Skocz do zawartości

[ Piasta do szosy] Cena przedniej piasty razem z robocizną


Kuba02021996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj postanowiłem naprawic swoją piastę szosową shimano exage, ponieważ jak jechałem to ta uszczelka, czy zaślepka wypadała mi z jednej strony. Zmieniłem trochę jej kształt i wbiłem ją( wiem, że tak się nie powinno robic, ale chciałem aby już mi nie wylatywała). Skontrowałem piastę i założyłem koło na widelec. Obręcz jest prościutka, ale w piaście coś zgrzyta. Czy ktoś z was wie, czy konieczna będzie wymiana piasty, a jaki tak to jakie będą koszty piasty i jej wymiany ( jak trzeba to też koszt szprych ). Koła jakie mam mają 28 cali. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale jak ją skontrowałem i zacisnąłem to dalej lekko zgrzytało, a jak wyjechałem to zauważyłem, że już nie wylatuje, a tego zgrzytania nie słychac podczas jazdy. Mechanik rowerowy powiedział mi ,żeby dojechac tą piastę do końca. Jeszcze raz dzięki ci za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby mechanik trochę. no ale pewnie liczy, że jak tą dojedziesz, to przyjdziesz po następną do niego-zostawisz mu kasę-interes się kręci. Moim zdaniem szkoda spisywać jakąkolwiek część na stracenie, póki działa i być może da się coś z niej zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że szura, ponieważ zmieniłem trochę jej kształt i wcisnąłem tak, aby się zaklinowała. Nie wiem gdzie znaleźc takie części do piasty exage np. miski. Przypomnę, że jeździ się normalnie tylko jak zakręcę kołem w powietrzu to dopiero wtedy słychac jakieś szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach niewiele będzie widać, ponieważ nie chcę jej już rozbierać. Nie wiecie gdzie można dostać takie kapele do szatę i co mam zrobić? Czy jeździć puli dobrze się jeździ czy coś innego.

 

Przepraszam za pomyłkę. To miały być kapsle do exage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po polsku proszę. Po drugie wrzuć fotkę i pokaż strzałką co trze. Ale jeżeli nie chcesz rozbierać to domyślam się, że kulki. Długo nie porobią, za mocno skontrowane.

E309FA1E-E282-48AC-89F6-8D312F930EC3.JPEG

Masz zdjęcie. Kapsel czyli to czarne między nakrętką i korpusem? Wątpię żebyś to kupił, ewentualnie allegro i kupa szczęścia, prędzej kupisz "nową" piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...