Skocz do zawartości

raftepes

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez raftepes

  1. Z przekrokiem przy 19" był problem ponieważ wbrew temu co piszesz masz krótkie nogi ;) , proporcjonalna noga przy 180 cm ma 87 cm długości ...

    Co do podanych wyżej ram to prezentują 2 koncepcje - pierwsza krótka (a właściwie klasyczna) przy 19" ma 602 mm horyzontalnie i druga która ma taką samą długość przy 17,5" , jednak druga rama ma bardzo dużą bazę kół i długi tylny trójkąt i płaską główkę sterową co sprawia, że będzie prawdziwym krążownikiem, jeśli mimo stosunkowo krótkiej nogi 83 cm, zakładający temat decydował by się na pierwszą 19" miał by zwrotniejszy rower.

     

    83 cm przy 180 cm wzrostu to u mężczyzny bardzo proporcjonalna budowa. Rzekłbym typ nordycki :). Dłuzsze nogi przy tym wzroście powinny mieć kobiety. Apropo 180 cm wzrostu i 29er to zwykle jest problem z doborem ramy z uwagi na przekrok. Jak górna rura ma odpowiednią długość to gniecie w jajka, a jak nie gniecie jest za krótka. Generalnie trzeba się trochę nachodzić po sklepach aby dostać pasujący rower. Łatwiej maja ci o wzroście od 185 cm w górę.

     

  2. też mi się wydaje, że to jakieś bzdury.

    rozmiar 17 w 26 jest równy rozmiarowi 17 w 29 :)

    Wysokość podsiodłówki tak, ale geo w 29" jest zupełnie inne i rura górna często wyżej niż w 26".

  3.  

    W 19" czy w 17" celujesz?

    Rozmiar 17" w 29erze odpowiada rozmiarowi 18,5 - 19 w 26". Ja na twoim miejscu jednak nie żałowałbym paru groszy na paliwo i jednak wsadziłbym cztery litery w samochód lub autobus i przyjechałbym do Jabłonny, sprawdzić czy pasuje mi dany rower. Ostatecznie możesz gdzieś w swojej okolicy przymierzyć Kossa B9 - mają zbliżoną geometrię.

    I chyba tak zrobię. Nie ma co kupować w ciemno. :)

  4.  

    O czym Wy wogóle piszecie? Czy 10 cm to jest wymóg konieczny? Czy kupując rowery z kołami 26" pod obecny wzrost tez wybieralibyście rower  górną rura na wysokości 70 cm?. Sorry, ale to mi wygląda jakbyście jeździli na rowerach od pierwszej komunii św.

    Zamiast biadolić i gadać głupoty przymierzcie się do tych rowerów. Ja mam 176 wzrostu i nogę 81 - rower w rozmiarze 17" jest dla mnie skrojony ma miarę (idealny).

    W dotychczasowym rowerze miałem "przekrok" 77 cm. (trek serii 6 w rozm. 18,5" na kołach 26") i było dobrze ale na styk. Obawiam się, że przy 82 cm, mogłoby być za wysoko. Wychodzi na to, że 29" Mbike jest nie dla mnie :(

  5. teraz to już nie powinno być problemu - mają na stanie rowery - mogą zmierzyć - trzeba ich tylko "przymusić" żeby Ci zmierzyli tam gdzie chcesz. Standardowo to przekrok mierzy sie chyba w połowie długości - między sztycą a główką (jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi ;-))

    Jesienią i w zimie jak jeszcze rozważałem mbika to dopiero było zabawnie ... 2 razy poprosiłem o dane w przeciągu 3 miesięcy i dostałem 2 różne zestawienia ... a w testach w którymś czasopiśmie podali jeszcze inne wymiary - teroretycznie mierząc "w realu" (choć do testów mogli dostać egzemplarz przedprodukcyjny niekoniecznie w 100% zgodny z finalną wersją)

     

     

    Ale ten sposób działania może doprowadzić do tego, że w finalnej wersji dostaną rower wodny :)

     

    teraz to już nie powinno być problemu - mają na stanie rowery - mogą zmierzyć - trzeba ich tylko "przymusić" żeby Ci zmierzyli tam gdzie chcesz. Standardowo to przekrok mierzy sie chyba w połowie długości - między sztycą a główką (jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi ;-))

    Jesienią i w zimie jak jeszcze rozważałem mbika to dopiero było zabawnie ... 2 razy poprosiłem o dane w przeciągu 3 miesięcy i dostałem 2 różne zestawienia ... a w testach w którymś czasopiśmie podali jeszcze inne wymiary - teroretycznie mierząc "w realu" (choć do testów mogli dostać egzemplarz przedprodukcyjny niekoniecznie w 100% zgodny z finalną wersją)

     

     

    Dostałem info z mbikea, że shottasy maja w połowie górnej rury przekrok 80 cm. w rozm. 17" i 82 cm. w rozm. 19", a wiec wygląda na to, że są na mnie za wysokie :(

  6. "czubek siodełka" nie jest dobrym wyznacznikiem - jego usytuowanie zmienia się również w poziomie zależnie od wysunięcia sztycy - wymiar w ten sposób podawany niewiele mówi i nie jest standardowo rozumiany przekrok.

    Myślę, że bezpiecznie mozna przyjąć iż podali najniższy punkt górnej rury ramy ;-))

     

     

    Też tak mi się wydaje. przekrok 73 przy ramie 19 w rowerze 29" to coś mało. W końcu pojadę do Jabłonnej sprawdzic organoleptycznie, chociaż nie chce mi sie jechać w ciemno, przez pół Polski. Praktycznie, każdy producent rowerów zna dokładnie specyfikacje rowerów i dokładne dane dotyczące wymiarów, nie wiem dlaczego z Mbike jest taki problem. Projektują ramy na serwetkach w knajpie?

  7. ja na początku zamówiłem Ultimate Renegade 27,5 bez żadnego wahania a później im dłużej czekałem na rower tym bardziej zstanawiałem się nad Shottasem 06 tylko te dwa rowery wchodziły w grę no i wypadło na 29er ale do tej pory myslę o 27,5 bo obydwa to super wybór a i części do 27,5 jest coraz więcej przeglądnij sobie stronę na forum o 650b gdyby nie było geo dla mnie w shottasie bez wahania wybrałbym Ultimate  :thumbsup:  

     

     

    Dostałem info z Mbike. Przekrok Shottasa 17" na wysokości czubka siodełka to 70 cm. natomiast 19" 73 cm.  Patrzac na zdjęcia czubek siodełka jest praktycznie na łączeniu rury górnej z podsiodłową, chyba, ze źle patrzę.

  8. zadzwoń do Mbika i się zapytaj o przekrok Shottasa ja tak zrobiłem i polecili mi 19" jeden z pracowników z firmy z podobnymi rozmiarami co ja przymierzał się do 19" i było OK tylko ja mam 86 cm długości nogi wewnętrznej mają bardzo miłą obsługę i amora napompowali pod moją wagę  :thumbsup:

    Pytałem się ale sami nie wiedzą. 86 to o 4 więcej ode mnie. Podejrzewam, że pod kątem przekroku 17 byłaby dla mnie lepsza ale obawiam się, że będzie za krótka do reszty ciała (wzrost 180 cm.). Czyżby renegade ultimate 27,5 jest dla mnie jedynym słusznym wyborem pod kątem dopasowania do parametrów ciała. Gdyby było więcej komponentów do 650b to bym się nie zastanawiał.

  9.  

    Kross, Romet, Mbike to polskie firmy, ale rowery składane przez nich zawierają komponenty rożnych firm i krajów.

    Chyba najbardziej  polska jest rama - a właściwie sama myśl techniczna (projekt ramy) Sam proces produkcji ram powierzany jest jednej z tajwańskich fabryk. Nie znam osobiście żadnej Polskiej firmy, która spawałaby ramy tu na miejscu. Mało tego, większość mniej znanych marek nie ma swoich własnych projektów ram, tylko korzysta z gotowców z tajwańskich katalogów.

    W Polsce są jedynie małe manufaktury, robiące ramy na wymiar np. Rytlewski, czy coś takiego. Masówka jest robiona na Tajwanie.

     

    Czy shottas ht 02 jest z lepszym osprzętem niż kross b6? b6 określają  wyczynówką, jak można bysklasyfikować ht02?

    ponownie dziękuje za wszelką pomoc...

    Mieszkasz na Mazowszu to podjedź do Mbike i się sam przekonasz, co Tobie pasuje (szkoda, że mam tak daleko.) Osprzęt H02 jest do turystyczno-rekreacyjnej zabawy. Do weekendowych wycieczek wystarczający.

     

    ja już jutro mam dostawę  :woot: o ile mi wiadomo Shottas 19 cali ma jakieś 76 lub 78 cm w przekroku 

    Kurczę. To przy 82 cm. długości wewnętrznej moich kończyn 78 może być za wysoko.

     

    Czy shottas ht 02 jest z lepszym osprzętem niż kross b6? b6 określają  wyczynówką, jak można bysklasyfikować ht02?

    ponownie dziękuje za wszelką pomoc...

    Mbike Shottas fajniejszy :)

  10. Planuje zakup roweru, proszę nie usuwać, a doczytać... mianowicie, ktoś polecił mi shotas 02 29er, czytając na temat rowerów ogólnie okazało się że nie jest to tylko rower, ale i cała seria wymiarów które mówią jak będzie on jeździł, możliwość przewidzenia... wieć jak wygląda pod tym względem shotas 02 29er, czy będzie lepszym wyborem od kross b6...

    Nie ukrywam, że kieruję się wyglądem, dlatego o techniczne informacje pytam was.

    używać go zamierzam w każdych warunkach. Czy jest to model który poradzi sobie w każdej roli?

    dziękuje za wszelkie wskazówki

    kross wydaje się być made in poland, a mbike?

     

     

    Praktycznie nie ma rowerów made in Poland. Większość jest robiona na Tajwanie i w Chinach. Czy ma to znaczenie? Na stronie bikeboard w dziale porady masz nieźle opisane właściwości poszczególnych wymiarów roweru i teoretyczny ich wpływ na zachowanie roweru podczas jazdy. Z autopsji wiem, ze ciężko jest trafić na idealnie pasujący rower 29" gdy ma sie wzrost do 180 cm. Przymierzałem sie do kilku modeli i albo wysokość górnej rury była za wysoko i haczyłem klejnotami albo rura była za krótka a rower "przyciasny". Czekam na wymiary przekroku Shottasa. Podobno ma gurna rure wspawana niżej od innych modeli. Najlepiej pojedź do sklepu rowerowego i przymierz się do roweru, ściągnij geometrię pasującego modelu z neta i ewentualnie kup inny model o podobnych wymiarach. W ciemno mozna kupić coś czego się będzie żałować. Ponadto musisz się zastanowić do czego rower ma służyć, czyli po jakich trasach i jak intensywnie jeździsz. Ja szukam czegoś na dobrym osprzęcie, gdyż z dotychczasowych doświadczeń, wiem, ze jak kupię coś taniego to podczas rozbudowy roweru zapłacę za wszystko z górką.

  11. Witajcie

     

    Jak uważacie, który rozmiar byłby dla mniej lepszy Canyon Yellowstone 29 6.9 http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3006#tab-reiter2

     

    Wzrost 178

    Noga 82,5

    System dobierania odpowiedniej wielkości na stronie Canyon przy nodze 82 pokazuje rozmiar 16,5" przy 83 - 18,5".

    Rower uniwersalny: kilka wypadów w góry, ok 5 maratonów, rekreacja na co dzień.

     

    Teorię znam, ale czy 16,5 to nie za mało w tym przypadku?

     

    Z góry dzięki i pozdrawiam

     

     

    Witam. Mam ten sam problem. U mnie długość wewnętrzna nogi ma 82 cm., a wzrost 180 cm. Patrząc na wymiary Jamisów przy 18,5" miałbyś za mały luz nad rurą górną, czyli duże prawdopodobieństwo obicia klejnotów i brak wygody przy zsiadaniu z roweru. Generalnie geometria 29er jest nie dla każdego. Testowałem z kilkanaście rowerów i zwykle górna rura była za wysoko, a przy mniejszych rozmiarach rower był za krótki i de facto ciężki w sterowaniu. Teraz czekam na wymiary Mbike shottasa HT06 w rozm. 19" gdzie podobno górna rura jest relatywnie nizsza od innych modeli. Niestety w 3-mieście nie mam gdzie zrobić przymiarki tego roweru. Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem roweru na kołach 27,5", gdyż na 26" już się w życiu najeździłem i nie chcę zostać ortodoksem :)

  12.  

    Nie ma jeszcze Shottasów i mam poważne wątpliwości czy do końca kwietnia zdążą :verymad: .

    Sądząc po info na FB (brak infa) jak 17 shottasa pojawią się w maju to będzie wielki sukces :(

  13.  

    Nie ma jeszcze Shottasów i mam poważne wątpliwości czy do końca kwietnia zdążą :verymad: .

     

     

    Kontaktowałem się z Mbike przez FB. Odpisali, że w bieżącym tygodniu pierwsza partia Shottasów zostanie złożona. Badź dobrej myśli :)

  14. Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

    Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

     

    Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

     

    Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

     

    Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

     

     

    Jesteś już szczęśliwym właścicielem Shottasa ? :)

  15. z ceną na 27,5" jest tak samo jak było na początku z 29" płaciło się w wiekszości nie tylko za komponenty włożone w rower a  rozmiar koła NOWOŚĆ ^_^ a za to się niestety płaci wiadomo że osprzęt do 27,5" jest też droższy od 29", zresztą można porównać ceny rowerów na 26" a 29" na tych samych podzespołach ;) , w zeszłym roku jak Mbike pokazał swoje rowery na ten rok to Ultimate 27,5 był moim faworytem (bardzo dobry rower) ale jak trochę przestudiowałem tematykę 27,5" zrezygnowałem z ze średniej kiszki. Moim celem teraz jest Shottas 06  :D koszta utrzymania są mniejsze a dostęp do części jest większy :)

     

     

    I pójde tą sama drogą :) Shottas 06 jest niecłym rozwiazaniem. Jak dostanę wymiary "przekroku" zamawiam prawdopodobnie pasujacy do mnie rozmiar. Rynek rowerowy ogólnie charakteryzuje się "przycinaniem" na kasie. Np dobra kiera karbonowa kosztuje około 400 zł. Za tą cenę mozna kupić najnowszy model, profesjonalnej rakiety tenisowej (jak sie człowiek rozejrzy u hurtowników), która wymaga o wiele więcej nakładu pracy, nowoczesnego materiału,  testów, mysli technicznej itd. Totalną kpiną są ceny  karbonowych koszyków z wyższej półki.

  16.  

    Jedyne do czego się przyczepili w Renegade DSX to amortyzator licho działający w zimowych warunkach. Ktoś przy późniejszym upgrade roweru powinien zacząć właśnie od amortyzatora.

    Dotarł do mnie Bikeboard 4/2013 i przeczytałem test DSXa. Jednak koła są kowadłowate :( Na dostępne dla przeciętnego człowieka  650b trzeba będzie poczekać jak dobre komponenty będą dostępniejsze i tańsze.

  17. rowery na kołach 650b są droższe od 29 tej samej klasy to fakt co do amortyzatora to X-Fusion ma powiązania technologicxne z Fox jeżeli chodzi o DSX jeżeli jest możliwość targowania to można nad nim pomyśleć w pierwszym rzędzie do wymiany poszedł by XCM naczytałem się o nim na forum i nie ma pochlebnej opini w ogóle jest to dobry rower do rozbudowy tylko kwestia ile można wywalczyc rabatu  :starwars:

     

     

    Na rabat nie ma co liczyć. Podobno rama jest wypasiona z dobrego aluminium i dla tego przyoszczedzono m.in. na amorze. X-Fusion założyła ekipa, która odeszła z Foxa. Pierwsze modele były bardzo podobne i prawdopodobnie bieżące modele też sa robione "po mysli" Foxa. Nie wiem jak z dostępnością w Polsce części zamiennych i serwisem X-Fusion. Znalazłem tylko jednego dystrybutora. Generalnie jak chce się rozbudowac 27,5 Mbike to lepiej dorzucić tysiaka i wziąć ultimate. Przy wymianie amora w DSX trzeba by się odchudzić o minimum 1500 zł. i to jak się trafi na okazję. Zobaczę jak z realnymi wymiarami Shottasa 06. Jak bedzie do mnie pasował to go wezmę. Jak nie to zamówię Ultimate 18 cali i bedzie gitara. Poza rozmiarem kół rower ten jest osprzetowo zbliżony do Shottasa 06.

  18. Ja bym nie ryzykował stwierdzania że komunijno-supermarketowy XCM jest o klasę gorszy od X-fusion ;) bo to przepaść jest.

    Co do kół, piasty to bliżej nieznane chińskie wynalazki KT natomiast obręcze już jak najbardziej znane Alex Rims SX44 650B 470g/szt.

    Cały rower waży 13170g w rozmiarze 19 bez pedałów,. czyli ok 13,5kg gotowy do jazdy. Jak na cenę prawie 4kzł ciut za dużo. No ale ponoć targować się można :)

     

     

     

    Z amorem faktycznie przegiąłem. Ale 5 tys. za ultimate to juz dobra cena. :)

  19.  

    Jedyne do czego się przyczepili w Renegade DSX to amortyzator licho działający w zimowych warunkach. Ktoś przy późniejszym upgrade roweru powinien zacząć właśnie od amortyzatora.

     

     

    W Ultimate jest amortyzator o klasę lepszy od zamontowanego w DSX - chwalony na forach amerykańskich x-fusion, więc może rowerek jest spoko. Zastanawiałem sie nad jakością kół. Przy dostępności komponentów do 650b mogą to być kowadła. Podobno Shottas 06 i Renegade Ultimate 27,5 ważą tyle samo przy wręcz identycznym osprzęcie, co przy większej ramie shottasa sugeruje, że koła ma zdecydowanie lżejsze od ultimate pomimo większego rozmiaru.

  20.  zakupiłem już ten numer tam jest test Renegade DSX 27.5 ale podstawa czyli geometria ramy jest taka sama jak w Ultimate  :thumbsup:

     

     

    Faktycznie test Renegade DSX :-) Wypadł w miare dobrze? Koła są spoko czy kiszkowe?

  21. czekam niecierpliwie na odbiór ale już nie długo też myślałem o ULTIMATE 27,5 ale zrezygnowałem z tego samego powodu co Ty więc będzię SHOTTAS 06 który wizualnie lepiej mi się podoba  :woot:

    Shottas 06 na pewno bardziej rzuca się w oczy :-) Fajowa fura chociaż ciemne malowanie w Renegade Ultimate 27,5 jest ciekawe. W kwietniowym Bikeboardzie  jest test ultimate. Czekam na listonosza z tym numerem.

  22. Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

    Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

     

    Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

     

    Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

     

    Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

     

     

    Super. Jakbyś mógł pomierzyć 17 i 19 byłbym mega wdzięczny :-)

     

    Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

    Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

     

    Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

     

    Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

     

    Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

    Ja mam 180 cm wzrostu, odległość od ziemi do kroku 82 cm.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...