Skocz do zawartości

Rafal_TREK6000

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Rafal_TREK6000

  1. 5 godzin temu, skom25 napisał:

    Jeżeli to jest Dual Air, to ostatni wyszedł chyba w 2012 roku. Także niezły leżak magazynowy Ci się trafił. Po tylu latach, ja bym się zastanowił czy nie warto zrobić pełnego serwisu. W końcu w optymistycznym przypadku to już ponad 7 lat...

    Nie jest to leżak, kupilem z drugiej reki uzywany. Właśnie taki mam zamiar, zeby zrobic pelny serwis. Kupilem w tym celu komplet nowych uszczelek, oleje, smar.

    6 godzin temu, kamar59 napisał:

    A napisz pod jakie koło jest ten amorek i czy ma sztywną oś to można zawęzić rocznik. 

    Dual Air to już nie produkują od paru lat.  Pierwsze 2 cyfry pokazują jaki to rocznik.

    26" QR. No tak, to juz ma swoje lata :) Dwie pierwsze cyfry przed T czy po?

    1 godzinę temu, Brombosz napisał:

    Na stronie SRAMu jest tylko jedna, ogólna instrukcja do Reby DualAir (2011r), a w niej tabelka ile lać oleju do jakiego tłumika. Skoro ty w swojej masz Motion Control to sprawa się upraszcza. ;) 

    https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/2011-reba-technical-manual.pdf 

    123 ml według tabelki :) Dzięki!

  2. Cześć

    Kupiłem używana Rebe RL Dual Air 100mm i chciałem zrobic serwis, ale nie moge ustalić rocznika. Na goleni jest nalepka Motion Control (chyba chodzi o tłumik?), a nr seryjny jest pokazany na zdjeciu.

    Próbowalem po nr zidentyfikować rocznik, ale na stronce SRAMa wyszukiwarka nie daje wyniku.

    Czy ktoś jest ogarniety w temacie i potrafi pomóc? 

    Rzecz w tym, ze nie wiem ile ml oleju wlać, a znając rocznik łatwiej się dowiem.

    Bede wdzięczny za wszelkie wskazowki

    20190630_000557_HDR.jpg

  3. Moja klamka jest całkiem miękka, bez oporu ugina się aż do chwytu. Hamulec w ogóle nie działa i zastanawiam się czy ten nadchodzący weekend da się jeszcze uratować przy moich zdolnościach serwisowych :laugh: Jutro będę chyba próbował nabyć wszystko co potrzeba i jakoś to przywrócić do życia. Czy ten tłoczek można wyjąć całkiem bez obaw, wyczyścić, nasmarować i wsunąć z powrotem? Wolę zapytać, żeby nie uszkodzić zacisku jeszcze bardziej. Bo mi to właściwie nie tyle ten tłoczek wypadł całkiem, co wysunął się za daleko i wyciekł zza niego olej.

  4. Cześć! :)

     

    Mam taki problem z tylnym hamulcem Shimano BR-M446, że jeden z tłoczków po zaciśnięciu i puszczeniu klamki, nie cofa się całkiem, tylko wystaje na jakieś 2-3 mm powodując tarcie okładziny z tej strony o tarczę i krzywo ścina okładzinę.

     

    Wielokrotnie zdejmowałem koło, żeby wyjąć klocki, zresetować tłoczki i już po pierwszym naciśnięciu klamki problem powraca.

     

    Da się jeździć, to tarcie jazdy nie uniemożliwia, a rower normalnie hamuje (oczywiście jak na hamulec tej "klasy"), ale świadomość, że nie działa to jak przedtem, tak jak powinno, dodatkowo powodując przy tym hałas i szybsze, nierównomierne zużycie okładziny, irytuje mnie.

     

    Co jest przyczyną takiego wadliwego działania tłoczka?

     

    Czy da się jeszcze uratować ten zacisk? Jaki byłby koszt serwisu, czy to w ogóle opłacalne?

    Zorientowałem się, że koszt nowego kompletnego hamulca z klamką to ok 155 zł, a samego zacisku ok. 80 zł.

     

    Czy w przypadku wymiany samego zacisku będę potrzebował zestawu do odpowietrzania i oleju, czy wystarczy odkręcić stary zacisk i zamontować nowy?

    Wybaczcie, jeśli takie pytania wydają się Wam śmieszne, ale nie do końca wiem jak to działa, nigdy przedtem nie serwisowałem hamulców hydraulicznych.

     

    Dodam, że rower ma 5 lat i możliwe, że hamulce nie były nigdy serwisowane. Kupiłem używkę, przejechałem 1000km i hamulce działały aż do teraz bez zarzutu.

     

    Proszę Was o jakieś podpowiedzi co z tym fantem zrobić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...