Skocz do zawartości

Dziaku

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Dziaku

  1. Według mnie różnica między Tribanem, a tanią aluminiową szosa (a umówmy się, za 3000 w 2021 roku to kupisz tylko tanią szosę) nie będzie aż tak duża. Zainwestuj na początek w dobre, szybkie opony do Tribana, ew. w ogóle całe koła. Mówię to jako właściciel RC100 i karbonowej szosy na 105.

  2. Dobra to ja się podepnę też pod temat, szukam oponek do mojej nowej szosy i ogólnie w poprzednim rowerze jeździłem na Conti Ultra Sport III 28c. Bardzo byłem z tej oponki zadowlony, nigdy nie złapałem kapcia i nawet chciałem je przełożyć do nowego roweru (w którym fabrycznie mam Vittorie Zaffiro Pro 25c) aleee, Continentale wyjątkowo nie lubią sie z moimi kołami Mavic Ksyrium. Opona wchodzi bardzo ciasno, trzeba się mega namęczyć żeby ją założyć i nie wyobrażam sobie walczyć z tym na trasie 100 km od domu, wspomniane Vittorie ściągam i zakładam na te koła palcami bez nawet spojrzenia na łyżkę. Teraz zastanawiam się czy Ultra Sporty III w rozmiarze 25c byłyby łatwiejsze do założenia czy ogólnie wszystkie Continetale są raczej ciasne (gdzieś się spotkałem w internecie z taką opinią). Ewentualnie jaką oponę 25c (nie wiedze jakiejś mega różnicy w porównaniu do 28c) polecicie w budżecie 100-150zł / sztuka?

  3. 12 godzin temu, stpman napisał:

    dają słaba korbę z FSA, pewno i tak dobrze by było ją od razy wymieć na Shimano Tiagra lub GRX

    A co jest złego w tej korbie FSA Omega ? Jest sztywna oś, zewnętrzne łożyska, szczerze mówiąc wątpię że poczujesz zmianę Omegi na Tiagre/GRX 400, już nie mówiąc o tym że Tiagra jest nawet cięższa :) Jedyne co by było ewentualnie do wymiany to suport, FSA nie ma specjalnie dobrych opinii, ale według mnie to element eksploatacyjny, jak padnie to wymienisz sobie na coś lepszego.

  4. Najnowszy nabytek:

    SOXSr6V.jpg

    Pierwszy karbon i w sumie pierwsza prawdziwa szosa. Póki co udało się przed ulewą zrobić tylko kółko dookoła bloku ,ale od razu było czuć różnice do mojego Tribana RC100. Nie mogę się doczekać pierwszej konkretnej jazdy!

    • +1 pomógł 7
  5. Dzięki koledzy za porady, tak właśnie myślałem żeby w L celować, jak mówiłem Tribana mam XL i myślę że mi źle doradzili w decathlonie dwa lata temu :).

    Mam kompletny mętlik w głowie i chyba już sam nie wiem czego chce, a im więcej czytam tym mniej wiem. Szukam nowego roweru (drugiego, Triban z błotnikami i może jakimś bagażnikiem zostanie na dojazdy do pracy 30 km). Nowy rower będzie do jazdy po pracy i w weekendy (głównie solo, czasem ustawki szosowe), myślę że 90% szosa, ścieżki rowerowe czasem mi się zdarzy jakiś szybki przejazd przez drogę pożarową w lesie (czyli mocno ubitą, bez żadnych kamieni korzeni itd.) oraz w tym roku chce spróbować sił w ultramaratonów głownie szosowych (Tour de Silesia, Maraton Podróżnika, Pierścien Tysiąca Jezior itp.) ale fajnie byłoby mieć na czym pojechać też te gravelowe, których ostatnio się mnoży (tu głownie chciałbym spróbować Wisłe 1200 albo Poland Gravel Race). Czy do takich zastosowań sprawdzi się Vento 5.0 na tarczach ? Z tego co wiem opony jakie tam wejdą to 32c, nie będzie to za mało na te "gravelowe" ultra ? Czy szukać jakiegoś stricte gravela/przełaja np. Eskera albo Vento CX 4.0. Rodzaj napędu jest mi kompletnie obojętny 2x11 czy 1x11 i tak będzie ciaśniej zestopniowane od mojego obecnego 2x8. Co myślicie ?

  6. Przymierzam się do zakupu nowego roweru, na tapet trafił Kross Vento 5.0 DSC z kolekcji 2021. Prawdopodobnie w poniedziałek będę mieć okazje się przymierzyć do tego roweru, jak myślicie w jakie rozmiary celować ? 188 cm, przekrok 86 cm. Aktualnie mam Tribana RC100 w rozmiarze XL i mam wrażenie ze jest za duży

  7. W dniu 11.11.2020 o 13:45, musimisie napisał:

    Myślę, że może łatwiej Decathlonowi będzie sprzedać tytanowego gravela niż topową karbonową szosę. Brakuje jednak w tym modelu trochę fantazji i właściwie poza tytanem niczym się ten rower nie wyróżnia. 

     

    A czym ma się wyróżniać gravel w 2021? To zdanie można by do każdego jednego modelu napisać. W tej chwili to pomijając jakieś wynalazki z zawieszeniem, to 90% graveli różni się ilością punktów mocowań bagażu i geometria - albo wyprawowo albo "sportowo". Sztywne osie, heble itd wszyscy oferują to samo, albo SRAM 1x11 albo GRX w różnych wariantach.

    @edit

    Teraz do mnie dotarło że odkopałem temat z października, sorka :D

  8. 3 godziny temu, skom25 napisał:

    @Eziemniak wiem, ale stali są różne rodzaje. Stal nierdzewna wytrzymuje znacznie mniej niż wysokowęglowa. No nic, tak jak pisałem, to tylko kwestia ciekawości.

    Jeśli masz rower stalowy z rurek tzw CrMo to jest to stal prawdopodobnie 4130, niskowęglowa przeznaczona do obróbki cieplnej, wytrzymałość na rozciąganie ok 600-700 MPa czyli około 2x więcej niż najczęściej stosowane na rowery aluminium 6061 T6. Inna sprawa ze rurki w ramach stalowych są cieńsze niż aluminiowe żeby zachować jakaś rozsądna wagę 

  9. W dniu 7.01.2021 o 19:44, nossy napisał:

    na !00% nie ma prowadzenia...to jest jedyna różnica między 320e, a 420e.10-15 min na wgranie śladu to wieczność, ale z drugiej strony tej opcji planuje używać bardzo sporadycznie. 15e ogólnie uważam za za...y komputerek w tej cenie, ale niestety nie oferuje pomiaru mocy.

    Kolega trochę przesadził, nie wgrywałem co prawda śladów typu Wisła 1200, ale trasy 50-150 km ze wskazówkami wgrywają się może z 2 minuty. Oczywiście sam upload trasy z telefonu na urządzenie to sekunda, mówimy o samym załadowaniu trasy w nawigacje. Ogólnie ja z 420E jestem mega zadowolony, kupiłem trochę drożej co prawda bo z Decathlonu za 500 ileś tam, ale chciałem mieć możliwość bezproblemowego zwrotu gdyby taki sposób nawigowania się nie spodobał, na szosie uważam jednak, że nic więcej specjalnie nie trzeba.

    • +1 pomógł 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...