Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt,im blizej podsiodłówki tym robi bardziej plaska,zachowując swoja dużą szerokość.

A co do roweru,to zastanawiam sie nad zbieraniem kasy na sztywniaka carbonowego.

 

Swoją drogą dziś skończylem składać go,zacząłem w październiku,i nie bylo ze desz pada ze mega bloto na trasie.Zrobilem mega test,pierwsza jazda od pazdziernika i Jestem zadowolony.

Mimo ze jest tu wiele super rowerów,to jednak nie żałuje ze zrobilem z 26 29 :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może nie ma sie czym chwalic ale .To tylko rama b3,reszta to xt,deore,slx,lx itp.Jeszcze troche kombinacji z siodlem.Ale po jezdzie w duzym blocie, i po rozpedzeniu sie pierwszy raz uznalem,ze 26 to byla pomylka.Wiecej fotek w pelnej rozdzielczosci w garażu :P

 

 

 

Jaka masz szerokość kiery, bo jak na 29er wydaje się wąska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej jesteś budowy ale jak kupiłem swoją Orbeę, kiera miała 600 mm. Była to dosłownie porażka. Komfort jazdy i prowadzenie beznadziejne. Zmieniłem na 685 i jest o niebo lepiej ale wydaje mi się, że optimum to będzie 720-700 mm i takiej właśnie szukam. Prostej bez wzniosu, z backswepem 9 stopni. Ale nie jest łatwo znaleźć. Na Twoim miejscu wziąłbym coś szerszego niż 620 i potem ewentualnie sobie docinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,nie jest mi źle na tej,jestem juz mocn oprzyzwyczajony,ale wiem ze do 29 stosuje sie szersze,ale to dopiero złożony rower.Teraz moge experymentować z mostkami,kierownicami.Się zobaczy.tez znowu nie chce jakiejsc metrowej  bo to głupio wygląda jak jest taka bardzo szeroka.

https://www.dropbox.com/s/brf5yd5qtsr9de4/2014-01-05%2012.59.36.jpg

https://www.dropbox.com/s/zmtyljmjfu37nce/2014-01-05%2013.03.00.jpg

Edytowane przez llancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Cobia 2013 jaki jest każdy widzi ...

IMG_20140105_153105.jpg
 

...uprzedzając komentarze:

  • klakson jest różowy
  • jestem daltonistą
  • nie ma w Bydgoszczy głośniejszego sygnału rowerowego
  • nic tak dobrze nie działa na pieszych łażących ścieżkami rowerowymi jak wielki biały 29er pędzący 30km/h i ryczący różowym klaksonem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...

 

jestem daltonistą

W to jestem w stanie uwierzyć
W sumie nie wdziałem za co dać plusa (bo za luz należy się plus), ale mam!
Za toczoną podkładkę pod mostkiem! (sam takową miałem ale pod  sterówką do korekty kąta sterówki) :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję szanownym Panom za wyrazy uznania.

 

Cały czas kocham się szalenie w Kross Level A3, ale niestety ten TREK tak niespodziewanie porwał moje serce, że będąc w rozterce zakupiłem go (komitet budżetowy w osobie żona sztuk jedna nie pozwolił na SARNĘ).

Od tego czasu poruszam się po Bydgoszczy i okolicach jadąc na azymut. Po prostu jadąc w linii prostej zawsze jest szybciej. (PS> Myślęcinek to 20 minut w linii prostej od Osowej góry).

 

Trąbka jak i oklejenie odblaskowe (jest tego na rowerze z pół kilo) zostało dobrane według prastarej chińskiej metodyki FUJ. Podobno odstrasza trolle, urząd skarbowy, dresiarzy i bakterie dwoinki rzeżączki.

 

Rower względem wersji sklepowej dociążony został następującymi gadżetami:

  • oświetlenie tylne czerwone typu odblask i mrygacz oczo######ny
  • uchwyt na bidon kuty z litego glinu
  • 2kg Abus Bordo 120, bo tak do końca nie wierzę w zbawczą moc różowej trąbki przeciw dresom
  • błotniki antybłotowo-przeciwbłotne na błoto zmodowane za pomocą odblaskowej taśmy 3M - bajerancka
  • TRĄBKA RÓŻOWA o mocy 120dB sterowana pneumatycznie
  • uchwyt do montażu zestawu fotelik+dziecko lub CUSTOM pałąka na którym idzie zwiesić sakwy
  • milionpięćset naklejek odblaskowych + odplaskowe paski + odblaskowe pedały (w planach jest pomalowanie ramy na kolor odblaskowy, bo kierowcy jakoś nie chcą widzieć rowerów na ulicach mojego miasta o czym się boleśnie przekonałem)

Załączam jeszcze jedno zdjęcie, na którym mój TREK Cobia próbuje się utopić w przydomowej sadzawce. Zdjęcie zostało wykonane na 2 minuty przed montażem różowej trąbki.

IMG_20140105_115414.jpg

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

nic tak dobrze nie działa na pieszych łażących ścieżkami rowerowymi jak wielki biały 29er pędzący 30km/h i ryczący różowym klaksonem


LOL! :D, +1

Proponuję wozić w zestawie i używać do kompletu, aby być lepiej słyszalnym w ruchu miejskim i dąć co sił na wszelkie niesforne blachosmrody. Totalny odlot! :D

Pink-pocket-Trumpet-with-hard-case-and-m

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos

Musiałbym wyjąć z mojej torby-nerki podręczny klucz dynamometryczny, zapasową oponę i apteczkę DIN 13164 z zestawem do udzielania pierwszej pomocy ofiarom "odchudzania rowerowego", żeby móc spakować taką dużą trąbkę.

 

BTW ... dziś rano mijałem w lesie niebywały rower - single speed stalowy odchudzony za pomocą ponawiercanych dziur w ramie. Rama w styl ażurowym, rower nie do podrobienia. Zanim mój mózg dokonał parsowania tego co widział, rowerzysta odjechał w siną dal. Spotkał się ktoś z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za toczoną podkładkę pod mostkiem! (sam takową miałem ale pod  sterówką do korekty kąta sterówki)

Patrzam, patrzam, i widzę tylko odblaskową taśmę, ale możem ślepy. Ale plus się należy rzecz jasna! 

 

<OT> @rambolbambol: Jakbyś chciał te błotniki wypróbować to dziś w Myślęcinku warunki idealne dla tych, co trenują jazdę bokiem,skosem, itd. :o) </OT>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tak dobrze nie działa na pieszych łażących ścieżkami rowerowymi jak wielki biały 29er pędzący 30km/h i ryczący różowym klaksonem

 

 

Małe OT, sory, ale musiałem :P

Miałem podobną koncepcję, ale w motocyklu :P Nic tak nie działa na przechodzące na przejściu dziewczyny jak motocyklista z taką piszczałką na kierownicy :D Za każdym razem wywoływałem uśmiech na twarzy niewiast :D Serio ;)

 

530995_4441596161459_703255172_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...