-
Liczba zawartości
477 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
13
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez maciejas
-
Ha ha ha, to wcale nie jest takie dalekie od rzeczywistości. Znam takie osobniki, co im trzeszczą kolana. Natomiast mój Inbred trzeszczał czasem, głównie w niższych temperaturach. Też dokręcałem, sprawdzałem, smarowałem - nic nie znalazłem. Hipoteza jest taka, że jednak coś tam temperaturowo się kurczy i nie pasi do końca no i wydaje z siebie te nieszczęsne dźwięki. A tak w ogóle - skoro już tak offfff-topujemy - dziś około godziny 17 w centrum Bszczy przemknął przepłynął obok mnie i mojej rodziny nic inny tylko FAT-BAJK SPECIALIZED, w kolorze zielonym-blisko-khaki, niesplamiony błockiem. CZY KTOŚ MÓGŁBY SIĘ TU UJAWNIĆ, do stu piorunów?
- 12 062 odpowiedzi
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
No ładny faktycznie, choć wystawienie goleni dampera na bezpośrednie działanie błota - bezcenne! -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Migać się - nie. Migać migawką - tak, bo to dla mnie taka czysta przyjemność, więc z pobudek personalnych nie zrezygnuję z fotografowania, choćbym miał fotografować tylko Miszcza. -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Poza tym z estetycznego punktu widzenia - te stalowe fulle jakieś takie pokraczne wychodzą. Stal dobrze wizualnie sprawdza się w klasycznych konstrukcjach. Alu zawsze można wygiąć, rozdmuchać, ukształtować i przez to fulle - z natury swych linków i łożysk strasznie pokręcone stworzenia - trochę lepsiej wizualnie się prezentują.... A propos kwestii wizualnej - czy wszyscy zauważyli talent fotograficzny Marka, tak długo skrywany, ale w końcu na światło dzienne ujawniony! -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
No jak już tak jedziesz to są też bardziej współczesne produkcje: Cotic Rocket (w wolnym tłumaczeniu: Cena Powala) -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
I jeszcze śniegu nasypałeś, żeby Ci się fota ładnie komponowała! Miszcz! A full to fajna rzecz Ale to nie ten wątek -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Matko bosco - na ostrzałce tam byłeś? Całego Doktora z siodła zrobiłeś? Bosz, ja chyba wpadnę w kompleksy.... KS Lev też jest w wersji 27.2 i nawet chodził poniżej 200 ojro (bike-discount.de). Obecnie drożej. -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Jak już tak off-topujemy - dla ewentualnych powątpiewaczy w subtelne piękno Inbredów, szczególnie w kolorze pustyni - proszsz. Prosto, równie subtelnie, estetycznie: Zestaw jest zresztą na sprzedaż (cena do negocjacji): http://www.pinkbike.com/buysell/1487949/ -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Już nie przesadzaj z tym błotem - ono było tylko na ścieżkach i drogach buahahaha :D -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Matko bosco - chodziło oczywiście o 620 mm @rambolbambol - wiem, że wredota ze mnie, ale sprawdziłem wymiary - Inbred jest raptem o 1,3 cm niższy od tej Kony jak chodzi o podsiodłówkę. Kąt podsiodłówki identyczny - więc jest szansa, że suma sumarum - bedzie Pan zadowolony (no i jest biały ten Koń) -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
BTW - ktoś rozpoznaje co to za widelec? @rambolbambol - właśnie się zastanawiam jak to miałbym Żonie wytłumaczyć :-) A 20 cali powinno być dla Cię w porządku (dla mnie również zresztą). Mój Inbred ma 620 cm górnej rury (według specyfikacji), a ta Kona ma ich raptem 2 mm więcej. Powinno być gites! Jakby co mogę zredagować pismo do Twoje żony, ale jestem pewien że dasz radę -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Cooo??? Już 15 minut minęło i jeszcze nikt nie kupił? Chyba zaraz poszukam zaskórniaków.... -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Bierze od 3 kloców w górę. Za 3 kloce to coś na podstawowych rurkach. To już ciekawiej byłoby wypróbować wspomnianych wcześniej południowych sąsiadów SingleBe (http://www.singlebe.com/) Inbred ładnieje z dnia na dzień, ale tylko pod warunkiem, że się go zakupi Dziś uważam, że wcale nie jest brzydki, ma taki swój prostolinijny urok. Moje 19 i pół cala Inbreda ważyło ponad 2700 gram. Udało się zbudować rower tuż pod 12kg, ale zaraz potem dołożyłem: oświetlenie z akumulatorem, hak do przyczepki, mocowanie fotelika a ostatnio - Hans Dampfy. Aż boję się pomyśleć ile to wszystko ważyło, ale rower nadal fajnie jeździ. Jak będziesz składać na sztywnym widelcu i SS - masz dodatkowo ~800 - 1200 gram mniej ode mnie. -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Nie, nie kupiłeś, ale rąbka mogę zdradzić, ze zakupiłem inną Witaminkę Oj będzie się działo (jeśli tylko Szwagier da się namówić bo Witaminka nie moja formalnie) -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Jakby ktoś pytał jak wypada Hans Dampf w Inbredzie, to wypada on tak: - u góry: odległość od monostaya: ~21 mm - u góry: odległość od widełek: ~17 mm - na dole: na styk ~3 mm HD siedzi na ZTR Arch (bez EX). -
Wesołych Świąt!
-
Wyobrażam sobie naradę strategiczną przed podjęciem decyzji jak będzie wyglądać nowe XTR: - (Inżynier-san) Powinniśmy iść w kierunku rewolucji, którą zapoczątkował nasz wielki konkurent! Nie możemy pozostać z tyłu! Przyszłość napędów 1x przyszłością narodu! - (Inny-inżynier-san) Powinniśmy stworzyć konkurencyjną alternatywę dla naszego wielkiego konkurenta! Usunąć wady obecnego napędu 3x i 2x! Wszak nie każdy ma łydę jak Włoszczowska! - (CEO-san) Idźmy na kompromis. Hei. - Hei, hei, CEO-san. - Hei, hei.
-
Ale ładnie latajo, co nie? W sensie - nie przypominam sobie żadnego 29era co lato z taką zwinnością 26era. No tak wiem -film reklamowy, speedy itd.
-
Codeine 29" est arrivee! No dobrze - prawie (ma tylko 5 miesięcy spóźnienia, ale już można zamawiać z nadzieją na dostawę w maju). Dostępny jako rama i jako rower (w wypaśnej konfiguracji na ten moment tylko). Głowa pod kątem 67.5, ogonek ma 440 mm. Brak przedniej przerzutki. Moim zdaniem - piękny...
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
No znowu język nienawiści Cena Panie, cena. Wiadomo, że ciężki, brak tego i owego - ale mieć tą ramkę za 600 PLNów z wysyłką - no to jest coś (onegdaj - dziś nieco drożej). Nie chcę bronić on-one'a, ale jak się poskładało bajka to nawet bardzo fajnie to to jeździ. Soma fajna, tak jak i wiele innych (jest tego trochę, prawda?). Ale jak spojrzysz na ceny - wszystko w okolicach 500 funciaków (nie mówię o wyprzedażach). Ceny Juice'a w UK podobne do chocby Cotica, Sabra, i innych tego typu fajnych ramiaków. W tej cenie można spokojnie wziąć się za kastoma np. od Czechów albo i od Rodaków (jak kto woli). W kategorii ramiaka poniżej tysiaka - Inbred króluje więc nadal.... -
Zgaduję po tym: a konkretnie po "DYNA-SYS II", że to będzie miało inny uciąg linki i nie będzie kompatybilne z żadnym systemem x10 siemano?
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Ależ proszę bez języka nienawiści Według ęduro-trendów i tak wszyscy teraz chcą wodę w bukłakach jak wielbłądy wozić. No może oprócz mnie. -
Piękne! Gratuluję oka i wyczucia kompozycji i kraj-obrazu i w ogóle!
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
No może, tylko skąd on tam na focie sprzętu, który wygląda jakby wyjechał z fabryki. A może to lejek do odrdzewiacza? Widzieliście jakieś info o następcy inbreda? Jakoś mnie to ominęło... -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
maciejas odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Dzięki Bobie - no właśnie nie ma tych slot drop-out. Ogólnie wygląda na to, że linia inbredów albo będzie przerabiana, albo kończy swój żywot, bo jest ich coraz mniej, wersje z poziomymi hakami kompletnie zniknęły (poza SS)... Ciekawe czy coś szykują w zamian... Stalowego oczywiscie (bo Parkwood (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=727860383900823&set=a.162167857136748.32730.151466374873563&type=1&theater) stalowy nie będzie) Mnie natomiast interesuje co jest na tym zdjęciu za stożek ponad podsiodłówką ?
