Skocz do zawartości

Rophoe

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    185
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Rophoe

  1. W sensie zacisk jest bliżej/dalej od krawędzi tarczy?

    Wybacz, że tak męczę, ale nie mogę dojść do ładu z przednim hamulcem, który w suchych warunkach przy mocniejszym hamowaniu wibruje, a jest on przykręcony do adapteru shimano.

    Mam rację, że w przednim zacisku brakuje podkładek przy śrubach?

     

    Co jeszcze mnie interesuje ta śrubka 2mm na ramieniu zacisku

    48ffea199109844ff837cad010a9bce9.jpg Napręża jakąś sprężynkę która cofa ramię?

     

  2. Bo hamulce Avid BB7 i BB5 maja dość duże zaciski, które nie współpracują zbyt dobrze z adapterami innymi niż Avid.

    Sprawdzone empirycznie z BB7 i adapterem Szitmano PM-IS.

     

    Szacunek...

    I.

    Pod jakim względem nie współpracują?

     

     

    W prawym zacisku (ten na przód) brakuje dwóch dwóch podkładek na śrubach. Musiałbyś takie znaleźć w starych klockach hamulcowych pd v'ek.

  3. Wiem, że robię mały odkop, ale może moje doświadczenie komuś pomoże.

    Miałem ten sam problem w tylnym BB5 na tarczy Accent Freeze. Jako nowe było okej, potem doregulowałem, aby hamulec był krótszy i hamulec zaczął właśnie wydawać podobne dźwięki przy mocniejszym dociśnięciu klamki. Ni to pisk czy wibracje, po prostu jak pisali Panowie wyżej klocki musiały mieć kontakt z otworami w tarczy. Jako, że z czasem nic się nie polepszyło to korzystając z okazji podczas czyszczenia kasety, wyjąłem jeszcze klocki (nawet te z przodu) i tylko wyszczotkowałem w wodzie z płynem do naczyń. Ustawiłem na nowo zacisk tak, abym dalej miał system 0-1owy i jak na razie przy kilku testowych hamowań juz nie słyszałem żadnych zbędnych dźwięków. Także rzeczywiście lepiej na początek odtłuścić tarcze z klockami i na nowo ustawić zacisk, bo możliwe, że tarcza ścinała klocki stąd taki dźwięk.

     

    Wymazane na Tetce

  4. Witam!

     

    W poszukiwaniu budżetowego amortyzatora do CROSSa natknąłem się na SUNTOURy które cieszą się dobrą opinią (przynajmniej te z wyższej półki). U mnie wybór padł na 'topową' grupę/model (jak zwał tak zwał) NRX. Na razie do wyboru widzę D-LO i E-LO, gdzie ponoć ten drugi jest wykonany z lepszej jakości stali i waży 100g mniej. Są także wersje z koncówką LR tj. D-LR i E-LR które blokadę mają w manetce. Cenowo te 4 modele się od siebie oczywiście różnią. Celować w wersję z manetką nie będę, ponieważ koszt tego to 40-70 zł; dodatkowy element na kierze; potencjalny problem; na crossie czy nawet na budżetowym MTB raczej nie dochodzi aż do takich gorszych sytuacji, aby co chwila operować przy amortyzatorze.

    Pozostaje kwestia czy 'lepszy' model E LO jest tak naprawdę lepszy? I czy zainteresować się modelem z 2011 roku jak tutaj http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-nrx-d-lo-2011-sr-suntour,45867.html który jest tańszy o 40 zł. Ponadto sklep activia.sgl.pl które reklamowała się na pewnym forum jako autoryzowany serwis tych widelców sprzedaje je po niskiej cenie http://www.activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory/przednie/suntour-nrx/22

    Według odnośnika na stronie głównej są to modele z 2013 roku. Jedynie musiałbym ta doliczyć +20zł za przesyłkę.

    Ktoś orientuje się w NRXach i ich modelach z 2011 roku które mogłyby być lepsze?

    Chyba, że ktoś odradza i poda mi widelec dla 29" który będzie pasował do 28".

×
×
  • Dodaj nową pozycję...