Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię stwierdzenia co mi jest potrzebne a co nie.

Jeśli chodzi o wygląd to ma dla mnie drugorzędną rolę ma jeździć szybko i sprawnie w każdych warunkach. Jeżdżę przez 12 miesięcy bez względu na pogodę i temperaturę inni mają samochód ja mam rower do poruszania się. Co do prędkości powyżej 50km/h potrzebna mi jest do płynnego poruszania się w ruchu miejskim i na dalsze wypady asfaltem.

Fajnie że pobudziłem taką dyskusję bo było nudno w tym temacie.

 

Venom2000 najpierw pojeździj potem decyduj i wyraź opinie jakie wrażenia zawsze możesz odkręcić

Edytowane przez fata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fata ja już na tej korbie fabrycznej zrobiłem ponad 10 kkm :laugh: i stwierdzam że największy blat jest mi zbędny bo chwilowe prędkości na prostych odcinkach na średniej tarczy wyciągam na poziomie 45 km/h,średnie staram się utrzymywać na 25 do 27 więc chyba nie jest tak źle,a korba już ma swoje i mam wrażenie że jest krzywa :yucky: looknij w specyfikację mojego bajka to może mi podpowiecie na jakie blaty zmienić i sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega używa tego roweru do jazdy po mieście i asfalcie, to taki blat może się przydać, tylko reszta roweru niezbyt pasuje ;)

 

Ale nie tylko asfalt (choć dziury są jak w dobrym terenie) tu na śląsku mamy fajne tereny do jazdy gdzie reszta roweru pasuje (lasy, jura, góry, hałdy pokopalniane) tak więc ta konfiguracja to złoty środek

Edytowane przez fata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wątpie, ale w takim razie nie wróżę mu zbyt długiego żywota ;) mi nawet 42, który miałem wcześniej całkiem często zahaczał o jakieś wystające bardziej elementy nawierzchni ;) no i w takim terenie z kolei najprawdopodobniej będzie brakować Ci miękkich przełożeń, no chyba że lubisz wyścigowe tempo na niskiej kadencji, co ja przerabiałem w ubiegłym sezonie (42/28x11-34)

 

Ja za złoty środek uważałbym piastę Rohloffa, gdyby tylko chciała ważyć trochę mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości powyżej 50km/h potrzebna mi jest do płynnego poruszania się w ruchu miejskim i na dalsze wypady asfaltem.

Ja takie prędkości na dłużysz odcinkach osiągam na kolarce, najlepiej w mini peletonie i z wiatrem.

Przy takiej konfiguracji musisz mieć nogę jak koń. Podziwiam.

Z mojej strony polecam jakieś węższe oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kończę składać swoją 29-kę na w/w ramie, wczoraj wykonałem jazde próbną i strasznie szarpał tylny hamulec ( m785 ) po powrocie do domu i wyjęciu klocków ujrzałem takiego kwiatka. jak sie okazuje zacisk jest zbyt daleko od osi koła i tarcza siega tylko do połowy klocków, a to przeciez mocowanie post mount wiec mozliwości regulacyjne ograniczone. co z tym zrobić ? czy przypadkiem nie jest żle wspawane mocowanie zacisku?

post-114786-0-57665200-1364460892_thumb.jpg

Edytowane przez jacek0126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koło nie weszło do końca? Ktoś tu zgłaszał, że sporo farby nawalili i były problemy z założeniem.

U mnie hamulec m596+ tarcze 160mm i wszystko pasuje.

najprostsze rozwiązania z reguły są najlepsze. sporo farby to mało powiedziane nalane z pół litra biorę pilnik i szlifujemy. dzięki za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozmiarów L i XL

przód 75 cm

tył 145 cm

 

Chociaż tak jak pisali koledzy wcześniej tył można o 10 cm skrócić przód tak ok. 5 cm. Ja robiłem "przymiarki" na tych długościach i mi odpowiadały :) i to nie są minimalne tylko takie "domyślne" i było dwie strony wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zna ktoś dla rozmiaru M? ( 2013)

 

Różnica będzie niewielka...Nasza Dorota ma w swojej eMce domyślnie koło 140cm i jest git. Lepiej mieć trochę więcej niż trochę mniej i martwić się jak się kierownica postanowi zawinąć wyrywając przewód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...