Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem, że stworzenie nowego modelu o odmiennym przeznaczeniu z naciskiem dla osób wysokich i jazdy bardziej rekreacyjnej. Kolega obok już zrezygnował z Peaka z powodu długiej górnej rury. Zapewniam Cię, że takich osób jest więcej.

 

Nie wiem czemu tak się sprzeciwiacie. Co wam szkodzi dodatkowy model ? Większy wybór to większe zadowolenie klientów.

 

Modeli 26 mają sporo to czemu nie 2 modele 29 ?

Szczerze.

 

Jest od diabła rowerów 29" z rekraacyjną(kwadratową) geometrią popularnych marek. Na cholerę robić ramę dla garstki osób, bo mało jest takich co składają rower na "kwadratowej" ramie.

 

Produkcja ramy jest opłacalna od iluś tam sztuk, jeśli jesteś w stanie wykazać, że znajdziesz kupców na takie "cudo" to myślę, że przekonasz producenta. Masz pecha, że jak jesteś nietypowy to albo płacisz więcej, albo bierzesz to co jest. 

 

Płaczesz na forum od dłuższego czasu, bo nie możesz znaleźć roweru dla siebie i nagle ktoś powinien taki dla Ciebie wyprodukować. 

 

BTW od dawna na alledrogo wystawiane sa ramy B1 Axigon w cenie ok 400zł przez sklep Synkros ze Szczecina. To rama o geometri niemalże crossowej do której mieści się parówa. Do tego widelec 80mm nie powinien zrujnować geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er o krótkiej górnej rurze nazywa się crossem, albo trekkingiem, do tego pasują wąskie opony, amortyzator prawie bez skoku, a i najlepiej mostek o regulowanym kącie, żeby można było prosto siedzieć i nie wisieć nad koszykiem z bułkami zawieszonym na kierownicy ;)

 

Mam 197cm wzrostu, więc jestem wysoki, i uważam, że Peak w rozmiarze XL ma świetną geometrię, ewentualnie trochę bardziej ostre. To jest rozmiar dla osób powyżej 190cm, niżsi mają L-kę, której spokojnie wystarczy  podsiodłówki, a górna rura ma 2,5cm mniej - dobry skok między rozmiarami.

 

Sztywna oś w ramie za 700zł? Sensowna piasta z takim rozwiązaniem będzie niewiele tańsza od samej ramy. Większość 29erowców obniża jak najbardziej kierownicę, więc dłuższa główka zniweluje dużą część zainteresowanych. A jak ktoś wcześniej wspomniał, zawsze da się wrzucić podkładki, albo mostek ustawić do góry. Hamulec wewnątrz widełek? mam takie rozwiązanie w swojej ramie i nie uważam go za coś dobrego. Poza tym na pewno zwiększyłoby to koszt ramy, jest dużo trudniejsze do wykonania.

 

Podsumowując - Peak jest moim zdaniem najlepszym 29erem w sojej klasie cenowej - naprawdę fajna geo, przyzwoite wykonanie, jak na to, do czego został stworzony ten rower - do jazdy MTB, bezpiecznej i efektywnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę koledzy waszych rowerów na Peaku 29 więc sypiecie teoretycznie ?

 

Jest od diabła rowerów 29" z rekraacyjną(kwadratową) geometrią popularnych marek. Na cholerę robić ramę dla garstki osób, bo mało jest takich co składają rower na "kwadratowej" ramie.

 

Jest masa rowerów z popularną geo. Więc po co robić  ramy 29 ? Z takim myślenie nie zarobisz w żadnym biznesie. A robić dlatego, że nie ma ramy takiej jaką sugeruję na rynku ! Jest nisza ! A skoro nie ma jej w europie to czemu nie sprzedawać na skalę globalną ?



Popadacie w skrajności. Mówię o ramach typu 630 górna, 530 podsiodłowa i np. główka 70 stopni. Nie chodzi o "wynaturzenie". Czytajcie ze zrozumieniem...

A sztywną oś faktycznie można sobie odpuścić. Możliwe, że jeszcze nie czas na takie cuda...

Rama dla mnie ? Tak i nie tylko. W tym dziale wiele jest osób rezygnujących z Peaka ze względu na górną rurę i geo główki ramy. Niestety większość wysokich ma długie nogi a krótki tułów. Jak też kiedyś myślałem że mój rower jest idealny.

Ale kiedyś przychodzi świadomość, a dzieje się to jak objedziesz te kilkanaście maszyn. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma bo nie zna się lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak proste, że aż boli...

 

Jeżeli producent nie zdecydował się na poszerzenie oferty ram 29er o takie czy inne to oznacza, że uznał, że nie ma to uzasadnienia.

 

VELO płaci za zamówione ramy i ryzykuje swoją kasę. Później musi to sprzedać, żeby ją odzyskać. Robią to, co dla nich jest najbardziej bezpieczne lub opłacalne, a właściwie szukają równowagi między jednym i drugim. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pim, czyli ogólnie rzecz ujmując, wadzi Ci 1, JEDEN, centymetr długości górnej rury? i to miałby być oddzielny model?! To jest kwestia założenia o centymetr krótszego mostka, albo przesunięcia siodełka o kawałek do przodu... Co do kąta główki ramy, to sam lubię ostrzejsze - u siebie mam 69,5 stopnia, ale dalej nie widzę możliwości, żeby jeden producent robił dwa warianty tej samej ramy, różniące się między sobą kątem główki ramy... Właśnie dlatego masz wybór między wieloma producentami, nie podoba Ci się jedna, idziesz do innego, jest tego mnóstwo. Także to nie jest żadna nisza, to są standardowe wymiary, jakich pełno na rynku. Niszą są rowery o TTh rzędu 660.

 

A jeszcze do kwestii doboru rozmiaru - sztyca 400mm wystarcza przy podsiodłówce 490 i nodze 98cm, więc zawsze możesz celować w mniejsze rozmiary, skoro masz krótkie nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Nie oceniam Velo ale jak pamiętamy pierwsza wersja Peaka im nie wyszła. Po narzekaniu ludzi na forum poprawili wersję 2013.

 

A oto kilka Peaków ze sztycami 450 :D

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/2103-accent-peak29/?tab=images

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/2571-accent-peak/?tab=images

http://st2.static.bikestats.pl/d/b13969-u1375_orig.JPG

 

Jest tego więcej. A ile jest śmigającymi ze sztycami 400 wyciągniętymi ponad miarę. Było kilka przypadków pękania kominów. A i rurki się huśtały w ramie (siedząca głębiej by się zaparła i po problemie). Mbike ładnie zrobił ramę ale niestety nie ma samej do kupna :(



 

skoro masz krótkie nogi...

 

Hmm jest odwrotnie? Noga 96 i sztyca 450 na maksa przy podsiodłowej 480.

 

 

Właśnie dlatego masz wybór między wieloma producentami, nie podoba Ci się jedna, idziesz do innego, jest tego mnóstwo.

 

Tak. Podaj mi jedną ramę do kupienia z górną  ok 630, podsiodłową ok 530 , głowką tapered ok 70 stopni. I sztycą 31.6.

 

Jak podasz to koniec tematu i macie rację  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał jeden z przedmówców: nie powinieneś sobie zawracać głowy tą ramą, ona ewidentnie nie jest dla Ciebie.

A producent nie zrobi wersji, którą kupi jedną czy dwie osoby.

Powinieneś poszukać innej lub jeszcze lepiej rozrysować wymarzoną geometrię, opisać wymagania i zlecić wykonanie ramy.

I wtedy będziesz mieć idealnie to co chcesz.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po pierwsze, nieudaną rzeczą w pierwszym peaku była niska jakość wykonania, nietrzymające wymiarów rurki itp.

 

po drugie, masz za wysoko siodełko zapewne

 

Rozmiar sztycy jako kryterium wyboru ramy? No spoko, 27,2 można sobie podarować, jeśli jesteś cięższy, ale w czym gorsze jest np. 30,9 od 31,6?

 

Przykład ramy? aluminiowe Cube'y są często dostępne, co prawda podsiodłówka 565 przy górnej rurze 630, ale ma duży komin, więc z przekrokiem nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Bartek. Nie znalazłeś ani jednej więc nie wiem czemu napisałeś, że rynek jest syty takimi ramami ? To nie jest wydziwiania. Canyonn ma super geometrię. Rowery idą im super. Testy w gazetach wyłącznie na plus! Ludzi kupują i śmigają i nie narzekają na geo.

 

Więc nie tylko ja uważam, że są bardzo ok.

 

Focus, Fuji, Orbea. Koledzy, demonizujecie. TO by była rama nie dla kilku tylko dla wszystkich. Czy powyższe marki się nie sprzedają z powodu ram ? Wręcz przeciwnie !

 

Ktoś kto pisze, że rama 630 gora i 530 podsiodłowa będzie dla kilu osób nie ma pojęcia o czym mówi. Podałem marki z taką geo. Sprzedają się, więc czemu taka rama ma się nie sprzedać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Bartek. Nie znalazłeś ani jednej więc nie wiem czemu napisałeś, że rynek jest syty takimi ramami ? To nie jest wydziwiania. Canyonn ma super geometrię. Rowery idą im super. Testy w gazetach wyłącznie na plus! Ludzi kupują i śmigają i nie narzekają na geo.

 

Więc nie tylko ja uważam, że są bardzo ok.

 

Focus, Fuji, Orbea. Koledzy, demonizujecie. TO by była rama nie dla kilku tylko dla wszystkich. Czy powyższe marki się nie sprzedają z powodu ram ? Wręcz przeciwnie !

 

Ktoś kto pisze, że rama 630 gora i 530 podsiodłowa będzie dla kilu osób nie ma pojęcia o czym mówi. Podałem marki z taką geo. Sprzedają się, więc czemu taka rama ma się nie sprzedać ?

pim

 

Zrobię sobie trochę osobistą wycieczkę, bo mnie wkurzasz.

 

Zachowujesz się jak mała dziewczynka, której pasuje żołty słonik, ale jako, że producent produkuje szare, bo to tak jakby standardowy kolor dla słoni, to trzeba go przekonać, że do kolekcji ma dołączyć zółte bo jest kilka osób którym się podobają (przy czym nawet nie znasz dokładnej ilości osób zainteresowanych żołtym słoniem).

 

Chłopie to jak rower jeździ wynika z jego geometrii, a nie geometria z tego jak jesteś zbudowany. Peak ma fajną dośc neutralną geometrię gdzie 99% społeczeństwa znajdzie swoja pozycję. Mam "problem" w drugą stronę i kupiłem peaka. Szukam czegoś innego, ale mam świadomosc, że będę musiał kombinować.

 

Owszem są marki robiące kwadratowe rowery, ale zobacz skąd one są, jaki mają potencjalny rynek odbiorców i porównaj to z małym brandem z Polski, działąjącym praktycznie wyłącznie u nas na rynku.

 

Zamiast jęczeć jak stara baba, dozbieraj trochę kasy i kup pasującą ramę innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i mnie trafia to trzepanie piany.

 

Kup sobie canyona i po sprawie albo zadzwon do Velo i pogadaj z nimi o pomysle na rame.

 

Zaraz powiesz ze chcesz tylko rame ... nie na problemu zglos na forum i szbko odkupimy zbedne graty

 

Tak oto forum rozwiazalo Twoj problem niedopasowania.

Prosze bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się denerwujecie. Popatrzmy jak ma się sprawa z 26 MTB od Accenta.

 

Peak 26 MTB

El Norte

Tormenta

Ranger

 

Ja widzicie 4 rodzaje ram. Wszystkie pod 26. Idąc waszym tokiem myślenia 3 z nich to fanaberia producenta, 1 natomiast ma słuszną geometrię. Pytanie która ?

 

 

Wiec pytam dlaczego nie może być 2 modeli 29.  I wcale nie chodzi o to że ja chcę taką ramę. Przyznam się bez bicia, że obecna mi się nie podoba i nie tylko mi.

Kolejne modele 29 to kwestia czasu. Ważne aby były przemyślane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu sam mam tą ramę i nie narzekam nie jeżdżę w maratonach tylko na co dzień do pracy i rekreacyjnie jej sportowy charakter mi odpowiada bo jeżdżę szybko. Problem miałem przy jeździe z rodziną bo wisiałem na kierownicy  :laugh: ale ten problem jest prosty do rozwiązania po prostu regulowany mostek i tak jak jadę sam mam ułożenie jakie mi pasuje jak z rodziną ułożenie turystyczne problem znikł. więc nie wiem o co toczenie problemu przy dzisiejszym osprzęcie każdą ramę można dostosować do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dzisiejszym osprzęcie każdą ramę można dostosować do swoich potrzeb.

 

Chyba macie rację. Wobec takich argumentów jestem bezbronny. Ultra protonowe formowanie polem siłowym materiału załatwi sprawę :D

Koledzy blokujecie dyskusję fanatyczną alergią na inne. Co do sprawy z 26 nikt nie ma ma odwagi się ustosunkować. Oj typowe polskie podejście :D

 

 

Szkoda, że marzenie o główce 70 stopni nazywacie wydziwianiem :D

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam - w czym problem? 

 

peak powstal z zamyslem stworzenia produktu taniego, ale dla bardziej ambitnych bikerow...konkurencyjne ramy, ktore daja choc porownywalne wlasnosci jezdne roweru kosztuja przynajmniej 1000zl wiecej i niekoniecznie sa duzo lepiej wykonane, lzejsze, sztywniejsze itp

 

kazdy zdrowy czlowiek nawet z zamiarem jazdy w pozycji mocno rekreacyjnej lepiej poczuje sie na sportowej ramie ze skroconym mostkiem do 60-70mm, niz na kwadraciaku, o ambitniejszych, dla ktorych juz liczy sie prowadzenie i zachowanie na stromiznach nawet nie wspominam

 

a tu, jak ktos wlasnie dobrze to ujal - "jestem w mniejszosci, ale to niech swiat sie do mnie dostosuje" wypuszczenie katastrofy typu focus to strzal w kolano, a ze ludzie kupuja oczami lub na podstawie legend, ktorym brakuje i uzasadnienia i podpierajacych faktow...no coz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pasuje. A Mostek 60 mm i takim kątem główki to moim zdaniem szaleństwo. No chyba, że ktoś lub bardzo się skupiać na prowadzeniu roweru. Byle większy kamolek i lecimy...

 

Mam nadzieję, że Accent tak jak w przypadku 26 zrobi przynajmniej jeden model 29 więcej z "popularniejszymi: standardami. Co nie oznacza, że ku waszej uciesze :D

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawy z 26 nikt nie ma ma odwagi się ustosunkować. Oj typowe polskie podejście  :D

 

 

Szkoda, że marzenie o główce 70 stopni nazywacie wydziwianiem :D

A skąd wiesz, który rocznik maja ramy 26"?

 

Sadząc po dostępności to reszta poza peakiem to raczej to co na magazynie leży. No ale moge sie mylić.

 

Ile z tych ram 26" to produkty z chińskiego katalogu, tylko malowane przez accenta? Ile różnych ram 26", a ile 29" możesz znaleźć u Chińczyka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

przy wzroście 176cm, rozmiarze M i planowanej szerokości kierownicy 560-580,

 

1) jakiej długości mostek będzie dla mnie odpowiedni (myślałem o Accent Twist 120mm, ale nie wiem czy nie zbyt dużo)?

2) czy będę potrzebował jakąś wymyślną sztycę czy zwykła prosta wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...