Skocz do zawartości

mike24

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    264
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez mike24

  1. Ja wypróbowałem w boju (3 dniowy wypad) wspomniany wielokrotnie w temacie wyrób Topeak Backloader w wersji 10L U mnie testowane na rowerze FS, więc pewnie niektórych zainteresują moje wrażenia.

     

    post-131115-0-45583100-1499346174_thumb.jpg

     

    1. wykonanie super - solidne szycie, dobre materiały, trwałe wzmocnienia, fajny wewnętrzny worek wodoodporny z wentylem pomagającym w kompresji zawartości

     

    2. pakowność bardzo dobra - zmieściłem bez problemu 100% ciuchów na wypad, podręczne graty zmieściły się w turystycznym Deuterze 13L

     

    3. praca w rowerze FS bardzo dobra - nawet w czasie jazdy terenowej (pola, lasy, szutrowe zjazdy) pakunek nie dobijał do koła (rower 26 cali), oczywiście bujał się na boki, ale nie było to odczuwalne podczas jazdy

     

    Reasumując polecam produkt i uważam, że jest wart swojej ceny.

     

     

    PS. podczas wyjazdu zrobiłem z nim 2 trasy dojazdowe terenem zróżnicowanym, 131km i 171km

     

    Pozdrower!

  2. Kilka słów podsumowania ode mnie po wycieczce z Packmanem. Z góry ostrzegam że jeśli chodzi o bikepacking jestem totalnym leszczem i moje spostrzeżenia mogą dotyczyć rzeczy oczywistych.

     

    ja jestem jeszcze większym leszczem, ale również posiadam fulla i moje pytanie do ciebie brzmi jak taki w pełni zapakowany packman układa się / wpływa na przewody hamulcowe na kierownicy?

  3. w ramach kolejnego sprostowania... wróciłem ponownie na low rizera 660mm... niejako przymusowo, bo moją ulubiona kiera zaczęłą przeraźliwie skrzypieć! chyba rzeczywiście była za bardzo wylajtowana ;)

     

    oczywiście, że byłem w górach... conajmniej 1500km z przejechanych w tym sezonie to teren górzysty, czytaj górskie szutry :)

     

    co do napędu...

     

    2 x 10 to coś co spełnia wszystkie moje wymagania, bałem się trochę małego blatu 40, ale jest spoko i w zupełności wystarcza

     

    przerzutka tylna shadow+ mnie trochę zawiodła... blokady używam tylko i wyłącznie na zjazdach w trudniejszym terenie i wtedy rzeczywiście nic się nie obija, ale przy normalnej jeździe, nawet na wertepach nie blokuję, bo... lubi sobie poskrzypieć, a ja jestem na takie dźwięki uczulony ;)

  4. 3500km nowym bajkiem pękło.. Czas na krótkie podsumowanie dla zainteresowanych.

     

    1. geometria ramy idealnie spełniła moje wymagania; rower jest bardzo uniwersalny i z powodzeniem używam go zarówno na długie (ponad 200km) trasy w urozmaiconym terenie, jak i do zabawy na singlach górskich, podjazdy na nim to czysta przyjemność :)

     

    2. zawieszenie jest bardzo komfortowe; prawie nie buja przy pedałowaniu, wybiera wszystkie małe nierówności, a po zblokowaniu zamienia rower w HT (zero ugięcia)

     

    3. po testach wróciłem jednak do prostej kiery i rogów... rizer poszedł do bajka mojej pani, której wyższa pozycja pasuje, mnie nie za bardzo ;)

     

    4. oryginalna budowa zawiechy ma swoje wady - wszelki syf ląduje bezpośrednio na damperze i przegubach zawieszenia co powoduje konieczność ciągłego czyszczenia i częstszego smarowania; sytuację poprawiło nieco zamontowanie autorskiego (moje kumpla) chlapacza umieszczonego za damperem (coś na wzór błotnika w cube stereo), po testach w górach zdam relację jak się sprawuje :)

     

    5. po ostatecznych zmianach na ten sezon (mostek i kiera ze skandium + zalanie mleczkiem) waga bajka to 10273g; w planach na przyszły sezon jest zejście na 9900g

  5. Dzięki wielkie za linka!

     

    Po przeczytaniu pojawia się pytanie jakie lepsze propozycje miał autor na myśli pisząć, że "do kanapowego turlania się po szlakach są lepsze propozycje, do walki o podium już niekoniecznie." Jakby na to nie patrzeć najbardziej zależy mi na komforcie, a ścigać się raczej nie będę :)

     

    Pytanie jakie mam w zasadzie alternatywy z podobną wagą, rurą tapered i skokiem 100mm?

  6. Czy ktoś z was ma objechany wymieniony amortyzator?

    http://sbike.pl/rock-shox-amortyzator-rock-shox-sid-xx-solo-air-26-100mm-tapered-9qr-bialy-xloc-2013-o_l_590.html

     

    Noszę się z zamiarem wymiany mojej wysłużonej Reby najlepiej na coś lżejszego i koniecznie tapered.

     

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie, szczególnie za pod kątem komfortu i działania amortyzacji solo w stosunku do znanej mi z Reby double air.

  7. Ja tam mam RR szer 2.1, masa 510gr i sobie chwale. Opona jak na tą szerokość i masę nie ma dużego oporu toczenia, a w terenie radzi sobie na pięć z plusem.

     

     

    masz na myśli Rocket Ron... na mleczku... w jakiej wersji?

     

    ja miałem Rocket Rony 2,25 w wersji TL o masie sporo poniżej 500/szt., zalane mleczkiem, ale miały tak cienkie ścianki, że aż bałem się na nich w góry wyjeżdżać... stąd decyzja o zmianie na Geax Saguaro TNT, które są w porównaniu do pierwszych wręcz pancerne, ale przy tym o prawie 600g na komplecie cięższe ;)

  8. Na twoim miejscu bym sprzedał te kółeczka a rozglądał sie za jakimś kompletem kółeczek o masie poniżej 1500 gr kompletu. Do tego wyrzuć dętki, opony Racing Ralph czy Geax Saruaro. Zainwestować w lekkie zaciski oraz tarcze i bez problemu w ten sposób zejdziesz spokojnie w granicach kila na wadze, a dzięki temu rower zyska niesamowitą petarde.

     

    na Geax Saguaro to raczej na masie nie zejdzie... w sumie to wręcz przeciwnie, ale zyska za to pewność jazdy w terenie, szczególnie przy wersji TNT

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...