Skocz do zawartości

ivohaha

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    190
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez ivohaha

  1. W dniu 29.10.2023 o 16:29, Gość Adam napisał:

    Kto ma pierweszeństwo na szlaku rowerowym koloru czarnego w rezerwacie przyrody.

    W zasadzie to najpierw trzeba sprawdzić, czy w konkretnym rezerwacie w ogóle można jeździć rowerem. Rezerwaty przyrody w PL są powoływane w drodze rozporządzenia wojewody. To wojewoda w rozporządzeniu określa zasady obowiązujące w danym rezerwacie. Ponadto art. 15 ust. 15 ustawy o ochronie przyrody stanowi, że w rezerwatach przyrody zabrania się ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Trzeba więc dotrzeć do aktów prawnych powołujących konkretny rezerwat przyrody i tam sprawdzić jaki rodzaj ruchu jest w nim dopuszczony.

    Jeżeli w konkretnym rezerwacie w ogóle można jeździć rowerem to pierwszeństwo ma oczywiście pieszy.

  2. 1 godzinę temu, shiler napisał:

    Napiszesz jaka to rama (producent/sklep) i Twoje opinie?

     

    Kupiłem ramę typu hardtail, marki BXT z ich sklepu. Rama jest bardzo przyzwoicie wykończona. Stery, hak i inne drobne akcesoria przyszły w komplecie. Od grudnia jeżdżę dość intensywnie po beskidzkich szlakach i póki co nic jej nie dolega. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to nieco zachowawcza geometria. Ale wiedziałem co biorę, żyję z tym i cieszę się jazdą.

  3. Przy 2.25 jest jeszcze około 9mm dystansu do widełek z każdej strony. Kilkukrotnie zdarzyło mi się "tonąć w błocie", ale nie było problemu z zaklejaniem się opony w widełkach. Jakość wykonania ramy oceniam dobrze. Wszystkie elementy są spasowane i bez problemu dają się zmontować (haki tylnego koła, stery, porty do wewnętrznego prowadzenia linek). Generalnie nie zauważyłem żadnej, ewidentnej niedoróbki. Za około 1000zł dostajesz poprawnie wykonaną ramę.

  4. Niestety nie mam przedniej przerzutki. Rama ma port wejściowy przy główce po prawej stronie, czyli jakby własnie pod przednią zmieniarkę. Gorzej z portem wyjściowym. Jest tylko mały otwór za mufą suportową (jak na zdjęciu). Jedyne co przychodzi mi do głowy, to puszczenie pancerza od manetki do portu, a dalej linka przez ślizg pod suportem do tego otworu. Nie wiem jednak, czy pozwoli na to jego usytuowanie ?

    rama.jpg

  5. Mam 178cm wzrostu i wziąłem rozmiar M. Jest w sam raz. Poza codziennymi dojazdami do pracy (bez względu na pogodę), jeżdżę głównie po szlakach górskich (Hrobacza, Magurka Wilkowicka, Szyndzielnia, Pilsko, Rysianka itp.) Dość często zdarzają się ostre zjazdy, na których rower dostaje mocno w kość (zdążyłem rozwalić już 2 koła). Rama jednak spisuje się bez zarzutu. 

    Fotki mogę wrzucić wieczorem.

  6. Prawie 6 lat temu kupiłem tani kask u chińczyków (około 60PLN). Miał pewne mankamenty, np. jakość wykończenia ale generalnie wyglądał dobrze i był wygodny. Po kilku latach zaliczyłem solidnego dzwona, Złamałem łokieć i przywaliłem głową o o asfalt. Kask się wgniótł, ale zadziałał. Głowa wyszła bez szwanku. Nie było to może uderzenie potencjalnie śmiertelne, ale dość solidne. Gdyby nie kask - rozcięcie, siniak i wstrząśnienie mózgu gwarantowane. Zdaję sobie sprawę, że te kaski jednak czymś odstają od makowych (cudów nie ma), ale podstawową ochronę na pewno zapewniają.

  7. Teraz, djzwierzak napisał:

    No a co do trp spyre c na flat ? Polecane u chinczykow czy nie ?

     

    Mogę polecić. Co prawda kupiłem TRP Spyke, ale myślę że analogicznie będzie w przypadku Spyre. Wcześniej nabyłem jeden zacisk TRP Spyke w sklepie w USA (nie na ebay czy amazon, tylko w normalnym sklepie rowerowym). Ten kupiony u chińczyka niczym się od niego nie różni i działa tak samo dobrze.

  8. Jeżdżę obecnie na ramie BXT ( https://www.aliexpress.com/item/32707208629.html?spm=2114.12010612.8148356.1.49c570197Ndf7D ). Kupiłem rozmiar M, realna waga 1260g, co pozwoliło na zbudowanie roweru w okolicy 10300g. Nie ścigam się, rower służy do jazdy po górach, oraz codziennego dojazdu do pracy. W tych zastosowaniach, póki co nie widzę mankamentów. Z zakupem wstrzymywałem się dość długo, czekając na konkretną promocję. W rezultacie rama kosztowała mnie 980zł, wraz z opłatami celnymi i podatkiem VAT. Generalnie mogę polecić do podobnych zastosowań. Ze ściganiem nie mam doświadczenia, więc nie będę się wymądrzał.

  9. Miałem piastę Koozer xm490 i nie mogę polecić. Po około 4 miesiącach jeżdżenia zaczęła wydawać trzaski. Okazało się, że 3 spośród 6 zapadek zakleszczyły się w swoich gniazdach, przy okazji je uszkadzając. Zapadki udało mi się odblokować, ale ich gniazda i sprężynki są odkształcone. Dodatkowo na całym obwodzie bębenka, między zapadkami widnieją wyraźne wgniecenia. Podejrzewam, że będzie to przyczyną kolejnych problemów. Ostatecznie piasta wylądowała w kole zapasowym, a do podstawowego koła trafił Novatec D792SB. 

    IMG_20200122_202928.jpg

  10. Teraz, michuuu napisał:

    Pytanie czy dla kilkuletniego dziecka przerzutka jest potrzebna.

     

    Zależy gdzie się mieszka. W mojej okolicy (peryferie Bielska-Białej) nie wyobrażam sobie jazdy bez przerzutki. Płaskie trasy to wielka rzadkość. Mam ten sam problem z własnymi dziećmi. O ile starsza córka już sobie radzi, to dla młodszego syna zmiana przełożenia na niższe biegi jest zbyt trudna. Nie ma tyle siły, aby zmienić bieg. Próbowałem kilku rożnych zmieniarek. Ostatecznie jako tako sprawdza się klamko-manetka Altus ST-EF51. Syn radzi sobie ze zrzucaniem biegów, ale niestety wrzucanie na niższe przełożenia (większe zębatki) jest ciągle poza jego zasięgiem. Oczywiście na "dzień dobry" zastosowałem wszystkie zabiegi typu nowe pancerze, nowe linki, smarowanie linek i przerzutki, płynne prowadzenie pancerza. Pozostaje czekać aż podrośnie i nabierze sił.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...