Skocz do zawartości

exander

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez exander

  1. Kolejny dzień jazdy za mną i rozmiar wydaję się trafiony.

     

    Niestety zauważyłem kilka mankamentów w rowerze. Tylne koło ma lekkie bicie na boki (rozcentrowane). No i luz na bębenku tylnej piasty (kaseta przykręcona prawidłowo), samo koło bez luzów. Cała kaseta ma lekki luz przez to i bez pedałowania delikatnie faluje na boki. Dodatkowo słychać przy rozpędzony tylnym kole szum, który ustaje od razu w momencie pedałowania. Czy to normalne? To moja pierwsza kaseta. O luzie na bębenku czytałem żeby się nie przejmować jak i żeby od razu reklamować... Patrząc na kasetę od strony osi, to sumaryczny luz to ok 1mm.

     

    Musiałem też wyregulować nieco przerzutki i zaciski hamulców, ale z tym sobie bez problemu poradziłem :)

     

     

     

     

    Już zamówiłem, bo nie dostałem paragonu i stwierdzili, że mam płacić jeszcze raz za napomowanie (a właściwie upuszczenie powietrza) :D Pytanie, bo nie mam takiego znacznika i nie mogę poradzić sobie z jego znalezieniem na Internecie. On ma jakąś specjalną nazwę, czy dostępny jest tylko z konkretnymi amortyzatorami?

     

    Jak się zakończyła historią z luzem na bębenku tylej piasty? Niedawno również odebrałem swojego Kellys Gate 30 i niestety u mnie podczas kręcenia się  tylnego koła piasta również pracuje bardzo głośno ( chropowato). Zdaję się, że wkładane do Gate 30 OEMowe piasty novateca nie są najwyższej jakości, chyba również będę musiał reklamować, chyba że to jakaś pierdoła i poradzi sobie z tym któryś z lokalnych serwisów przy okazji nie biorąc za to krocie

  2. Zgadzam się, że kellys jest wart rozważenia. Niestety obecnie nie mam możliwości przymierzenia się do Kellys'a, ponieważ w moim rozmiarze (M-L) nie mogę go nigdzie znależć, a chyba nie chciałbym zamawiać w ciemno, bez przymiarki. W związku z tym wszystkie rowery jakie poruszam w tym wątku to są te, które mam dostępne stacjonarnie i mam możliwość odbyć na nich jazdę próbną.

  3. Z powodu braku czasu musiałem odłożyć zakup roweru, dzisiaj mając chwilę czasu wybrałem się do sklepu rowerowego i zaproponowano mi rower marki Haibike seet hardnine 5.0. Link do specyfikacji producenta poniżej:


    https://www.haibike.com/en/AT/bikes/208/2017-seet-hard-nine-5-0?variant=4153222740


    cena nieco wyższa niż rozważane wcześniej rowery (ok. 3000 zł). 


    Miał ktoś z Was może jakieś doświadczenia z tą marką lub najlepiej z tym modelem? Czy warto dopłacić ok. 400 zł do Haibike w porównaniu do Meridy? Jak z jakością ram w Haibike?


    W zasadzie po ponownej przymiarce i dokładniejszym ustawieniu na placu boju pozostaje wcześniej opisana Merida oraz w/w Haibike. Chyba, że uda mi się coś jeszcze namierzyć i przymierzyć w weekend :)


  4. Cześć,

     

    Nosze się z zamiarem zakupu roweru MTB 29er. Mam 188cm wzrostu oraz ważę ok. 90kg.

    Rower ma mi służyć na różnego rodzaju wyjazdy rekreacyjne oraz na trening w lesie, a jak czas pozwoli również w górach. Chciałbym też w przyszłości spróbować amatorskich maratonów MTB.

    W związku z tym szukam roweru, który pozwoliłby mi cieszyć się jazdą po okolicznych lasach i górkach oraz w przyszłości pozwolił amatorsko spróbować zabawy w maratonach MTB. Aktualnie zastanawiam się nad dwoma modelami wymienionymi w tytule. Pozwoliłem sobie na małe porównanie w którym zawarłem moje spostrzeżenia i wątpliwości:

     

    1. Merida Big Nine 300 2017

     

    -blokada amortyzatora na goleni

    -pozycja wydaje mi się bardziej rekreacyjna w porównaniu do Krossa

    +powietrzny amortyzator

    +taperowana rama

    +ladniejsza rama, trwalsza?

     

    1. Kross Level B5 2017

     

    -wydaje się być cięższym rowerem

    -amortyzator na sprężynie

    +bardziej sportowa pozycja. Mam wrażenie, że lepiej spisałby się na podjazdach i w przyszłości na maratonie/

    +blokada amortyzatora z manetki

     

    To są moje spostrzeżenia po krótkich jazdach próbnych. Teraz moje wątpliwości:

     

    Blokada amortyzatora

    W sklepie rowerowym dostałem sprzeczne informacje. Jeden sprzedawca twierdzi, że można powietrzny amortyzator blokować w trakcie jazdy natomiast w kolejnym sklepie zostałem poinformowany, że blokując amortyzator w trakcie jazdy można łatwo uszkodzić blokadę i raczej nie jest to zalecane. Więc jak to jest z tą blokadą powietrznego amortyzatora w Meridzie? Można go blokować w trakcie jazdy np. przed podjazdem należy zejść z roweru i wtedy zablokować?

     

    Geometria.

    Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić po jednej rundce na rowerze, ale moje pierwsze spostrzeżenia są takie, że pozycja na Krossie jest bardziej sportowa i bardziej sprawdzałaby się w górach. Myślę jednak, że Meride również można by dostosować do "sportowej" jazdy w górach odwracając mostek i ewentualnie odsuwając troszeczkę siodło do tyłu. Jeśli ktoś miał styczność z którymś z rowerów bardzo proszę o odczucia z użytkowania, zarówno podczas dłuższej rekreacyjnej jazdy jaki podczas nieco bardziej sportowej jazdy w górach i w lesie.

     

    Trwałość.

    Merida daje 2 lata gwarancji, natomiast Kross daje 5 lat gwarancji. W zasadzie moja jedyna wątpliwość dotyczy trwałości ramy oraz brandowanych podzespołów. Jak to jest z trwałością ramy oraz podzespołów brandowanych przez Krossa czy Meride?

     

    Na koniec cena, oba rowerki mogę nabyć w zbliżonej cenie ok 2600-2700 zł i w takich widełkach się poruszam. Najbardziej moją uwagę przykuły wyżej wymienione egzemplarze, ale jeśli możecie zaproponować coś lepszego w podobnej cenie to jestem otwarty na propozycje.

     

    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...