kapelarz Napisano 16 Maja 2012 Napisano 16 Maja 2012 Witam, stoję przed poważnym dylematem i decyzją dotycząca pierwszej dłuższej podroży kondycje nabieram i jestem dobrze zmotywowany. Rower jaki posiadam to Unibike Flash 2012, celem startu będą Kujawy , okolice Włocławka i teraz pytanie w która stronę jechać ? może Mazury , Kaszuby , gdzieś na południe ? czas jaki chce przeznaczyć to 4-5 dni , prędkość turystyczna i cel wyprawy to zwiedzanie i sprawdzenie samego siebie
sidagel Napisano 21 Maja 2012 Napisano 21 Maja 2012 Witam, stoję przed poważnym dylematem i decyzją dotycząca pierwszej dłuższej podroży kondycje nabieram i jestem dobrze zmotywowany. Rower jaki posiadam to Unibike Flash 2012, celem startu będą Kujawy , okolice Włocławka i teraz pytanie w która stronę jechać ? może Mazury , Kaszuby , gdzieś na południe ? czas jaki chce przeznaczyć to 4-5 dni , prędkość turystyczna i cel wyprawy to zwiedzanie i sprawdzenie samego siebie Prawie wszędzie jest ładnie i co zwiedzać Jeżeli chcesz jechać bezpośrednio rowerem do celu to polecam Bory Tucholskie, będę się tam wybierał na zwiedzanie:) Jeżeli bierzesz pod uwagę dojazd pociągiem to Jeziora Mazurskie. Jakbyś chciał łątwą i gotową trasę to na bikestats zajrzyj do mojego profilu (był to mój pierwszy większy wypad)
pimbarian Napisano 4 Czerwca 2012 Napisano 4 Czerwca 2012 Hej, Proponuje wyprawe wzdluz doliny Wisly do Gdanska, ze zwiedzaniem zamkow krzyzackich po drodze. Dzien 1: Wloclawek-Ciechocinek-Torun-Przysiek-Skludzewo-Ostromecko - 100km Dzien 2: Ostromecko-Chelmno-Grudziadz - 80 km Dzien 3: Grudziadz- Nowe - prom przez Wisle do Kwidzyna - Kwidzyn - 60 km Dzien 4: Kwidzyn-prom przez Wisle do Gniewa - Gniew - Tczew - 70 km Dzien 5: Tczew-Gdansk 45 km (po drodze szlak Mnemonitow - 20 km piekna droga rowerowa) - powrot do domu pociagiem z Gdanska. Na allegro mozna kupic mape "Dolina dolnej Wisly" - obejmuje teren od Grudziadza do Gdanska - okol 8 PLN. W Empiku "Szlaki rowerowe i piesze Bydgoszcz i okolice" - obejmuje teren od Ciechocinka do Grudziadza - okolo 8PLN. Noclegi namiot albo motele - koszt okolo 80-90 PLN za pokoj dwuosobowy. Plusy tej trasy: - trasa dosc plaska - idealna na pierwsze "przetarcie" - malejace etapy - wraz z wzrostem zmeczenia krotsze odcinki do przejechania w kolejnych dniach - jazda asfaltami ale bocznymi drogami a bardzo malym ruchu - ciekawe zamki, starowki (Torun, Chelm, Grudziadz, Kwidzyn, Gniew), piekne widoki - caly czas jedziesz okolo 5-10 km od najblizszej stacji kolejowej - jezeli poczujesz ze nie dajesz rady, odpukac jakas kontuzja czy defekt - rower po pache i do pociagu i do domu - elastycznosc tej trasy - wieksze miejscowosci oddalone sa od siebie o 20-40 km - zla pogoda, zmeczenie, drobny defekt - skracasz etap i bez problemu znajdujesz nocleg lub sklep rowerowy Pozdrorower, P.
kapelarz Napisano 5 Czerwca 2012 Autor Napisano 5 Czerwca 2012 Dzięki wielkie za sugestie bardzo ładnie rozpisana trasa i bardzo motywująca ! rozpisze sobie to i przeanalizuje dokładnie
pimbarian Napisano 5 Czerwca 2012 Napisano 5 Czerwca 2012 No problem, Zrobilismy ta trase z lepsza polowa (czesc od Ostromecka) w czasie tegorocznej Majowki. Trase Wloclawek-Bydgoszcz przejechalem w zeszlym roku takze tez mam w miare swiezo w pamieci.Jak bys mial jakies watpliwosci czy szczegolowe pytania dotyczace trasy, noclegow itp. pisz na priv'a. Pozdro, P.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.