Skocz do zawartości

serwus

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez serwus

  1. Zazdroszczę ludziom, którzy są w stanie na tym jeździć, ja jak zsiadłem, to myślałem, że się nie wyprostuję już.🫡
  2. Po to, żeby osoba nieznająca się na tym mogła dowiedzieć się, czy któryś z tych rowerów nie jest jakimś znanym bublem. 😋 Już wiem, co chciałem wiedzieć, dam znać.
  3. A to na zdjęciach to nie są otwory montażowe? Poza tym, co to jest miesiąc? Nie spieszy mi się nigdzie, wolę kupić taki rower, żeby był dobry. I tak nie było u mnie pogody, żeby jeździć. Mój unibike wytrzymał tyle lat, to jeszcze kilka miesięcy wytrzyma. Jeżeli na forum jest jakiś limit czasowy na temat, to przepraszam. 💀
  4. Crossfire disc od unibike mam teraz, tylko to nie jest mtb. Chciałbym mieć szerokie opony + otwory montażowe na bagażnik + "rekreacyjna" pozycja (niezbyt pochylona). Co tu trudno zrozumieć? 😉 Popraw mnie, jeśli się mylę, ale ten chisel przynajmniej jednej z tych cech nie spełnia.
  5. Mi też tak będziesz mówił? 😘 Ale nie chcę używanego, mam pecha do sprzętów i zależy mi na gwarancji.
  6. W tym GT nie ma miejsca na stopkę? Nie pomyślałem o tym, a w sumie dobrze ją mieć. Tak z ciekawości, czemu sprzedajesz? I już tak BTW. Jak jeździcie 100km+ w jakieś odludzie, to w jaki sposób dajecie sobie radę bez sakw albo innego bagażnika? 😄 Lubię jeździć w słońcu, ale leje się ze mnie jak z cebra, więc muszę zabierać ze sobą galon wody. 🫠 Kiedyś jeździłem z plecakiem, ale lepił się do pleców i obciążał, więc przerzuciłem się na bagażnik, a potem na sakwy.
  7. Dzięki, taki mam zamiar. Widziałem też opcję zamontowania takiej dodatkowej, hmm, przedłużki do mostka? Faktycznie, próbując na GT miałem wrażenie, że jest najbardziej komfortowy. Ale wymiana mostka to chyba drobiazg.
  8. Nie można edytować, więc pozostaje podbicie. 😕 Przejrzałem internety i inne tematy i takie modele udało mi się wytypować: Cannondale Trail SL 2 29 rozmiar L Trek Marlin 7 Gen 3 2025 keswick rozmiar L GT Avalanche Expert 29 Kierowałem się głównie obecnością otworów montażowych na bagażnik. Poza tym jest jeszcze ten oryginalny pomysł, czyli Giant 0. Z wymienionych rowerów byłem w stanie tylko sprawdzić stacjonarnie Gianta i GT (niższy model, ale z identyczną ramą). Myślę, że mógłbym ewentualnie zamówić przez internet w sklepie, który umożliwia zwrot (ale już mnie boli na samą myśl o ewentualnym odsyłaniu).
  9. Ok, znalazłem tutaj takie podsumowanie: https://www.bicycle-guider.com/cannondale-trail-sl-series/ Czyli na moje najlepiej celować w niższy numer, a jak nie będzie dało się dostać, to w wyższy. Tak ogólnie te Cannondale powinny być lepsze od GT, o których pisałem wcześniej, zgadza się?
  10. Takie pytanko, czym różnią się poszczególne modele Cannondale Trail SL, np. Trail SL 2 i Trail SL 1? Domyślam się, że "częściami", ale czy dopłata ma uzasadnienie? Ogólnie jedynki chyba nie da się w Polsce obecnie dostać (w rozmiarze L).
  11. Bylibyście w stanie podać tak z 2-3 dobre modele, które często są spotykane w sklepach stacjonarnych? Może nawet wyższe w stosunku do tych spotykanych, ale z takimi samymi ramami?
  12. Czy któryś z tych rowerów byłby lepszy od tych GT? https://www.cannondalebikes.pl/rowery/gorskie/trail/trail Trochę nie jestem pewien rozmiaru, w GT miałem dobre L, tutaj wydaje mi się, że XL ma bliższą geometrię do tej L GT. W sklepie oglądałem któregoś Canondale z tańszych modeli, ale mieli tylko do L właśnie.
  13. 😔 Pytanie, gdzie dostanę lepsze modele za tę cenę? Ten rower dałem radę stacjonarnie radę przymierzyć, więc mógłbym zamówić wyższy model z taką samą geometrią. Dosłownie we wszystkich sklepach, które odwiedziłem, sytuacja wygląda tak: połowa oferty to elektryki, 20 procent to grawele i szosowe, 20 procent to albo względnie tanie (i słabo wyposażone) MTB hardtail, albo bardzo drogie fulle. Reszta to kilka tanich crossów, trekkingów i miejskich. Nie zamówię przecież drogiego roweru przez internet, jeżeli mój zadek go nie przymierzył. 😔 Jak i gdzie kupujecie rowery, sprawdzacie je przed zakupem jakoś?
  14. @UP Niestety, jestem z południa, takie wycieczki do Warszawy odpadają. 😅 Byłem w jeszcze jednym sklepie. Ten sklep niby był partnerem Cannondale, ale mieli tylko jeden tani model w dwóch różnych rozmiarach, mało wygodny. Za to ten poniżej praktycznie bez zmian był bardzo wygodny i do tego spełniał moje wymagania, czyli 29", otwory na bagażnik, niezbyt przechylona pozycja, dużo przerzutek, blokada amortyzatora na manetce. Rozmiar L: https://www.gtbicycles.pl/rowery/gorskie-sztywne/xc-sport/avalanche-elite-29-g27201m29 Z tego co widzę, to wszystkie w tej ofercie mają podobną geometrię, co sądzicie o tych droższych modelach z tej listy? https://www.gtbicycles.pl/rowery/gorskie-sztywne Np. taki tutaj: https://www.gtbicycles.pl/rowery/gorskie-sztywne/xc-sport/avalanche-expert-29-g27101m29
  15. Dzięki za odpowiedzi, poszukam na stronkach konkretnych modeli i jakby co dopytam tutaj. Ogólnie widzę jednak tendencję, że im droższy rower, tym mniejsza szansa na otwory na bagażnik. 🙁 Byłem wczoraj w jeszcze jednym sklepie. Krosy mają lepszą pozycję do jazdy dla mnie, ale nie podoba mi się wąska opona, w modelach, które oglądałem, niby można było dać szerszą oponę, ale w każdym przypadku ograniczał jej szerokość widelec. Ciężko mi stwierdzić jak maksymalnie szerokie opony by tam weszły, w katalogach nie widziałem takiej informacji. Mój obecny rower ma w katalogu 1.65 cala (przynajmniej taką informację znalazłem dla nowszego rocznika). Zastanawiałem się nad takimi rozwiązaniami: - wziąć krosa/trekkinga i zamontować do niego najszersze możliwe opony - wziąć MTB i zmienić mostek na regulowany lub taki po prostu z bardzo dużym kątem, ewentualnie dodać jakąś przedłużkę do mostka (widziałem w jednym serwisie rowerowym takie rozwiązanie) No i też warto dodać, że to 6k to taka "płynna górna granica". Jak coś będzie w połowie tek ceny, ale łączyło najważniejsze dla mnie cechy, to nie ma problemu. Nie szukam najwyższej klasy sprzętu, tylko czegoś dobrze dopasowanego do mnie i moich biednych pleców. 😀
  16. Szeroka opona, w sensie coś szerszego niż obecnie, obecnie jeżdżę na Unibike Crossfire Disc GTS z dość wąską oponą, ale wolałbym coś z trochę lepszą amortyzacją. Spróbowałem kilku MTB jeździć i jeździło mi się o niebo lepiej na nierównościach. Tak, w tytule to cena. Zaznaczyłem też w poście, że cena może być wyższa, a takie rowery polecano mi w różnych sklepach. Nie znam się za bardzo na konkretnych częściach, dlatego pytam. EDIT: Mówiąc szczerze, ten MTB Hardtail tak trochę rzucone z czapy, sprawdzałem modele w kilku sklepach rowerowych i taki pomysł wydawał mi się odpowiedni. Ogólnie całe życie jeżdżę na crossach, tak jak mówię, nie znam się za bardzo. Jeżdżę rekreacyjnie, wiem jak dętkę zmienić i w którą stronę pedałować, żeby przyspieszyć.
  17. Hej. Jak się domyślacie, potrzebuję kupić rower. Wzrost 185 cm. Otwory montażowe na bagażnik do ramy (mam duże sakwy na dłuższe wyprawy). Jazda rekreacyjna, żadne zawody ani wyścigi. Z uwagi na problemy z plecami raczej nie chciałbym jeździć w mocno pochylonej pozycji, natomiast celuję w hardtail z szeroką oponą. Przerzutka może być pojedyncza z przodu. Cena jest płynna, jak coś jest warte dopłaty, to mogę dopłacić, natomiast nie potrzebuję też nie wiadomo jak profesjonalnego sprzętu. Fajnie, jakby była blokada amortyzatora na manetce, ale nie jest to wymagane. Jeżdżę po różnorakim terenie, po żwirze, asfalcie, lasach. Chciałbym spróbować jakichś prostych singletracków (zaznaczam: tylko spróbować, nie będzie to rower do takiej jazdy na co dzień), więc fajnie, żeby się nie rozleciał po jednym razie. W sklepach proponowano mi te rowery (ewentualnie z dodaniem takiego mostku https://www.centrumrowerowe.pl/mostek-kellys-crx-70-pd36498/): https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-giant-talon-0-29-pd43014/ https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kross-level-6-0-sram-pd42036/ https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kross-hexagon-8-0-pd35600/?v_Id=205176
×
×
  • Dodaj nową pozycję...