Skocz do zawartości

[składanie] Jak mam się zabrać za składnie 29era?


tristan1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak mam się zabrać za składanie rowru 29er? Na co zwrócić uwagę.Domyślam się, że najpierw zakup ramy(gdzie taką ramę zakupić, prosze o podanie jakiś strron sklepów) a potem komponentów(czy komponenty do rowerów mtb26 będą kompatybilne z ramą 29er) no i chyba wybór widelca. Ostatni patrzyłem na chain reaction i jest przecena komponentów a może ktoś zna lepszy sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprzedaja...

...w sklepie. Na przykład tutaj: http://www.velo.pl/p...=1&pk=%&id=3344

 

Chłopie, chcesz się zabrać za składanie roweru, a nawet nie umiesz znaleźć sklepu rowerowego. Rower, to wbrew pozorom, urządzenie o dość dużym stopniu złożoności i mnogości wariantów dopasowania poszczególnych części do siebie.

 

Faktycznie, zacznij od przeczytania wątku Konrada, zobaczysz jaka to ilość szczegółów do ogarnięcia. Jeżeli dalej będziesz chciał składać, to według listy którą zrobił sobie Konrad, poszukaj części które ewentualnie by Ciebie interesowały i dopiero z tym wkrocz na forum. Forum może Ci pomóc, ale nie złożyć i zaplanować za Ciebie, tylko "dopieścić" Twoją koncepcję. Zastanów się, czy to Cię jednak nie przerośnie, finansowo również. Zakładany budżet zawsze okazuje się dziwnie niedoszacowany.

 

Brak koncepcji to lenistwo, nie brak wiedzy, lenistwo. Materiałów, instrukcji, poradników w necie i na FR jest na tony, można czerpać garściami, jak czegoś nie zrozumiesz możesz pytać na forum... ale litości, nie czy rower zaczynamy składać od ramy. ;)

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwotnej wersji zakupiłem rower trekingowo/crossowy,ale po pewnym czasie stwierdziłem że warto coś zmajstrować innego odbiegającego od innych standardów,rower wolnymi krokami zmienia się w to co zakładałem najpierw opony spore balony żeby zobaczyć jak się będzie prowadził no i jest ekstra zabawa,całość zostaje rozłożona w czasie bo najważniejsze teraz to odpowiednio dobrać komponenty a jest ich sporo :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...