Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia  ze sztycami z offsetem?

Tym razem trafił mi się thomson seatback i po zamontowaniu okazuje się ledwo starcza regulacji poziomu. Poprzednia sztyca tez była z cofnięciem 20mm, i kąt tez był na max aby złapać poziom. Trochę to niezdrowo wygląda..

 

Mam wrażenie ze z tym kątem rury podsiodłowej, prosta rurka w zupełności wystarczy, ale nie miałem okazji spróbować. Jak to u was wygląda ?

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomson ma offset ok 15-17mm, nie pamietam dokladnie, a nie chce mi sie sprawdzac, a od kata mniej wiecej 72,5 offset jest wrecz obowiazkiem, aby prawidlowo ustawic siodlo, rzecz jasna tez kwestia siodla, a pisze o pewnych standardach dla mojego wzrostu (188cm) dla osob nizszych bedzie nieco lepiej, natomiast osoby ok 2m w ogole nie powinny patrzec na ramy z duzymi katami podsiodlowymi, choc znowu dochodza kwestie osobnicze, proporcje ciala itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro model 2014 ma mieć taką samą geo, to jeśli ktoś ma taką możliwość: mam prośbę o zmierzenie jaki wychodzi przekrok w gotowym rowerze na tej ramie. Peak 2013 rozm. L, z amorem 100mm i na terenowych oponach (~2.2). Mierzony w połowie długości rury, przy kominie i przy główce.

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Zastanawiam się nad Peak29 w wersji 2013 i zastanawiam sie, czy przypasował by do tego widelec 120mm. Trochę się boję tej główki 72* w peaku, 120mm by ją spłaszczyło do 71. 

 

Założenie jest takie, że potrzebuje roweru do szybkiej jazdy po płaskim terenie i mieście. Z racji tego, ze jestem przyzwyczajony do rowerów bardzo górskich, odpadają wszelkiego rodzaju szosy/trekkingi/przełajówki i jedyny słuszny wybór to 29er. Dobrze było by też, gdyby rower nie protestował specjalnie przy skakaniu z krawężników, murków i schodów, bo taką mam fanaberię i lubie. 

 

Generalnie planuje coś takiego:

accent peak29 (?)

wideł 100-120

1x10 z szosową kasetą

do tego jakiś krótki most i kierowniczka 680

 

Jak wam się widzi taki projekt? Spełni pokładane w nim nadzieje, czy szukać innej ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zainteresowany jestem ramą Peak29 w wersji 2013 lub 2014 jak się pojawi (geometria podobno ta sama). Mam problem z doborem rozmiaru ramy. Mam 191zm wzrostu, długość nogi 91cm, waga 78-80kg. W zamyśle ma to być rower na którym chciałbym się ścigać w maratonach XC. Nie mam żadnego doświadczenia w kwestii twentyninerów i niewielkie co do rowerów górskich, teraz głównie jeżdze i ścigam się na szosie. Z tego co prześledziłem w tym wątku, to jestem na pograniczu L i XL. Sam skłaniałbym się do L, ale chętnie wysłucham jakiś porad / sugestii / waszych doświadzczeń.

 

Pozdrawiam,

marcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jaka jest DMC na ramie Peak z 2012 r.?

Zastanawiam się nad kupnem roweru złożonego na tej ramie w rozmiarze "M". Ale moja waga to 106 kg i chciałem zamontować fotelik dla dziecka jeszcze.

Wzrost 172 cm, długość wewnętrzna nogi jakieś 74-76 cm.

 

W tej ramie brak otworów do mocowania bagażnika do ramy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapomniec o zamontowaniu fotelika do 29er , no chyba ze to bedzie rama która podchodzi pod Crossa , u mnie w Peaku 29 "M" i Ghost 2970 22"(56cm) tez nie dalo rady fotelik ociera o koło , a jak nie ociera to na pierwszej dziurce zacznie:]

 

 

Do tego celu 26 zdecydowanie bardziej sie na daje.

 

 

Fotelik mozna tez przykrecac do podsiodłowki i tak zazwyczaj to wygląda.

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 29er to dziecko moze nie ocierac o kolo przy ramie chyba 23, a moze i wiecej. Chyba ze jakas rama ma gorna rure baaaaaaaaaardzo wysoko.

Choc z drugiej strony, co wiem z "doswiadczenia" takie obicie dziala przeciwusypiajaco co czasami sie przydaje

:P

 

W naszych rodzimych sklepach nie znalazłem za wiele. Ale na pewno Hamax robi różne wersje stelaży, adpaterów.

np.

http://www.rowerystylowe.pl/p-2761/stelaz-do-niskich-ram-hamax-kiss-lub-sleepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...