Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Co do testów Radona  

 

Na pewno wypadł rewelacyjnie. Jak każdy niemiecki rower w niemieckiej gazecie. ;)

 

Nie zgodził bym się z tym do końca ze skoro niemiecki to w niemieckiej gazecie  wypada rewelacyjnie...Niemcy to takie ludki co uwielbiają  testować i porównywać co się da , zanim kupiłem mojego tez oglądałem i czytałem  rożne testy .Jednak decydujące znaczenie miały wypowiedzi  "miejscowych " , ze to porządna marka i ze się nie zawiodę puki co mogę to samo powtórzyć..

Testy wszelakie znajdziecie w tym miejscu http://www.mountainbike-magazin.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się,

 

Radon Zr Race 6.0 29 Sram 18" w drodze, dostałem potwierdzenie od bike-discount że wysłali dhl. Kupiłem jedną z ostatnich sztuk tego modelu w tym rozmiarze, całą zimę czekałem na daily promocję ale nie chcieli dać, dobrze się orientowali, że ten 29er szybko im zejdzie. W sklepie zostało juz mniej niż 3 sztuki i chyba koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZR Race 29 5.0  ,i po przejechaniu około 200 km w terenie płaskim i górzystym , zastanawiam się co zrobić by nadawał się na bardziej wymagające trasy , ostre podjazdy i zjazdy po nierównym terenie przyszlościowo by pojeżdzić w tych średniej trudności wyścigach górskich . Wiadomo amortyzator , a reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe perypetie z bike-discount, zamówiłem rower 2 tyg temu, dostałem potwierdzenie z numerem przesyłki, którą mogłem śledzić, status był ciągle, że nie wyszło ze sklepu jeszcze (w procętach to 20% postępu przesyłki) było tak około tygodnia, zadzwoniłem dzisiaj to gostek powiedział ze nie wie dlaczego tak jest, że kase mieli juz dawno i da znać co i jak bo nie ma pojęcia co sie stało. Po godzinie kiedy zatelefonowałem status zmienił się na 40%, rower został przekazany kurierowi. Chyba mają mały młyn z uwagi na rozpoczynający się sezon i zapomnieli wysłać, dopiero zorientowali się po moim telefonie, jaja jakieś. Pierwszy rower kupowałem w lutym i przyszedł po tygodniu i chyba zmienił się rodzaj przesyłki z normalnej, na Premium "Luftpost" Weltpaket, to raczej nie jest normalna wysyłka

Edytowane przez Turas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZR Race 29 5.0  ,i po przejechaniu około 200 km w terenie płaskim i górzystym , zastanawiam się co zrobić by nadawał się na bardziej wymagające trasy , ostre podjazdy i zjazdy po nierównym terenie przyszlościowo by pojeżdzić w tych średniej trudności wyścigach górskich . Wiadomo amortyzator , a reszta?

 

Do jazdy w wymagającym terenie  potrzebne są umiejętności ...co do roweru to takim samym jeżdżę w każdym terenie i daje  rade, choć wiadomo do fulla mu brakuje.Wiele drogich  bajecznie wyposażonych rowerów sypie się w wymagającym terenie na Twoim miejscu nic bym nie zmieniał szersze opony  jak już  ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także i ja szukam roweru na ten sezon i pewnie padnie na Radona, waham się między 5.0, a 6.0 na Sramie, ale pewnie zamówię tego drugiego ze względu na Rebę i kapitalne malowanie ;)

Ale mam pytanko.... Rozmiar... Jakaś dobra dusza dopomoże? Mam 174-175 cm wzrostu i długość nogi 77 cm. 18 będzie ok? Czy zjechać do 16?

Teraz jeżdzę na Krossie A6 2011 mając 18tkę i w sumie nie narzekam, choć mogłoby być ciut więcej miejsca od ramy do jajek ;)

Edytowane przez m00kaczoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jeszcze raz długość nogi, bo wydaje mi się to mało możliwe że masz 77cm.

 

Wziąłem książkę włożyłem między nogi, podsunąłem aż poczułem dyskomfort lekki, stanąłem pod ścianą i faktycznie jest małe przekłamanie. 79-80cm. Wzrost to ta dolna granica - 174cm po ponownym zmierzeniu.

To przez jazdę agresywną na rolkach kolana mi się rozjechały trochę ;)

Także 16tka odpada. 18 powinna być ok, dobrze myślę?

Edytowane przez m00kaczoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radonów 29er 6.0 na Sramie póki co nie ma w BD, także mam jeszcze chwilę aby pomyśleć o rozmiarze. Poprzymierzałem Cuby, Krossy i inne 29tki i mam pytanie do posiadaczy 6tek. Może ktoś sprawdzić czy wymiar 785mm (wg rysunku zamieszczonego poniżej) jest od podłoża, czy może jest jakoś inaczej liczony? Może ktoś zmierzyć i napisać?

 

http://media.radon-bikes.de/geometrien/2013/zr_race_29_18.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna roweru Radon ZR Race 29er 5.0. Mam 193 cm wzrostu, długość nogi od nabiału do ziemi wynosi 96 cm, 88 kg wagi. Chciałbym się dowiedzieć, który rozmiar byłby dla mnie odpowiedni - 20 czy 22 ? 
I czy gdybym zamawiał 2 rowery na raz (dla siebie i żony) to płace te 30-pare euro za każdy jeden - czy łącznie ?? 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy gdybym zamawiał 2 rowery na raz (dla siebie i żony) to płace te 30-pare euro za każdy jeden - czy łącznie ??

39,95€ (5,95€+34€) za każdy rower, dodaj do koszyka co chcesz i wtedy dobrze widać ile będzie kosztować przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna roweru Radon ZR Race 29er 5.0. (...) . Chciałbym się dowiedzieć, który rozmiar byłby dla mnie odpowiedni - 20 czy 22 ? 

(...)

jeśli nie dostałeś od Radona / bike-discount.de informacji, że będą jescze mieli te rowery to raczej bym sie na niego nie nastawiał ... zostały tylko mniejsze rozmiary wersji 5.0 ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...