Skocz do zawartości

bartiii

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez bartiii

  1. Cześć

    Obecnie w moim gravelu mam obręcz o wewnętrznej szerokości 23 i oponę 45. Za chwile będę miał obręcze o wewnętrznej szerokości 25 i zastanawiam się czy zostać przy oponie 45 czy jednak nie zejść na 40 bo ona i tak będzie szersza niz te 40. No i właśnie, jakiej szerokości mogę się spodziewać? Dojdzie 42? Ktoś ma taką obręcz i mógłby zmierzyć szerokość założonej opony?

    Zdrówko

  2. Ok, dzięki za odp.

    Dzisiaj byłem w innym sklepie i powiedziano mi, że na mój wzrost lepiej M i w razie czego dłuższy mostek i że każdy fitter tak doradzi, lepiej wydłużać niż skracać z za dużego roweru..

    Byłem również ponownie przymierzyć się do M i L i na oko M wydaje mi sie mała ale.. no siedzi mi się wygodnie, nie obcieram butem o przednie koło (brakuje jakieś 2cm.. nie wiem czy to tak akurat czy mało, czy dużo). Przy wersji L widzę, że siodełko musiałoby być dosyć nisko. Więc chyba wszyscy mają rację i wezmę M.

     

  3. Cześć
    Wzrost 182-183
    Noga 89-90
    Styl jazdy: Jazda turystyczna, żadne wyścigi, raczej po płaskim, czasem szutry, dystanse 100-150km.

    Mocno rozważam zakup Cannondale Topstone Carbon 4 (Topstone Carbon 4 | Gravel Bikes | Cannondale) i nie wiem jaki rozmiar wybrać, M czy L. Celowałem w L ale gość w sklepie powiedział, że dla mnie to jednak raczej M. Stanąłem okrakiem nad ramą i byłem w stanie podnieść rower na wysokość ok 10cm. Nie było warunków do jazdy testowej (śnieg) więc mogłem tylko toczyć się wzdłuż sklepu. W górnym chwycie siedziało mi się wygodnie, w chwycie "za klamkomanetki" musiałem się dielikatnie wyciągnąć. Nie wiem czy tak powinno być? całe życie na MTB, nie mam odniesienia... Poprosiłem o rozmiar M i w sumie też siedziało mi się wygodnie, aczkolwiek czułem że rower jest "krótszy". I nie wiem... na internetach można znaleźć info, że L jest od wzrostu 186... Oficjalna strona Cannondale sugeruje rozmiar M..

    Czy ktos miał styczność z tym rowerem? Jakieś rady?

     

    Z góry dzięki za pomoc


    image.thumb.png.15f47e9aeb3adf2dd61da9b2d1343e3c.png

     

  4. Ogólnie nic im nie dolega. Natomiast czytałem, że najwięcej zyskuje się na lekkich kołach i dobrych piastach - stąd naszło mnie na zmianę.
    Jeżeli 1k niezbyt to o jakim budżecie mówimy i czego optymalnego powinienem szukać tak aby zmiana nie była tylko dla samej zmiany?

  5. Znajomy do gravela kupował koła karbonowe na piastach dt swizz 240 za ok 4k pln. Mój cube ma niecałe 10 latek, mtb, brak sztywnych osiek, raczej na koła karbonowe nie ma co liczyc wiec chyba 1k pln to będzie aż za dużo? Nie wiem, szukam optymalnej konfiguracji, z kosztami sobie poradzę albo odpuszczę 

    Liczę, ze mniejsza waga, lepsze piasty i odejście od dętek będzie odczuwalne podczas jazdy

  6. Cześć

    Proszę o pomoc/opinie. Rzecz dotyczy Cube Analog (Cube Analog 29 / MTB 29er hardtail / Rowery / Katalog Rowerowy 2014 (bikeworld.pl) którego ujeżdżam i modyfikuje od kilku lat. Z fabrycznego osprzętu została właściwie tylko rama, kierownica i właśnie koła, tj. CUBE ZX24 Disc 29 na piastach Shimano HB/FH-RM66. Zastanawiam się czy warto szukać i wymienić ów koła na lżejsze, pod tublesa i z lepszymi piastami? Rower swoje lata ma, mowa oczywiście poszukiwaniu części używanych. Jeżeli warto wymienić to jakiej optymalnej konfiguracji warto szukać, na jakich piastach? 

    Aktualnie osprzęt roweru to grupa Deore m6000, opony VITTORIA Mezcal 2.1 - rower wykorzystywany do jazdy turystycznej/rekreacyjnej, ja ważę ok 85

     

  7. Cześć

    Czy tylna przerzutka GRX RD-RX812 która jest w stanie obsłużyć kasety MTB będzie współpracować z korbą 2 blatową GRX FC-RX600?
    W teorii RX812 jest dedykowaną przerzutką do napędu 1x11 ale na stronie gravelowy w opisie grupy jest napisane:

    Cytat

    I teraz mała kombinacja, RX812 do złudzenia przypomina konstrukcją przerzutkę M8000 – jest bardziej masywna, ma inne sprzęgło (większe), ma większy korpus, jest ewidentnie przygotowana do ostrej jazdy w ciężkim terenie. Natomiast RX810 jest praktycznie taka sama jak Ultegra RX800 – delikatniejsza, mniejsza i wyglądającą na mniej toporną. Po co Shimano stworzyło te dwie przerzutki? Przecież RX812 działa zarówno z napędem 2x i 1x, wiec przerzutka RX810 jest praktycznie niepotrzebna.

     

    Szukam informacji potwierdzającej powyższe - może ktoś już robił taką kombinację?

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...