Skocz do zawartości

robertocarlos

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    409
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez robertocarlos

  1. Witam. Od lat śmigam na kilku już hardtailach, przerobiłem opony takie jak:

    Schwalbe - RocketRony, RacingRalphy, 2,25

    Maxxis -CrossMark 2,25, Ikon 2,2

    Continental -  X-King 2,2 RaceSport, CrossKing 2,2.

    Większość z tych opon miałem w bogatszych wersjach po tym jak te tańsze za często przecierały się boki od kamieni czy przebijały za szybko. Obecnie mam CrossKing Protection i to już czwarta para Continentalów (wcześniej raz były X-King) Dlaczego je wybierałem? Bo nigdy nie złapałem na nich kapcia (no może raz na XKing) doskonale się spisywały na asfalcie i w terenie. 50% mojej jazdy to są góry, najczęściej Beskidy. Przyszedł czas na wymiane opon i się zastanawiam czy dalej iść w CrossKingi 2.2 czy wybrać coś innego. Planowałem CrossKing 2.3 ale po teście w https://www.bicyclerollingresistance.com sobie odpuściłem bo zwiększyli bardzo grubość bieżnika i stały się one dużo wolniejsze, chyba są bardziej dedykowane pod e-bika albo ścieżkowce a ja lubię szybka jazdę ze względu na to że czasem są to asfalty i ubite ścieżki, czasem jakiś amatorski maraton itd..

    Dlatego mam do Was drodzy forumowicze pytanie.. Jakich opon Wy używacie, które są sprawdzone i spisują sie dobrze w mieszanym terenie, ale też dobrze w górach?? Myślałem o powrocie do Schwalbe ale na nich często łapałem kapcie, nawet na tych droższych modelach.. Co polecacie, każda cena do przyjęcia w mleko się już nie bawię, za stary już jestem :):):)

  2. 19 godzin temu, Tyfon79 napisał:

    Myk myk a to już sporo, koła bo na pewno są cięższe od Maviców plus opony i amor, który jest nazwijmy to dłuższy to już masz finalny efekt. Reszta w ramie bo obecnie nieco więcej się dokłada. Co z tego, że miałeś 3 blaty na korbie jak kasety 12 rz to "rekompensują". Przednia przerzutka, manetka? Proszę cię... zastanów się powoli a sam wpadniesz czemu musi być ciężej. By bawić się na serio w aptekarza z wagą trzeba by rozebrać oba rowery i szukać po kolei gdzie dołożone jest najbardziej. 

    Ja sobie zdaje sprawe z tego ale ponad 2 kg a nawet 3 kg??  No nie powiesz mi że na kołach i 20 mm amora skoczyła waga o 2 kg, bo ja mam 4 rowery na dzień dzisiejszy, wymieniłem masę opon, wymieniałem koła i wiem jakie są różnice w wadze komponentów.. Jedynym wytłumaczeniem to ramy które kupowali dość obficie zbudowani jeźdźcy i które po kilku skokach pękały i producenci mieli dość reklamacji :):) Szkoda że producent nie podaje wagi ramy, choć napisze z ciekawości do Canyona.. Z drugiej strony może faktycznie amory bo kiedys w tym przedziale cenowym były amory lepszej klasy, dziś są bardziej budżetowe i to też może być przyczyna. No nic, zacznę jeździć po salonach rowerowych i szukać czegoś dla siebie optymalnego..

  3. 7 godzin temu, Dokumosa napisał:

    Przede wszystkim canyon podawał kiedyś mocno zaniżoną masę dla alu. Druga sprawa aluminiowe canyony dzisiaj to już budżetówka. Kiedyś ten sam model zarówno w alu jak i węglu był dostępny z tą samą specyfikacją jeśli chodzi o osprzet. Obecnie węgiel zaczyna się tam gdzie kończy się alu.

    BTW: mój grand canyon CF z 2015 ważył wg fabryki tyle co twój alu. 

    Mój tyle ważył, dziś nawet mniej :):) Chyba tu na forum nawet wrzucałem zdjęcie z wagą zaraz po złożeniu. Nie wiem skąd wziąłeś to zawyżanie no ale niech Ci będzie, Canyon miał kiedyś jedne z najlżejszych ram aluminiowych. Najtańszy CF nie różnił sie wiele wagą bo miał cięższe podzespoły. 

    7 godzin temu, kipcior napisał:

    Waga wszedzie urosła. Masz koła 29", to przecież nie będą lżejsze od mniejszych. Masz amory z grubymi goleniami, bo przecież na cieńszych dzisiaj nie da się jeździć. Nie ma przerzutki z przodu, za to z tyłu masz zębatkę 51, a przecież w korbie tyle nie było.

    Za to są artykuły mówiące o tym, ze nadwaga sprzętu jest plusem ;)

    Ja piszę o rowerze z 29 calowymi kołami, amor mam 32 i pisze o rowerach z amorem 32, w korbie miałem 3 zębatki a z tyłu 10, wiec jak juz to powiedzmy że to sie wyrównuje a nie ma przerzutki i manetki :):)

    7 godzin temu, RabbitHood napisał:

    Tarczówki też maja swój narzut w porównaniu do szczękowych.

    Ja piszę o rowerze z 2015 roku, z tarczówkami, ludzie co z Wami?? :):) 

  4. Witam.. Jestem posiadaczem Canyona Grand Canyon AL SLX z 2015 roku.. Mój rower ważył w fabrycznej specyfikacji 11,4 kg.. Dziś przymierzam sie do zmiany na nowszy model, ale większość rowerów waży o średnio 2 kg więcej.. Na stronie Canyona najdroższy aluminiowy rower za 8900 zł waży 13,72. Ok, dodali sztycę regulowaną, no ale nie ma przerzutki przedniej, manetki .. Czy ktos mi wytłumaczy dlaczego Canyon tak zwiększył wagę rowerów??

  5. Witam forumowiczów. Przyszedł czas sprzedać mój stary rower Kellys Quartz DSC 2011 na 26 calowych kołach. Rower w oryginale miał inny napęd, wymieniony na pełen SLX w 2014 roku na którym przejechałem jakieś 500 km i jest w stanie bardzo dobrym, ramiona korby jak nowe. Rower jest czysty, wisi w piwnicy, opony Maxxis CrossMark też z niewielkim przebiegiem, długo jeszcze posłużą, amorek niestety potrzebuje serwisu bo sie "zapiekł",być może sie nie opłaca serwis ale wczesniej działał dobrze. Rower będę sprzedawał z siodłem Selle Italia X1 które nigdy nie było uzywane, jest w stanie idealnym. Za ile mogę ten rowerek sprzedać????

     

    Pełna specyfikacja roweru:

    rama KELLYS RideLite Premium triple butted RRC Geometry
    rozmiary ram 495mm (19.5")
    widelec SR SUNTOUR XCR RL 100mm, coil / Remote Speed Lock
    stery KLS Expert integrated
    suport SHIMANO Hollowtech II
    korby SHIMANO SLX FC-M670 (42-32-24)
    manetki SHIMANO SLX SL-M670
    przerzutka przód SHIMANO SLX FD-M671 A-B
    przerzutka tył SHIMANO SLX  RD-M675-SGS
    ilość biegów 3x10
    kaseta SHIMANO SLX CS-HG81-10  (11-36)
    łańcuch Shimano SLX CN-HG75
    hamulce SHIMANO (11) M445 Hydraulic Disc
    tarcze hamulcowe 180mm front/ 160mm rear Center Lock
    dżwignie hamulcowe SHIMANO (11) BL-M445 Disc
    piasty SHIMANO RM65 Disc Center Lock (32 holes)
    szprychy stainless steel black
    obręcze KELLYS Draft Disc 559x19 (32 holes)
    opony Maxxis crossmark 
    wspornik kierownicy KLS Expert (diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 7°)
    kierownica KLS Expert RiseBar (31.8mm)
    chwyty KELLYS 2Density
    sztyca KLS Expert (diam 30.4mm)
    siodło Selle Italia X1


    waga kg 13,62 (495mm) była w oryginale z napędem SLX jest zapewne inna ale to akurat chyba nie ma aż takiej róznicy dla kupującego.

    20140618_144109.jpg

  6. Canyon podbił ceny więc może temu cisza :):) A tak na serio dość ciekawe AL i AL SLX ale konkurencji dziś nie pobiją tak łatwo , doliczając koszty przesyłki nie są już bezkonkurencyjni. Dziś Karbonowe maszyny zaczynające się od  10 tyś z przesyłką to dziwne posunięcie firmy wg mnie, bo z tego co wiem to te tańsze budżetowe karbony schodziły dosyć dobrze z ich magazynów. Konkurencja się już nie ma czego obawiać:):):)

  7.  Też mnie dziwi podejście Canyon-a bo ich tańsze karbonowe rowery z tego co kiedyś mi mówił ich przedstawiciel schodziły bardzo dobrze, więc jest dużo klientów nie chcących wydawać za dużo siana. Rama Exceed jest lżejsza i nowocześniejsza i super , można kupić świetny rower na świetnej ramie za mniej niż 10 tyś zł ale nie wierzę że nie można było wypełnić lukę między świetnym aluminiowym a świetnym karbonowym.. Jak kupowałem swojego AL SLX-a to CF 6.9 był za 6699 z tego co pamiętam w cenie promocyjnej i to była świetna cena.. Poza tym mój aluminiowy waży 11,4 a najtańszy dziś karbon 11,2 więc coś dziwne.

     

  8.  

     

    Trudna decyzja. Ostatnie sztuki L z al slx 7.9 Czekac na promocję bo moze bedzie czy brac - takie pytanie
    Ja rok temu kupowałem AL SLX-a koniec maja i potem nie było żadnych lepszych promocji, rozmiary się skończyły i tyle , tylko że wtedy ceny były zależne od euro i mi się trafił bardzo dobry kurs w maju ,potem było gorzej.. Możesz czekać na promocje ale może sie okazać że zostaną jakieś S-ki i XL-ki, ale jak nie potrzebujesz na gwałt roweru to poczekać możesz na nowy rocznik:):)   
  9. Ale kogo to obchodzi, skoro Kamil3D sam napisał, że rama mogła by być dłuższa ...i to szybko wyjdzie w dłuższej jeździe, szybciej niż w jeździe po sklepie. ..

    ale to nie musi nikogo obchodzić..chodzi o to że Kamil3D nie wie czy mu będzie pasiła ta rama czy nie tak samo jak Ty nie masz o tym pojęcia, on napisał że mogłaby ale nie że musi , tak samo jak nie wiesz czy będzie się garbił i czy będzie mu wygodnie czy nie.. Ja napisałem ten post bo też jeździłem na dłuższych rowerach i daje tu swoje spostrzeżenia że akurat krótka rama jest komfortowa..

  10. No mi na "krótszym" Canyonie jeździ się na długich dystansach zdecydowanie lepiej i wygodniej niż na moich wcześniejszych "dłuższych" rowerach :):) To własnie pozycja bardziej wyciągnięta sportowa nie jest zalecana na długie dystanse.. Poza tym, jak się garbisz to sie garbił będziesz na każdym rowerze to że jest on krótszy nie znaczy że pozycja jest zgarbiona, mylne myślenie. 

  11. Witam, ja mam Canyona GC AL SLX w rozmiarze M z zeszłego roku, poszukaj na necie geo i sprawdź, one się minimalnie różnią zwykły AL jest troszkę "wyższy" chyba..Ja mam 178 cm wzrostu i przekrok na boso 84 , waga 75-76kg ..Nie wyobrażam sobie Ciebie na M-ce z takimi wymiarami L-ka będzie dobra na Ciebie. Jak dobrze poszperasz to na forum jest gdzieś dużo o rozmiarze L z zdjęciami bikera ..Jak na ramę wchodziłeś na palcach z taka noga?? 

    Nie ma w okolicach Warszawki nikogo kto miałby L-ke

     

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...