Skocz do zawartości

retaliato

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez retaliato

  1. Mam pewien problem z moim napędem. W momencie jak mam z przodu ustawioną środkową przerzutkę, a na tył wrzucam jedne z ostatnich (najmniejsze zębatki) to wyczuwam dziwne przeskakiwanie podczas pedałowania, ciężko mi dokładnie opisać to zachowanie - coś podobnego jakby łańcuch się naprężał lub gdzieś na zębatkach tylnej przerzutki przeskakiwał. Dzisiaj przez chwilę próbowałem z tym powalczyć i wydaje mi się, że jeśli naciągałem tylni mechanizm przerzutki to sytuacja się poprawiała.

    Wcześniej ktoś pisał, że może to być kwestia dotarcia się elementów ze sobą, jednak przejechałem już ok. 200-300km, a sytuacja dalej występuje. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?

  2. za każdym razem gdy mijam użytkownika takiej lampki gdy ma ją włączoną (pół biedy jeśli w trybie mrygającym) to mam ochotę zejść z roweru i strzelić mu w dziób a przynajmniej zdjąć mu tą lampkę z roweru i poświecić mu po ślepkach zaledwie przez kilka sekund... 

    taka wieczorna dygresja

     

    Jeżdżąc autem w nocy też chcesz lać każdego mijanego kierowcę? ;)

    No, ja generalnie zdaję sobie sprawę, że ta lampka ostro daje, więc w nocy/wieczorem staram się ją skierować dość mocno w dół. W dzień natomiast aż tak mocno nie przeszkadza, a jeżdżąc na trybie migającym jest się dużo lepiej widocznym przez samochody :)

  3. Nie zwróciłem uwagi, że fotosik zmniejszył mi wielkość obrazów. Wrzucam jeszcze raz (ponieważ nie mogłem wyedytować poprzedniego posta - wyskoczył komunikat o braku praw...), w razie gdyby ktoś potrzebował zobaczyć więcej szczegółów ;)

    f0JDI9o.jpg

    4VAmuS4.jpg

    1HyEg0f.jpg

     

    Co do lampki to całość wybierałem osobno (latarkę oraz cały osprzęt - ogniwa, uchwyt, ładowarkę) i zamawiałem to od Chińczyków. Latarka jest naprawdę bardzo mocna ;)

    Link do mocowania: 

    https://www.fasttech.com/products/0/10002597/1193005-universal-flashlighttorch-mount-for-bicycles

  4. To również ja się pochwalę swoim Maestro, fotki niestety robione na balkonie, przy następnej wycieczce postaram się o lepsze zdjęcia. Bagażnik nie jest do końca spasowany z tym modelem, ale wyciągnąłem go ze poprzednika i po małych modyfikacjach udało się go zamontować.

     

     

    6139f31371b4a355med.jpg

     

    9eeee6507aa5de7emed.jpg

     

    619178b70fce7b92med.jpg

     

    Cały zestaw (wraz z torbą i Ulockiem) niestety, ale strasznie dużo waży...

  5. Zaraz po kupnie maestro miałem małe problemy z hamulcami, tzn. przy pierwszej jezdzie strasznie głośno piszczały, na szczęście przy kolejnych jazdach problem ten już praktycznie nie występował.

    Teraz jednak korzystając z weekendu majowego zrobiłem sobie dłuższą wycieczkę rowerową i zauważyłem, że jeśli koła mam mokre to przeraźliwe piszczenie dalej występuje. Czy ktoś z Was również miał taki problem? Nie wiem czy nie musiałbym czasem wymienić klocków, te które wsadzili do modelu 2014 są w ogóle takie krótkie (w porównaniu z innymi rowerami z vbrake).

    A drugie pytanie jaki łańcuch (w rozsądnej cenie) zakupić na wymiany? Planuje zastosować metodę 3 łańcuchów, o której czytałem w tym wątku. Bo kilometry już lecą i niedługo przyjdzie czas na zmianę ;)

    Aaa, widziałem jeszcze, że użytkownik Wojtas82 miał zamontowany w ciekawy sposób Ulocka (zdjęcie tutaj: http://i90.photobucket.com/albums/k252/Wojtas7/Rower%201/DSC_0901_zps9ef8d7d5.jpg ) chciałbym się dowiedzieć czy te rzepy były dokładane do zestawu z zapięciem czy można takie coś osobno dokupić? Przydało by mi się, żeby mojego ulocka przymocować do bagażnika.

     

    Pozdrawiam.

  6. Tuż przed świętami stałem się posiadaczem Maestro. Kupiłem u allegrowicza RoweryNajtaniej, poza allegro z przesyłka pobraniową i błotnikami za 1250zł, (model 2014).

    Dzisiaj dopiero miałem czas, żeby na niego wsiąść - pierwsze co mi się rzuciło to przednia przerzutka - przycierała na ustawieniu 2-8, dlatego próbowałem to wyregulować, ale niestety szybko ciemno się zrobiło i aktuale ustawienie jest jeszcze gorsze (ale w sumie wyczytałem teraz w postach, ze to normalne, z ustawieniem 2-8, więc jutro przywrócę poprzednie ustawiania ;))

    Kolejna rzecz która również mi się rzuciła w oczy to strasznie głośny hamulec tylni, takiego głośnego skrzypienia przy hamowaniu jeszcze nie słyszałem, wiecie co może być tego powodem? I jak tego uniknąć?

     

    Jak ogarnę do końca wszystkie ustawienia to wrzucę fotkę :)

  7. Zastanawiam się nad kupnem roweru. Jednak nie mogę się zdecydować czy ma to być cross czy trekking. Jeśli wybór padnie na crossa to i tak będę montował w nim błotniki i bagażnik (dojeżdżam rowerem do pracy i potrzebuje podczepiać torbę).

    Chciałbym, żebyście mi doradzili co będzie lepsze - myślę, że jakieś 3/4 całego czasu spędzonego na rowerze będę jeździł po drogach w mieście, jednak czasem lubie również wyskoczyć na jakąś przejażdżkę w "lekkim" terenie. 

    Do tej pory używam starego roweru trekkingowego (Trek 750) i on mimo braku amortyzatora świetnie dawał sobie radę na polnych czy nawet leśnych drogach, jednak nie wiem czy te nowe rowery trekkingowe będą się dobrze sprawowały na nieutwardzonych drogach... Dlatego rozważam wybór corssa oraz zamontowanie do niego błotników i bagażnika.

    Za crossem przemawia dla mnie również ich wygląd, nowe trekkingi kojarzą mi się z rowerami dla emerytów... 

    Rozważam kupno Maestro, Lazaro bądź czegoś z trekkingów np.:

    - Kands elite pro: http://allegro.pl/trekking-kands-elite-pro-gts-acera-2014-nowosc-i4057109181.html

    - Romet Wagnat: http://allegro.pl/polski-rower-trekingowy-romet-wagant-2-0-28-i4069563488.html

     

    Co Wy byście wybrali na moim miejscu? 

    I jak oceniacie możliwości trekkingów na jazdę w terenie? Oraz czy będzie znaczna różnica w jeździe tymi rowerami? (chodzi mi zarówno o wygodę jak i o prędkości)

  8. A to ja może teraz trochę bardziej się wychylę, ale co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/polski-rower-trekingowy-romet-wagant-2-0-28-i4069563488.html

    Do Maestro (bądź Lazaro) i tak musiałbym zamontować bagażnik (potrzebuje zakładać sakwę jeżdżąc do pracy), więc cenowo wyjdzie mnie praktycznie to samo (cena Maestro + bagażnik i błotniki), a będę miał przynajmniej cały gotowy komplet.

    Plusem dla Rometa jest również łatwiejsza dostępność serwisów i ew. reklamacji gwarancyjnych. Jednak patrząc na ten rower zastanawiam się czy nie jest on czasem dla emerytów? :(

    Jest jeszcze ciekawy model Kands Elite Pro (tutaj wyjdzie jednak o jakieś 100zł drożej).

     

    Rozmawiałem dzisiaj jeszcze ze sprzedawcą z allegro FHU_rower_pl i powiedzial mi, że za dwa tygodnie będą nowe modele Maestro w pełnej gamie kolorystycznej i dodatkowo powiedział, że może mi go sprzedać w tej samej cenie co teraz. Więc zapowiada się chyba, że nie będzie podwyżek cenowych.

  9.  

     

    retaliato, dnia 16 Marz 2014 - 6:46 PM, napisał: Ok dzięki, myślałem, że gorzej będzie wyglądał rower tego typu z bagażnikiem i błotnikam Kurcze, "...myslalem, zę gorzej..." ale mi podniosl cisnienie.
     

    Faktycznie źle to napisałem. Rower wygląda bardzo fajnie i cieszę się, że się myliłem myśląc, że błotniki i bagażnik mogą całkowicie zepsuć jego wygląd :)

  10. Zastanawiam się czy również nie dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy Maestro Kands, jednak chcę, aby rower służył mi między innymi jako środek komunikacji w dojazdach do pracy i dlatego konieczne będzie dla mnie zamontowanie błotników oraz bagażnika (tak, żebym mógł podczepiać sobie boczną torbę). Zastanawiam się tylko jak będzie wyglądał ten rower z zamontowanym bagażnikiem. Czy ktoś może z użytkowników podjął się takiej próby? Jeśli tak to czy moglibyście zamieścić zdjęcie jak on wygląda? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...