Skocz do zawartości

Henioeu

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Henioeu

  1. Marka to GTiX zdaje się, że polski producent, ale od kilku lat nie ma informacji ani o marce, ani firmie - kiedyś mięli stronę, coś kojarzy mi się z centralną Polską.

    W ofercie mięli tanie rowery, ten którym przez jakiś czas się zajmowałem był kupiony w sklepie rowerowym, jeździł i nie sprawiał większych problemów ponad zwykłe sprawy eksploatacyjne.

  2. Unibike na swojej stronie podaje: SR SUNTOUR (...) / SKOK 63MM / BLOKADA HYDRAULICZNA

    Atlantis 2018: NEX

    Globetrotter 2018: NCX-D

    Czy ktoś się orientuje jakie to są wersje? (gdzieś znalazłem opis, że D to model pod hamulec tarczowy (oba modele taki mają)) Czym się różnią? Oraz jakie są konsekwencje tych różnic?

    Czy i te będą się różnić tulejami? Jeśli tak, to czy podczas serwisu da się wymienić plastikowe na lepsze? Jak często przeciętnie serwisuje się jedne i drugie (jak długo mogą wytrzymać) i ile może taki serwis kosztować?

    NCX to niby wyższa półka, ale może się okazać, że bardziej się opłaca kupić tańszy, a gdy padnie za różnicę w cenie roweru, kupić 3 półki wyższy...

    Choć, sprężyna stalowa wydaje się rozwiązaniem bardziej pancernym niż powietrzna? nie zaskoczy nas gdzieś daleko w trasie "flak"... czy się mylę?

    Wymiana sprężyn na inną twardość to droga zabawa w tych modelach? są dostępne?

  3. Witam, Na stronie Unibike podaje geometrię swoich rowerów, ale spotkałem się w ogłoszeniach, z podanym dodatkowo wzrostem, czy na rowerach jest dodatkowo podany sugerowany wzrost? (na stronie tego nie podają). Interesuje mnie wersja męska, rozmiary 19 i 21".

    Wymienione modele są robione na tej samej ramie.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi:-)

  4. Merida One-Twenty 2019 9.500 a 9.XT Edition: na pierwszy rzut oka różnice to:

    - 3800zł (7700 - 11500)

    - ok. 1Kg wagi (14,85 - 13,95)

    - po dwa zęby na korbie (26,36 - 24,34)

    - kaseta 10 a 11 rzędowa

    - grupa osprzętu (Deore - Deore XT)

    - amortyzatory (SR Suntour - Rock Shox)

    Waga, to waga;-) tu nie przeskoczymy, dwa zęby na korbie - troszkę, troszeczkę łatwiejsze podjazdy, grupy osprzętu: jak dla mnie, w trekingu, dobrze wyregulowana stara i zardzewiała (od soli drogowej i wody morskiej) TY18 dobrze działa, pozostają kaseta i amortyzatory... czy korzyść w Beskidach na poziomie niedzielnego - od czasu do czasu turysty, raczej męczenia górek, niż szaleństwa jest warta dołożenia prawie połowy ceny roweru? czy stopniowanie (zakres 11-42 mają taki sam) i marka amortyzatora (bo parametry w danych roweru podobne) będą w jakikolwiek sposób odczuwalne? (mam na myśli odczucia fizyczne, bo psychicznie Rock Shox nawet na skarpetkach będzie powodował lepszą jazdę ;-) ) Turystyka, niestety kręgosłup już trzeba oszczędzać:-(, więc raczej full.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...