Skocz do zawartości

[1500-1700] Rower uniwersalny na miasto/trasę/las


A7x

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji chciałem zapytać- polecany jest Viper, a jak wygląda sprawa z Zethos-em ?

http://www.rowerzysta.pl/unibike_2011/rower-crossowy-unibike-zethos-2011.html#fragment-1

 

Jakieś inne malowanie tych rowerów jest, czy tylko to, które tutaj widać ?

To są ramy malowane proszkowo ?

 

I jak ma się serwis Unbik-a ? Bo spotkałem się z negatywną opinią...

 

Czy faktycznie w cenie do 2000zł nie ma nic lepszego niż Unbike i jest to jedyna rozsądna alternatywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne malowanie tych rowerów jest, czy tylko to, które tutaj widać ?

To są ramy malowane proszkowo ?

 

I jak ma się serwis Unbik-a ? Bo spotkałem się z negatywną opinią...

 

Grafika tych rowerów rzeczywiście nie powala. Są ładniejsze. Firma mogłaby zainwestować w jakiegoś dobrego grafika. Unibike podobno nie ma swoich serwisów. Jeżeli kupisz Unibike`a drogą wysyłkową to nie masz fabrycznej gwarancji tylko gwarancję sklepu. Ja dostałem zobowiązanie ze sklepu o 24 miesięcznej gwarancji udzielonej niezależnie od zapisów w karcie gwarancyjnej.

 

Czy faktycznie w cenie do 2000zł nie ma nic lepszego niż Unbike i jest to jedyna rozsądna alternatywa ?

Jeżeli z crossów to może coś takiego: Felt QX 80

 

http://allegro.pl/rower-crossowy-felt-qx80-2011-48cm-9speed-30-i2065550527.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z ciekawości:

KROSS LEVEL A6 SLX DART 3 + STRÓJ TEAM W PREZENCIE (2092879982) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Level a6 w takiej cenie ? Gdzie jest haczyk ?

Czy to normalna cena ?

 

Pytam z ciekawości, nadal szukam roweru w następnym tygodniu, lub za dwa jadę po rower do sklepu.

 

Kolejna sprawa: czy w sklepie mogą występować różne kombinacje rowerów Kross ?

Czy sprzedawca może pod logiem np levela A4 sprzedawać rower z innymi komponentami, niż z oficjalnego katalogu ?

Pytam, bo nie chciałbym mieć niespodzianki w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest raczej normalna. Ten rower jest na starej ramie (poza względami estetycznymi pewnie bez znaczenia). Tutaj, w podobnej cenie, masz A6 na nowej ramie klik, z innym (trochę gorszym) amortyzatorem. Jak nie chcesz niespodzianek, to porównaj osprzęt i malowania ramy na dany rok, z osprzętem podanym na stronie Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level a6 w takiej cenie ? Gdzie jest haczyk ? Czy to normalna cena ?

 

Haczyk polega na tym, że to model 2010 (najprawdopodobniej). Cena jest bardzo dobra jak na osprzęt. Sklepy pozbywają się leżaków magazynowych. Standardowa procedura marketingowa, bo poprostu leżaki się nie sprzedadzą w następnym sezonie w tej samej cenie, co model bieżący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk polega na tym, że to model 2010 (najprawdopodobniej). Cena jest bardzo dobra jak na osprzęt. Sklepy pozbywają się leżaków magazynowych. Standardowa procedura marketingowa, bo poprostu leżaki się nie sprzedadzą w następnym sezonie w tej samej cenie, co model bieżący.

 

Dzisiaj jadę do sklepu rowerowego.

Jak tam nie będzie nic, co mnie zainteresuje chyba się zdecyduję na tego a6, bo widzę, że faktycznie osprzętowo wymiata, a to, że to 2010, zupełnie mi nie przeszkadza.

Patrząc na 2011/2012, to osprzęt na poziomie roweru za 3-4k.

 

Obawiam się tylko gwarancji.

Jak coś padnie, to rower będę musiał odsyłać, kombinować.

A tak- jadę do sklepu i reklamuję.

To duży minus zakupu przez internet...

 

Co do ramy, którą pokazał Kolega HashMap- warto interesować się tą nowszą, jest faktycznie tego warta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej ramie, wspawka przy główce ramy, pod dolną rura, wygląda estetyczniej. Nowa rama ma też w mojej opinii ładniejsze malowanie. Poza względami estetycznymi wielkich różnic między tymi ramami pewnie nie ma, chociaż jakaś tam ewolucja projektu na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie kosmetyka...

 

W cenie 2000 jest level A3 niebieski, którego dzisiaj będę oglądał.

W tym sklepie, w którym będę niestety nie ma a6 w tej cenie.

 

Panowie ostatecznie... Mam do wyboru dwa rowery, które moge kupić:

Kross Level a6 v-brake 2011

Kross 2011 Level A6 V-brake - Rowery Kross 2011 - Rowery Kross - Sklep rowerowy Mudserwis [sKLEP]

KROSS LEVEL A6 SLX DART 3 + STRÓJ TEAM W PREZENCIE (2092879982) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. [ALLEGRO]

 

lub

 

Unbike Zethos 2011

Rower crossowy Unibike Zethos 2011 | Sklep Rowerzysta.pl rowery

Lub w sklepie stacjonarnym, w którym go oglądałem.

 

To dwa różne rowery, ja potrzebuję roweru do:

Jazdy po szosie, lesie, mieście, wetepah, drogach polnych- jednym słowem uniwersalny, jak najlepiej wykonany, na dobrych podzespołach.

Jak ktoś mi powie, że na levelu a6 po zmianie opon będę jeździł prawie, jak na crossie, to ani chwili sie nie będę zastanawiał.

 

Który lepszy ?

Który byście mi polecili, jako ostateczny wybór ?

 

Wzrost 174 cm waga 67kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko gwarancji. Jak coś padnie, to rower będę musiał odsyłać, kombinować.

 

Teoretycznie gwarancja liczy się od daty sprzedaży a nie produkcji. Zatem tutaj obowiązuje taka sama gwarancja, jak na rocznik bieżący.

 

Jak ktoś mi powie, że na levelu a6 po zmianie opon będę jeździł prawie, jak na crossie, to ani chwili sie nie będę zastanawiał.

 

Teoretycznie zawsze się da, ale nie jestem zwolennikiem takich konwersji. MTB/XC pozostanie MTB/XC i trekingowego pojazdu z niego nie zrobisz. Zawsze to będzie jakaś prowizorka. Nie uzyskasz nic poza nieco lżejszą jazdą. Geometria roweru i przełożenia pozostaną. Chyba że pozmieniasz też napęd, korba trekingowa/szosowa, kaseta szosowa, ale to mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo ten a6 naprawdę mi się podoba.

Dzwoniłem do gościa z allegro- twierdzi, że to model 2011, natomiast to jest rama 2010.

Spalił się w moich oczach, skoro nie wie, co sprzedaje... A jestem po ostatniej wpadce na allegro z laptopem mega ostrożny.

 

Byłem i oglądałem z bliska tego Zethosa.

Rowerek przyjemny, co prawda nie robi na mnie takiego wrażenia, jak a6, ale chyba pozostanie mi go kupić, bo nie widzę innej alternatywy.

 

Zastanawia mnie jeszcze, czy faktycznie na szosie plecy mi padną od jazdy na a6, bo nie ma co się faktycznie oszukiwać- geometria jest inna.

Sądzę, że będzie to rower na co najmniej 5 lat, odpadnie mi również wypad w góry, jeśli bym się zdecydował na takie szaleństwo, bo na Zethosie daleko nie ujadę.

Najgorsze jest to, że nigdzie w okolicy a6 nie mogę znaleźć, więc pozostanie mi wybór z rozsądku, nie przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalił się w moich oczach, skoro nie wie, co sprzedaje... A jestem po ostatniej wpadce na allegro z laptopem mega ostrożny.

 

Bardzo dobrze wie, co sprzedaje. Bardzo dobrze wie, że za pół roku nikt nie kupi tego roweru w tej cenie i jedyne co będzie mógł zrobić, to sprzedać go na części. Szkoda tylko, że wprowadza w błąd potencjalnych klientów. 0,5% aukcji w których użytkownicy mieli zastrzeżenia, to nie jest zły wynik.

 

Zastanawia mnie jeszcze, czy faktycznie na szosie plecy mi padną od jazdy na a6, bo nie ma co się faktycznie oszukiwać- geometria jest inna.

 

Jazda typowo szosowa na dłuższych odcinkach jest niewygodna, szczególnie jeszcze, gdy ktoś ma trochę brzucha przed sobą. Czasami można się spodziewać bólów pleców - tak ja mam czasami. Z reguły na MTB nie jeżdżę więcej niż 30 km - średnio 20-25km. Na typowo szosowe trasy przesiadam się na treking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc mklos1 :)

Sumując wyszło mi, że jednak wezmę Zethosa.

 

Głównie będę szalał na szosie, więc nie ma co się bawić w MTB. Rower będzie mi służył, jako "lekarstwo" na plecy właśnie, bo mam pracę w większości siedzącą (biuro), więc odpuszczę sobie taki wyskok w postaci sprzętu MTB- może kiedyś, w odległej przyszłości zrobię zakup właśnie takiego sprzętu, póki co jeden mi musi starczyć.

 

Pozostaje mi mieć nadzieję, że w następnym tygodniu otrzymam przelew na którym czekam i wybiorę się do sklepu :)

A jak nie będzie tam już Zethosa, to zostanę zmuszony na zakup przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz siedzieć prosto, to jedynie treking. Cross (tutaj Twój Zethos), to że tak powiem bardziej wyścigowa wersja roweru trekingowego, więc sylwetka jest pochylona. Proponuję przymierzyć się do roweru o ocenić samemu, czy to jest właśnie to, czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trekking, to nie dla mnie :)

Do lekko pochyłej sylwetki jestem przyzwyczajony, w końcu na starym MTB trochę przejeździłem, a wypady po 100km też się zdarzały.

Tak więc Zethos mi odpowiada, mam nadzieję, że jeszcze będzie, jak po niego pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...