Skocz do zawartości

[rower] jaki rozmiar?


Hoshi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zdecydowałem się na zakup 29er'a. wzrost 181cm, noga 85cm. wcześniej jeździłem na meridzie tfs xc 600-D roz. 18" i wydawało mi się, że rama mogłaby być większa. patrząc na rozmiary 19" w meridzie:

MTB Hardtails - Sport - Matts TFS 900-D - Merida Bikes International

to powinna być dla mnie odpowiednia rama 18", rower ZR Race 29er 6.0:

Radon ZR Race 29er 6.0 black anodized/white/red 2012 :: bikecenter.pl

mam zamiar zmienić w rowerze - korba na sram x.9 2x10, manetki sram 2x10, a w przyszłym sezonie hamulce i być może koła.

jakie macie zdanie na temat rozmiaru no i czy warto kupić w/w rower. z tego co czytałem to ważniejsza jest dł. górnej rury niż dł. rury podsiodłowej.

znalazłem też taki rower: Allegro ale nie znam tej firmy.

pozdrawiam

Edytowane przez Hoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od proporcji ciała. Mam 189cm wzrostu i jeżdżę na Scott Scale w rozmiarze xl. Znajomi, łącznie z ekipa z zaprzyjaźnionego sklepu rowerowego, jak zobaczyli sztyce 400 wyciągniętą na max, mówili ze to niemożliwe. Jak dosiadlem rower, okazało się ze nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rower dynamics jak na moje oko ma dokladnie ta sama rame co rowery Focus Redskin 2.0 i Univegi 29er. Te 3 firmy to produkty niemieckie, focusa i univege mam i w ramach nie widze zadnych roznic oprocz malowania. Wiec wydaje mi sie, ze to taki niemiecki pomysl na budowanie rowerow - maja dostawce ram, a w co kto te rowery poubiera to juz jego sprawa. Cenowo ten rower wyglada moim zdaniem korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to ważniejsza jest dł. górnej rury niż dł. rury podsiodłowej.
Rozmiar ramy liczony jest podawany w długości rury podsiodłowej (a dokładniej od końca komina do osi suportu, bo w ramach typu Y rura podsiodłowa może mieć 20 cm. Dla Ciebie ważnym parametrem jest aby zsiadając z siodełka nie haczyć klejnotami o ramę, czyli te twoje 86 cm ma być maksymalnie od ziemi do wysokości górnej rury przy siodełku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radon w rozmiarze 18" będzie dla mnie ok. zastanawiam się jeszcze nad 7.0 ale w tym momencie nie ma dostępnego rozmiaru na mnie. napisałem do producenta, może będzie kolejna dostawa.

ten Dynamics Blackstar XT 29 też jest ciekawy ale kompletnie nic nie wiem na temat tej firmy.

 

edit// dostawy nie będzie.

 

pozostaje więc wybór pomiędzy:

Radon 6.0 i rozbudowa - hamulce, korba i manetki

lub

Dynamics Blackstar XT 29?

Edytowane przez Hoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...