Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

20 cali ... za duże jak dla mnie (182cm). Musiałbym brać 18 cali. Prawdę mówię panowie?

 

Niedawno się sprzedała w UK lepsza okazja z Unitem:

http://singletrackworld.com/forum/topic/kona-unit-2013-29er-rolling-chassis-mint-condition

 

@Maciejas

Mało ci zacnych ram w chacie zalega? Wszelką dobrą stal gromadzisz. Chyba, że szpejt od Speca do transplantacji szykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - ktoś rozpoznaje co to za widelec?

 

@rambolbambol - właśnie się zastanawiam jak to miałbym Żonie wytłumaczyć :-)

A 20 cali powinno być dla Cię w porządku (dla mnie również zresztą). Mój Inbred ma 620 cm górnej rury (według specyfikacji), a ta Kona ma ich raptem 2 mm więcej. Powinno być gites! Jakby co mogę zredagować pismo do Twoje żony, ale jestem pewien że dasz radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

przyznam, że teżem zdziwiony, że nadal stoi na sprzedaż. A cena wg mnie zacna (z 2 lata temu kumpel z widłem płacił 1100 tu na FR)
640mm to nie przelewki. Rambol - daj adres mailowy do małżonki - będziemy pisać listy wypraszające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejas

Na długość górnej rury, 20 cali mi styknie, ale jak posadzisz takiego Unita na sporym laczku, to otrzymasz maszynę do błyskawicznej kastracji. Miałem ja 21 calowego Level A3 i dziękuję, ale poczekam. Jeździć się da, ale poszaleć strach. Dodaj jeszcze fakt, że ten myks na przerzutkę podnosi ci rurę o 1,5 cm wyżej i sam suport jest dość wysoko, więc mając 20 cali Unita wisisz na nim kroczem tak jak na 21-22 calach w każdym innym rowerze.

 

Moja Ala o wydatkach na rower w tym roku słyszeć nie chce i tu żadne pisma nie pomogą. Twoja Danka jest super wyrozumiała wg mnie. Przegiąłem w tym roku i to zacnie (SPD, 1x10, oponki, oświetlenia itd). A miało być, że jak kupię 29 calowca to na rok spokoju będzie. Pozatym stal-stalą ... chciałbym, ale Cobia jest ostatnio taka ... agresywna i bólem serca bym ją zmieniał. Jedyny stalowy potwór u mnie to 19 kilowy bułkobajk z dynamem, błotnikami stalowymi stalowym bagażnikiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dodaj jeszcze fakt, że ten myks na przerzutkę podnosi ci rurę o 1,5 cm wyże

Rambol - masz na myśli wymienny hak? No co Ty pleciesz - koło jest na tej samej wysokości co przy hakach pod singla. Oj Ty, oj Ty.....
A o tym, ze masz alu a stalówka jakaś wzgardzana nawet wspominać TU nie powinieneś.
Pomyśl o jednym - ten Unit daje Ci przepustkę na Paprykarz ;) A Twoja agresywna i dzika Cobia - NIE :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja, mocowanie koła te same w obu hangerach. Stalą nie wzgardzam, wszak na Wagancie przejeździłem ponad 13 lat a z glinem się bratam od roku dopiero.

 

Co do paprykarza ... niechaj założę moje SPD i różową trąbkę do tego, to w Szczecinie przekonacie się jak wygląda kujawsko-pomorskie stalowe pogaństwo w najbardziej obrazoburczym wydaniu. Komitet już urabiany jest na taki wypad.

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

hahahahaa
TYM chcesz przyjechać na paprykarz? TYM? Rambol? Obrazić chcesz prezesa, vice prezesa, fotografików i zacną grupę ludzi?
Paprykarz to jest zlot stalówek a nie żelaziaków :D
A jak chcesz NAPRAWDĘ z tym przyjechać to Komitet Powitalny i Matka Puszcza Bukowa pokażą Ci co tym możesz robić w naszych terenach. Na spacer pod pachę lub zbieranie błota z okolicy.... hehehe uuuu Stary, dobrze, że Ty teraz nam pokazałeś tego monstera!

Wciskaj "kup teraz" bo Ci impreza umknie, ludzie przestaną odpisywać na Twoje posty, maile... a Adminy zablokują hejty albo zrobią "kuku" na awatarze....

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój Inbred ma 620 cm górnej rury
 

Matko bosco - chodziło oczywiście o 620 mm

 

@rambolbambol - wiem, że wredota ze mnie, ale sprawdziłem wymiary - Inbred jest raptem o 1,3 cm niższy od tej Kony jak chodzi o podsiodłówkę. Kąt podsiodłówki identyczny - więc jest szansa, że suma sumarum - bedzie Pan zadowolony :D (no i jest biały ten Koń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

Mojemu avatarowi już większego kuku się zrobić nie da :woot: a na żywo mało które rozpoznawanie twarzy na mnie działa.

Myślałem, że jedynym biletem wstępu jest test na magnes. Ostatnio rajcują mnie takie ekstrema jak jazda makroszrotem po singletracku albo skoki z Cobią po schodach. Kryzys wieku średniego.

 

@maciejas, adamos

Zachęcacie Panowie. Zachęcacie a potem spał będę w ogródku i żywił się kosmosem a ta Kona obok mnie na deszczu i zimnie. Miejcie litości. Niech ktoś kliknie Kup Teraz i miejmy to z głowy. Wiem, że żałowałbym wielkości tej ramy, bo jazda na małej ramie jakoś mnie bardziej kręci. Wiem też, że smutniałbym jakby ta Kona stała całe dnie przed pracą w deszczu. A z drugiej strony taki biały rumak w garażu. Będę żałować tak czy inaczej.

"Króliczka należy gonić", czekam na karatę małpę lub ogra w podobnej cenie w 18-19 calach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rambolu nasz drogi, kryzys wieku średniego nie jest mi obcy, a nie przepraszam - wiek średni mi nie obcy bo kryzysu nie mam ;)
Popatrz na tą galerię spod ręki Maciejasa i pomyśl o tej pokrace ze zdjęcia z łazienki/pralki :)
http://www.forumrowerowe.org/topic/148803-szczecin-stalowy-paprykarz-czyli-lisciopadowy-minizlot-wszelakiej-masci-odmiencow/page-8

A poważniej, jak będzie błoto jak w zeszłym to albo zapchasz błotniki po 5 minutach i nie pojeździsz (dosłownie) albo zabijesz się na tej kozie... Może niech inni co byli się wypowiedzą

Po za tym - z tą obrazą innych to ja nie żartowałem... Chłopaki pucują, smarują, myją byle wygrać tytuł Rury Roku a Kolega co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki do wywalenia w razie potrzeby, mam gdzieś szlifierkę kątową do tego celu.

Nie po to jadę "żelaznym" makrobajkiem na singletrack w Myślęcinku (tak Maciejas, zrobiłem to w weekend majowy), żeby się nie zabić przy okazji.

 

Mówią, że na mecie pierwszy nie ten kto szybszy, lecz ten kto ciekawiej jedzie. Trzeba formę robić i robić tak, żeby było głośno. Nawet jak polegnę w tym błocie i rower mi się tam utopi, to będę cholernie szczęśliwy, że spróbowałem. Jak nie będę dotrzymywał tempa, to się grzecznie wycofam. Mieliście tam taki nietypowy bajk dotychczas? Jak ten nie przejdzie to Romet Wagant (niedługo będzie zrobiony na przełaja) też jest w podorędziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

3 gwiazdki za ten porywający wpis! 
Tak, mieliśmy w drugi dzień rower o jakim wspominać nie chcę nawet, a tak po za tym dwie, trzy (?) przepiękne przełajki, w tym jedno ostre. Tego chyba nie przebijesz :) A po prawdzie ten wagant może być o wiele lepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Chyba przestanę oglądać ten wątek i wrócę na swój ... pooglądać meblościanki. Tyle tu fajnych bajków. Cobia jest zazdrosna i wie, że wisi nad nią piętno bycia ulepioną z glinu.

Ach czemuż Gary Fisher tak cudnie ją zaprojektował i czemuż nie zrobił jej stalową? Czemuż pokochałem akurat tę geometrię i lepszej nie dane mi było posmakować.

"O, Miłości przebiegła - łzami, co tak płyną, Oślepiasz, bym nie dojrzał, żeś ty łez przyczyną." - W . Shakespeare 4 life YO !

 

Sam offtop tu wrzucam a tu trzeba pracować i przed pracą i po pracy ostro pedałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo Gary miał inne modele ze stali i tyle :)
Ach Bożesz Ty mój czemu inni dopiero teraz dorastają do tego szlachetnego materiału gdy już pokupowali te paskudne glinominiaki, które tak odrzucić ciężko ...... mógłbym napisać.
Kojenie nic tu nie da Rambolu, składaj przełajkę to z pewnością znajdziesz podobne na trasie (choćby moja nienarodzona Gojira), ale na slickach jej nie buduj - tak ku przestrodze piszę ;)


edit: Ktoś się nad Tobą Rambolrambol zlitował - aukcja zakończona.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

to żaden offtop
Sam uważam, że on-onka jest ok. Szczególnie na żywo! 
(ja ich nie lubię tylko za jedno - tą pierońską procę z tyłu.. wiem, powtarzam się :) )

ps: to jest prawdziwa sztuka - to kółko zębate. Nie przesadzić z pierdółkami, trafić raz a dobrze. Ten kolor zębatki" pięknie komponuje się z ramą.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am400d

spa-2, spa-1 inna średnica, pasuje znaczy jest ok

zacisk podsiodłowej skręcany na blachowkręt, pomijam fakt że dali 28,6 a jest 29,8

zasugerowany recenzją wymieniłem szybkozamykacze,z tych jestem zadowolony

kross to prostak, brak nawet dziur na bidon,  adamos porównał unita do tarpana, ja bym napisał kross- tarpan, unit - cherokee

pytanie o oniaka powinienem pominąć, może być tak że jesteś moją żoną która czai sie na mnie z tymi dziwnymi pytaniami wszędzie.. ;) ale zaryzykuję- dlatego że chce na nim pojeździć, 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...