Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCT V2, na jaki zmienić?


Rekomendowane odpowiedzi

A masz w ogóle hamulce tarczowe, bo ta reba nie mam piwotów.Co do rury sterowej to musiałaś źle zmierzyć, przypuszczam, że zmierzyłaś jeszcze sterówkę w koronie.26 cm mają przeważnie nowe nie docinane sterówki.Ale nawet jeśli zmierzyłaś z koronką to jest to około 3-4cm więc i tak sterówka z reby będzie za krótka, bo zakładam , że nie masz np. 5 cm podkładek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanka trwa dalej, a masz piasty przystosowane do montażu tarcz i jak jest w końcu z tą sterówką?

 

Co do samych hamulców nie pakowałbym się w j3, a już na pewno nie używane.Najlepszą opcją w sensownej cenie są deorki, które podał Ci @Gradnd231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wygrane obręcze - dętki - opony

 

Obręcze - Mavic XM317

Dętki - Geax Ultralite

Opony - Schwalbe Smart Sam

 

Założyłam do tego osobny temat żeby nie robić off topa ale tam nikt mi już nie odp.

 

Właśnie nie wiem jakie piasty i jakie szprychy założyć.

 

Wole miękką klamkę ponieważ łatwiej mi wyczuć hamulec.

 

Co z tą sterówką nie mam pojęcia ponieważ chyba źle to mierze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pieniędzy na piasty i szprychy?Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że reba, hamulce, tarcze, piasty i szprychy to wydatek powyżej 1500zł.Sterówkę mierzysz od dolnej miski sterów do top capa.Piast jeśli spory budżet to polecam dt 370 nie najlżejsze, ale bardzo solidne, albo lżejsze novatecki d711.Jeśli mniej to jakieś shimano xt, albo slx.Szprychy jeśli nie zależy Ci na wadze to jakieś najtańsze dt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam już koła, mavic xm317 piasty deore :)

Hamulce tarczowe kupuję BB7

 

Teraz amortyzator;)

 

Powiedzcie mi czy opłaca się brać:

 

Epicona za 500 zł z wysyłką jeszcze 1,5 roku na gwarancji jest, skok 120mm model 2011

 

Zaznaczam, że będzie założony do ramy Merida Matts V10 i używany póki co do lekkiego XC na ten moment;)

 

Czy może jakiegoś Recona, bo jednak Reba jest poza moim zasięgiem.

 

Czekam na szybką odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epicona za 500 zł z wysyłką jeszcze 1,5 roku na gwarancji jest, skok 120mm model 2011

 

Zaznaczam, że będzie założony do ramy Merida Matts V10 i używany póki co do lekkiego XC na ten moment;)

Zakłóci ci geometrię ramy, która jest dedykowana pod 100 mm, 120 mm to zdecydowanie za dużo nie wiem czy Epicona da się przerobić z 120 mm na 100 mm jeżeli nie to dla mnie 120 mm zdecydowanie odpada.
Czy może jakiegoś Recona, bo jednak Reba jest poza moim zasięgiem.
Recon to ztuningowana Tora, zresztą Recon zastapił obecnie Torę. Ja osobiście polowałbym na Epicona - według mnie lepszy do Recona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...