabije.. Na dobre kurierki malo kto narzeka wiec ja nie widze problemu i sensu zastanawiania sie dalej, a po drugie nie zalozysz nie bedziesz wiedzial czy Ci pasuje czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...