Skocz do zawartości

PoleK

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 833
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Odpowiedzi dodane przez PoleK

  1. nie zgodzę się że dochudzanie nie ma sensu. Ja mam Krosa Hexa X3 2012. standardowo rower ważył 14,85kg. w chwili obecnej waży 11,08kg.

     

    Nie chcę się czepiać, ale zważ na dobrej wadze ten rower, masz części sporo cięższe ode mnie, i niby Twoj sprzęt waży 1.5kg mniej?

    Mam ramę 1550g

    Amora 1850g

    resztę widać w garażu

    Więc zapomniałeś chyba o połowie części i policzyłeś wagi katalogowe... :)

     

     

    Edit:

    Z tego co podałeś na szybko wyszło mi:

    12109g

     

    Zapomniałeś o: szprychach, sterach, łańcuchu... ;) więc obstawiam jednak 13kg + ;)

     

     

    i waga roweru na poziomie 13kg, jak masz moc, nie przeszkodzi Ci w osiągach wg mnie. Jeśli jej nie masz, to 10kg Ci nie pomoże.

  2. moim zdaniem wałek, prawdopodobieństwo tego że AKURATNIE tam, wpadło Ci coś i że to przez to sie rozjechało, jest zerowe, rozjechało się przez to że zrobili kaszane (albo sam grzebał i ściemnia), przy zdrowych lagach zapewne by się to nie pojawiło, po TYGODNIU? Bez komentarza...

     

    Zwracaj to, bo zataił stan przed Tobą, chyba że mówił iż laga była grzebana domowymi sposobami?

  3. 1 - ilość oleju moim zdaniem możesz zostawić minimalna.

    2 - w teorii im mniejsza komora tym większą progresja.

    3 - pompować możesz każdą pompką którą jesteś w stanie odłączyć bezstratnie, a ciśnienie musisz znać? mi wystarcza wiedzieć "o, teraz jest git"

    4 - Polecam napompowanie na maksa (tak w granicach rozsądku) a następnie upuszczanie po woli aż uzyskasz żądaną wartość (z tym że upuścić się nie da paznokciem itp. bo od razu ucieka całość to jakiś MIT, albo ludzie mają problem z czasem reakcji, bo ja zawsze tak robię jak stwierdzam że mi za dużo i nigdy nie miałem problemów żeby "trafić") więc nie będziesz musiał dymać ;)

  4. Moim zdaniem po małym uporządkowaniu temat jak najbardziej wart przypięcia. Moje uwagi:

     

    wiem, listy zwyczajnie nie chce mi sie samemu robic, dlatego jakby kazdywrzucil propozycje, zebraloby sie, a MOD by potem wywalil posty... byloby latwiej.

     

    sposob modowania moge pokazac na swojej C8, ale ktos inny musialby zrobic fotki modowania Drop-inowej latarki

     

    503 i 504, jasne, :)

  5. Jeśli szukasz lampki i ciągle trafiasz na nowe propozycje, nowe modele, każdy poleca Ci coś innego, na początku chciałeś wydać 50zł ale zaraz potem zmieniłeś na 100, która wydawała Ci się kwotą graniczną, nie możesz się zdecydować bo nie miałeś nigdy w ręku takiego ”działa” i nie wiesz czego tak naprawdę od niego oczekiwać?

     

    I słusznie... bo ja też nie wiem która opcja jest najlepsze, ale żeby maksymalnie dopasować oświetlenie rowerowe do swoich potrzeb należy, jak to na początku każdego poradnika, zadać sobie parę pytań:

    • jak mam zamiar jeździć - gdzie, ile jednorazowo, jak często, z jaką prędkością itp.
    • czy będę zdejmował oświetlenie (np. zostawiam gdzieś rower)
    • czy będę używał oświetlenia jedynie na rowerze
    • ile mogę wydać pieniędzy

     

    Pierwsze pytanie jest o tyle istotne, że do sprawnej jazdy po (wartości wg mnie, wzrok mam bez wad):

    • Ciemnych ulicach miejskich,wystarczające jest ok. 150-250LM.
    • Szosie, wracając z pracy ok. 200-300LM
    • Lesie, zap**** >25km/h ok. 400LM w górę

    Drugie jest o tyle istotne że używanie np. MagicShine kiedy jeździmy rowerem po mieście, zostawiamy gdzieś rower itp., jest o tyle niefajne że takiej lampki nie będziesz za każdym razem zdejmował, a zostawić całość z pakietem... może skusić nawet przypadkowego przechodnia.

     

    Jeśli zdecydujesz się natomiast na coś latarkowego, możesz używać jej w domu, ogrodzie, na spacerze i w innych, ciemniejszych miejscach.

     

    Ostatnia została do określenia kwota jaką chcemy wydać na ten sprzęt.

     

    Z ofert latarkowych jeśli nie lubisz grzebać:

    • Latarka Ultrafire C2/C8, oferowana przez „Upka” - w cenie jak w tematach:
    • Latarka SolarForce L2/L2P, oferowana przez „Grega” – w cenie jak w temacie:
    • BociaLarka – czyli custom w cenie jak widac tu:

    Podane wyżej propozycje to uznany sprzęt, używany przez wielu rowerzystów w Polsce.

    Pierwsza propozycja jest o tyle „niewygodna” że aby używać jej na rowerze, trzeba wg mnie wyłożyć reflektor folią (jest to czynność jednorazowa, i nie wymaga późniejszej ingerencji, a znacznie poprawia rozkład światła, oczywiście to moje zdanie, i nie każdy musi używać folii która wygląda tak: https://picasaweb.go...364737965035442 ). Ma jednak najlepsze „body” (czyli obudowę całej latarki) i najlepiej jest w niej rozwiązane chłodzenie diody.

     

    Druga i trzecia stoją na podobnym, nadal b. wysokim poziomie, jednak obudowa grzeje się znacznie bardziej niż w 1 przypadku, ponieważ jest tam mniej materiału który mógłby odprowadzić ciepło. Nie wymagają także ingerencji w rozkład światła a sprzedawcy oferują dostosowanie trybów pod użytkownika. Od Siebie polecam tryby:

    • 100%,
    • 50%
    • 3-10%
    • bez trybu stroboskopowego (chyba że masz konkretny pozarowerowy cel) ponieważ jedynie przeszkadza.
    • Kolejność trybów celowo wymieniona od najwyższego do najniższego, bez pamięci trybów (polega to na tym iż po kliknięciu, latarka zawsze włączy najpierw 1 tryb (najwyższy) co w razie potrzeby szybkiego doświetlenia, jest nieocenioną zaletą)

    Z ofert latarkowych na diodzie XM-L (max. 800LM) kiedy masz dwie ręce i 10minut wolnego czasu.

     

    • Ultrafire C2/C8 – na allegro w cenie około 100-140zł
    • Ultrafire 501/502 – na allegro w cenie około 70-110zł
    • Sky Ray – na allegro około 70-110zł
    • lista będzie uzupełniana, proszę propozycję.

    Wszystkie z powyższych oferują podobne osiągi, jednak ze względu na budowę najlepszą jest C2/C8, gdyż jest to najtańsza latarka oferująca takie rozwiązania konstrukcyjne, pozwalające diodzie na długie życie. Jest też jedyną której nic się nie stanie jeśli będzie używana „tak jak przyjdzie”, polecam jednak zabieg z folią opisany wyżej w celu poprawienia rozkładu światła.

    Przed wyłożeniem folią rozkład wygląda tak: https://picasaweb.go...595157908558706

    Po wyłożeniu: https://picasaweb.go...595075972625554

    Mimo iż wydaje się że punkt na środku nie jest widoczny i zwiększa zasięg, zrozumiesz gdy ją kupisz, że lepiej mieć 30m dobrze doświetlone, niż 60 tak sobie)

     

     

     

    Z Oferty latarkowej na diodach serii: XP-?, XR-?, (max 350LM) które nie zachwycają jednak trochę wytrzymają i są tańsze:


      • Pierwsza, sam ją posiadam, światła ok 150LM ale za to tania, polecam do miasta i na asfaltowe ścieżki, na wieczorne wypady z dziewczyną, światła wystarczy, jeśli każde z was będzie taką miało. Można stosować akumulatorki 18650.

      [*]http://allegro.pl/la...2560141883.html

      • Ta propozycja, to podobnie zbudowana latarka, na lepszej diodzie, z wyglądu przypomina C2/C8, całkiem przyjemnie wygląda.

      [*]http://allegro.pl/la...2578309492.html

      • Kolejna, bardzo popularna, jednak zoom może się sam przestawiać, i nie da się tam włożyć akumulatorka 18650 bez przejściówki, występuje też w cenie 7-30zł, ale w tamtych raczej na marne szukać oryginalnej diody, a podróby dają sporo mniej światła

      [*]http://allegro.pl/la...2565073659.html

     

    Oryginalne diody XR-E oraz XP-G wyglądają tak:

    Dioda XM-L wygląda natomiast tak:

    Wszystkie diody firmy Cree mają „kreski” dzielące diodę na parę segmentów, jak widać na powyższych obrazkach. Jeśli dioda jest jednolitym zółtym, trochę rozlanym plackiem, nie jest to Cree!!

     

     

     

    Uchwyty:

     

     

    Osobiście używam takiego, do C8 i latarka się, nie obraca, nie trzęsie itp.:

    Podobny, tyle że obracany, także nieźle sobie radzi:

    Nie polecam natomiast uchwytu wyglądającego tak, ponieważ latarka się w nim trzęsie, i nie spełnia swej roli:

     

    Apropo lampek dedykowanych do rowerów, nie wypowiem się ponieważ są dla mnie zwyczajnie za drogie w stosunku do tego co oferują i ich nie używałem, ale kolega Dominik prowadzi stronkę z testami, na której możecie o takowych troszkę poczytać

     

    Należy pamiętać że temat to moje spostrzeżenia na temat latarek, i nie będą się pokrywały z doświadczeniami innych w 100%. Nie zapomnijcie też że do latarek na XM-L zazwyczaj nie mieszczą się zwykłe paluszki AA czy też AAA, a jedynie akumulatorki 18650, dostępne w cenach 6-40zł/szt. Jednak z tanimi radzę uważać, ponieważ mogą to być „padnięte” sztuki, które nie poradzą sobie w latarce.

     

     

    Większość zdjęć nie jest moja, stanowi własność intelektualna ich twórców, jeśli będę miał czas i chęci, zrobię własne fotografie omawianych sprzętów.

     

     

    Jakiś mod ogarnie, czy może być, zdecyduje czy podpiąć, żeby nie powstawało milion tematów, a Dominik jesli zechce, wrzuci link do swoich testow... ;)

    • +1 pomógł 3
  6. a co muda zaoczszedzenie 400g jak rower wazy 14? tamna prawde najtaniej odchudzic go przez amortyzatori kokpit ale to za duzo nie da;)

     

    amor - 530zl epicon i z wagi pewnie z 700g?

    kokpit - 120zl i z wagi jakieś 400g nawet realnie...

     

    a reszta to juz kosztowna zabawa... koła "chude" to około 300zł i nie zejdzie wtedy za dużo...

     

    Przemyśl to, i na pewno nie pakuj mostka czy kiery po 100zl+ (kokpit wart polowe roweru), wg mnie mostek 140g za 50zl i kiera ok 180g za kolejne 50zl to maks.

  7. w Catii rysujesz:P?

     

    to co proponujesz jak najbardziej ma sens, ale jest trudniejsze do wykonania, bo potrzebujesz wiertło fi~25 albo mały wytaczak, albo imadło obrotowe i mały frezik (ale to juz troche moje kombinowanie z totalnego braku narzędzi) a takich się często nie używa;)

     

    i, 2 wersja lepsza, jeśli już;)

  8. Kaski w 99% wytwarzane są z tego samego materiału, różnią się jego ilością oraz technologia powiedzmy: "umieszczania w skorupie" tegoż materiału.

     

    Jedyny słuszny to kask wykonany w technologii Inmold tzn że skorupa jest wkładana w formę a potem wtryskują tworzywo, pozwala to utrzymać tworzywo w jednym "kawałku" przy glebie (kiedy pęka). Skorupy naklejane to bzdura, takich kasków się nie kupuje.

     

    Zatem kask wybierasz tylko ze względu na:

    • mocowanie gąbek,
    • wygląd (liczba otworów itp.),
    • malowanie,
    • "leżenie" na głowie,
    • sposób zapinania i regulowania pasków.

    pytanie: "który kask?" jest bezcelowe, bo nikt nei ma takiego łba jak Ty.

     

     

    sam jeżdżę w Lazerze, tylko dlatego że kupiłem w cenie jakiegoś noname'a ;)

  9. chyba nie bardzo wiesz gdzie jest powietrze i tłumik jeśli piszesz ze Brunox ma na nie wpływ :D

     

    brunox rozrzedza to, co masz w dolnych lagach (a nie górnych...), i ładując go cały sezon bez rozebrania, czyszczenia i porządnego smarowania masz w środku niezły burdel[ciach]

     

    Niepotrzebne skreśliłem Pixon

  10. jedynie dopasowanie od innego amorka z lagami 32mm... bo na Eurobike bym nie liczył ?

     

    a co do stukania, smarowania brunoxem itp...

     

    sory ale lejecie tego syfu go lag, rozrzedza wam się wszystko w środku i robi się bałagan totalny... dlatego polecam zrobić pełen serwis (niekoniecznie z wymiana uszczelek itp. ale czyszczenie i smarowanko) a wszystko będzie śmigało jak należy ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...