Skocz do zawartości

[opony] ile płynu aby uszczelnić duże koła


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio uszczelnialem kola

obrecze ZTR crest, mleczko stans no tubes

opony rocket ron i racing ralph w rozmiarze 2,25

 

Ron uszczelnil sie od strzala przy 90 ml

W Ralpha wlalem w sumie kolo 130ml, byl dziurawy jak ser szwajcarski i bawilem sie nim pol dnia

 

Dodam ze to bylo moje pierwsze uszczelnienie (zaczynalem od rona)

 

ktos poda jeszcze jakies proporcje do uszczelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak już zauważyłeś od opon. Ikony np. trzymały ciśnienie bez mleczka, ale sam ich założyć poprawnie nie dałem rady. Dopiero wulkanizator ogarnął, aby zaskoczyły na rantach.

Mleka wlałem ok. 100ml i nigdzie, żadnymi porami nie wylazł.

Edytowane przez stigzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dasz 50 tez da rade chyba z kazda opona...pytanie tylko na jak dlugo chcesz miec potencjal zaklejajacy dziury zlapane na trasie i to od tego zalezy, ile lejesz....jak zagladasz co 10dni, to mozna dawac mniej

 

ja daje 100-120ml, bo tyle styka na gume 2.25, aby zalepilo wszystko, co jest realnie do zrobienia....od siebie polece geax tnt evo - wyraznie lepiej radzi sobie z porami gum schwalbe, niz stan

 

na crestach schwalbe ida nawet reczna pompka, a serwisowa to juz pikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mavicach TN719: Schvalbe NN TL Ready, płyn Stana 50ml - zero problemów już półtora miesiąca. Ta sama obręcz i płyn ale Schvalbe RaRa Performance już lekko nie jest - mleczko dosłownie uciekało bokami (przez bok opony) ~ 150-200ml a i tak raz na tydzień trzeba dopompować. Jednak "TL Ready" robi różnicę. Do obu kół wystarczyła pomka serwisowa.

Edytowane przez 13szakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z racing ralphem evo tl-ready

Od wczoraj prawie zeszlo mi powietrze

 

Dzisiaj napompowalem go a on dalej puszcza jakby nowe dziurki wypadały.

Wszystko wypada jakby na łączeniu gumy z bieżnikiem, z gumą ścianek bocznych.

Wydawało mi się że wczoraj się uporałem z tą oponą ale jak widać nie

 

Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "leżakowanie" było ? tzn. jedna noc na jednym boku, druga na drugim, zalane mleczkoem ?

 

Tak zeby noc na boku, to nie

"shake" po czym 30 minut na jednym boku, po tym to samo i drugi bok

Ale bujam się z tyłem od soboty. Tak wiec operacja byla powtarzana wiele razy.

kombinowałem, pompowałem do większego ciśnienia, ugniatałem, itp itd

 

przód rocket ron evo z mniejsza iloscia plynu uszczelnil sie od strzala i zero problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zeby noc na boku, to nie "shake" po czym 30 minut na jednym boku, po tym to samo i drugi bok Ale bujam się z tyłem od soboty. Tak wiec operacja byla powtarzana wiele razy. kombinowałem, pompowałem do większego ciśnienia, ugniatałem, itp itd

 

... wydaje się w takim razie że trzeba czasu, z mojego doświadczenia z RaRa dopiero po tygodniu zaczęło cokolwiek trzymać powietrze, a i tak ~ 48h i z 3bar robiło sie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem, zastosowanie mleka geax tnt evo przynosi efekt w 5min

Po nocce znów troche zeszło, a przed snem jeszcze kołem potrzepałem

stąd pytanie

Warto dopłacać za napis EVO na butelce ? to jakiś inny skład od samego TNT ?

 

znalazłem w sieci

z markrtingu wynika że to nowa lepsza formuła

 

"Pit Stop TNT EVO, specjalnie opracowany dla opon TNT teraz nowy, ulepszony płyn jest jeszcze bardziej wydajniejszy (szybsze działanie w uszczelnianiu opony i klejeniu dziur), co oznacza, że jest obecnie w stanie uszczelnieniać większe dziury."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nigdy nie mialem do czynienia ze zwyklym geaxem, wiec ci nie odpowiem

Jak zamawialem kola to zamowilem geaxa, a ze na sklepie nie mieli na stanie to wlozyli mi stana

Geax zamowiony po raz drugi

 

Mam pytanie

Zlac mleczko do ponownego wykorzystania do butelki ? w sumie w oponie przelezakowalo 5 dni

 

A co do koła to zobacze po pracy jak bedzie wygladalo, rano znowu sie nim bawilem, a miało być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Tak na oko 150ml w systemie ghetto aby uszczelnic Ardenta 2.4 i Bontragera 29-4. Wlane raczej na zapas bo w sumie trzymalo nawet na sucho, ale ja nie zamiaruje sciagac tego, no chyba ze cos walnie albo opone zupelnie szlag trafi.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniałem

ralpha evo na 50ml mleczka z forum - nie polecam słabo klei

następnie zmieniłem na 120ml mleczka frm. Polecam, dużo bardziej gęste od stans, zaryzykuje stwierdzenie, że jest to najlepsze mleczko do opon zwijanych - właśnie ze względu na gęstość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...