Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

korba 170mm przy rozmiarze xl sugeruje, ze ten rower zbudowano z tego, co zalegalo na magazynie, a sama cena nie jest okazyjna - troche bez sensu kupowac taki rower

 

lepiej gola rame i swiadomie dobierac komponenty

dzięki że potwierdziłeś moje wątpliwości. jednak z drugiej strony to przykład że można złożyć rower na tej ramie za 2,5kzł a później sukcesywnie zmieniać na lepsze komponenty. Czy mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam warunek mozna spelnic przy 1500zl...oplacalnosc i sens okreslic mozesz tylko wtedy, gdy znasz swoj cel - wersje finalna roweru, niemniej ten rower raczej dla kazdego mozliwego wariantu jest glupim pomyslem, albo przynajmniej nieoptymalnym

 

wielu kupuje rower za 3k, po czym wklada w niego 3-4 i otrzymuje rower jezdzacy co najwyzej tak, jak zlozony od podstaw za 5, niestety kazdy uczy sie na bledach, ktore kosztuja...sam kiedys mialem rower z siodelkiem wartym tyle, co rama i jedno kolo i bylem z niego dumy...a potem przyszla swiadomosc :D

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle mnie zrozumieliście, zdaję sobie sprawę że że rower z linka jest do bani. Bardziej myślałem o tym że za 2,5 - 3 kzł można złożyć sobie sztywny rowerek który powinien być dobrą bazą. Czytałem jakiś czas temu że ktoś sobie składał na tej ramie rower i wyszło jemu ponad 4kzł tyle że użył dość dobrych części (deore, slx jak mnie pamięć nie myli i amortyzoway widelec).

a przyznajcie, kto kupuje rower za sporą kase i kompletnie nic przy nim nie zmienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Eeee... Ja naprzykład?

 

Nierozumiem troche podejścia. Że niby jak wywalasz furmanke siana to zaraz coś zmieniasz a jak garść miedziaków to jeździsz aż do zajeżdżenia?

 

Myslę że takiej prawidłowości nie ma. Jedni zmieniaja odrazu, inni później a jeszcze inni tylko wtedy jak coś jest zaorane na amen lub ni-dy-ry-dy nie pasuje...

 

BTW rower na tej ramie to i taniej niż za 2.5 klocka mozna poskładać. Kwestia tego jaki ma to byc rower, jakie kompromisy jesteś w stanie zaakceptować lub też jak dużo złomu masz walającego sie po obejściu...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzut zwiazany z katami to chyba zbyt rozwarte :) sa to katy nastawione na wieksza aktywnosc roweru, ktora rzeczywiscie wymaga czasem troche wiecej umiejetnosci i opanowania, ale takie bylo zalozenie - budzetowa rama dla ambitnych

 

czy warto brac cos innego? byc moze, ale zeby bylo lepiej, to trzeba dac 3x tyle za alusa znanego producenta, a nie forca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100mm skoku

 

kat glowki dosc istotnie skraca baze kol i zwieksza reakcje na ruch kierownica...w 29erze z zalozenia nie ma czegos jak nerowosc, wiec poki nie zrobimy glowki 73*, krotkiej gornej rury i ogona 430-435mm, to raczej malo komu w xc przeszkadzac bedzie zbytnia dzikosc

 

scale bedzie bardziej stabilny z gorki, wymagajacy wiecej sily przy skrecaniu, chociaz tez nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam takie pytanie, z racji iż zamówiłem już ramę w tej jakże okazyjnej cenie :teehee: Może nie jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, ale zawsze to te 50zł do przodu. Rower będę składał w sposób następujący: głównym priorytetem po ramie są dla mnie koła - amortyzator - hamulce. Reszta już wyjdzie w praniu. Pytanie mam następujące ile rzeczy będę mógł na początek przełożyć z mojego starego roweru: http://www.forumrowerowe.org/topic/126475-amortyzator-przedni-co-wybrac-do-tej-ramy/ ? Wiadomo, że siodełko bo wymiar sztycy ten sam. Interesuje mnie jednak jak przedstawia się sprawa z przerzutkami? Czy korba, kaseta i wszystkie mechanizmy będą nadawać się na przekładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pasują ja też przekładam

Błotniki przekładasz?

 

Jak sie uprzesz to zostawisz kierownice bez mostka i siodełko. Naped tez będzie się kręcił ale zapewne zechcesz go zmienić po pierwszej jeździe na większych kołach.

 

Tak na serio to licz sie z tym ze będziesz musiał skompletować wszystko od podstaw.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki przekładasz?

 

Jak sie uprzesz to zostawisz kierownice bez mostka i siodełko. Naped tez będzie się kręcił ale zapewne zechcesz go zmienić po pierwszej jeździe na większych kołach.

 

Tak na serio to licz sie z tym ze będziesz musiał skompletować wszystko od podstaw.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Błotniki nie pasują a czym to ma różnić się korba od 26 a ta która ma niby być w 29

Napęd 3x9 lub 3x10 jest innym napędem w 26 a jakimś specjalnym w 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...