Skocz do zawartości

Dzisiejsze wydarzenia

  1. Cały
    dzień


    22 wrzesień 2012

    Skandia Maraton Lang Team - Kwidzyn.

    Szczegóły wydarzenia


    Polska 0 komentarzy

    22 wrzesień 2012

    22 września 2012r. (sobota) w Warszawie, odbędzie się największa miejska gra rowerowa „Nakręć się na Unię”. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.
     
    „Nakręć się na Unię” to największa rowerowa gra miejska, jaka rozegra się tego roku w Warszawie! Gra będzie całodzienną rozrywką dla rowerzystów, którzy zapoznają się z inwestycjami transportowymi w Warszawie finansowanymi ze środków Unii Europejskiej i zrealizowanymi dzięki działalności CUPT. Trasa gry obejmie: Pragę, Wolę, Ochotę, Śródmieście, Okęcie oraz Włochy. W zabawie weźmie udział kilkaset osób. Uczestnicy mogą się spodziewać ciekawych inscenizacji, oryginalnych zadań i licznych atrakcji. Dzięki „Nakręć się na Unię” zwykła sobota na rowerze stanie się fantastyczną przygodą.
     
    Uczestnicy „Nakręć się na Unię” wcielą się w role CUPTów, czyli kandydatów na regionalnych inspektorów CUPT, którzy przybyli do Warszawy z różnych miast na „szkolenie”. Nim wrócą do swoich miast czeka ich ostateczny sprawdzian, czyli inspekcja stołecznych inwestycji wspartych przez CUPT. Na zawodników czekają zadania historyczne, rozrywkowe, technologiczne, wiedzowe i sprawnościowe oraz fantastyczne nagrody! Każdy z graczy otrzyma od organizatora energetyczny pakiet startowy, a łączna pula nagród w grze to ponad 20 000 zł! Będą to wysokiej klasy rowery, tablety i longboardy.
     
    Udział w grze nie wiąże się z żadnymi kosztami. Osoby chcące wziąć w niej udział, powinny spełnić jedynie trzy warunki: być pełnoletnie, w wyznaczonym przez Organizatora terminie zarejestrować udział swojej 3 osobowej drużyny na stronie www.nakrecsienaunie.pl oraz zaakceptować regulamin gry. Rejestracja uczestników trwa do 21 września (do godziny 10:00) na stronie www.nakrecsienaunie.pl . Warto się spieszyć by wybrać najciekawszą nazwę drużyny, którą ma być polskie miasto (bez Warszawy).
     
    CUPT ma swój udział w realizacji wielu ważnych dla Warszawy inwestycji m.in.: budowę trasy Mostu Północnego, dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych – zakup 60 tramwajów niskopodłogowych Swing, modernizację trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona, prace przygotowawcze, projekt i budowę odcinka centralnego II linii metra, uruchomienie obsługi transportu kolejowego Lotniska Okęcie im. Fryderyka Chopina, modernizacje kładek dla pieszych w ciągach dróg krajowych, doposażanie Policji, kampanie społeczne promujące bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Dzięki działalności CUPT wyraźnej poprawie uległ stan transportu, co bezpośrednio wpłynęło na podwyższenie komfortu podróżowania i bezpieczeństwo warszawiaków.
     
     
    Rejestracja na: www.nakrcsienaunie.pl
     
    Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody: rowery, tablety i longboardy!
     
     
    Kontakt prasowy:
    Kultura PR, Aleksandra Żyłka, azylka@kulturapr.com.pl, tel.: 513 391 694, 603 119 017.

    Szczegóły wydarzenia


    Polska 0 komentarzy
  2. 10
    :00


    22 wrzesień 2012 10:00

    W ramach I Dąbrowskiej Masy Krytycznej będziemy przekonywać, iż warto przesiąść się z auta na rower i zamiast benzyny spalać kalorie. Rower spełnia wszelkie wymogi ekologii i ochrony środowiska. Nie potrzebuje paliwa, nie emituje zanieczyszczeń ani hałasu. Jest dostępny prawie wszystkim - dzieciom, młodzieży, dorosłym a nawet ludziom z pewnymi rodzajami niepełnosprawności. Sprzyja bliskości, poczuciu sąsiedztwa, kameralnym i wielofunkcyjnym składnikom przestrzeni miejskiej, ułatwia mobilność. Jest jedynym środkiem transportu umożliwiającym podróż od drzwi do drzwi. Biorąc pod uwagę, że większość podróży w miastach to podróże krótkie, nie przekraczające 5 km, rower w tym przypadku jest bezkonkurencyjny w zakresie czasu przejazdu. Bezsprzeczny jest również aspekt zdrowotny – regularny ruch zmniejsza ryzyko związane z chorobami cywilizacyjnymi, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i immunologiczny.
    I Dąbrowska Masa Krytyczna będzie głosem poparcia dla Studium Głównych Tras Rowerowych autorstwa Tobiasza Nykamowicza oraz próbą zwrócenia uwagi na problemy, z którymi spotykają się rowerzyści na swojej drodze: z barierami na drogach rowerowych w postaci słupów oświetleniowych i słupów sygnalizacji świetlnej, za zbyt wysokimi krawężnikami, brakiem sygnalizacji pionowej i poziomej na ścieżkach rowerowych, za wprowadzeniem obowiązkowych konsultacji przed inwestycyjnych związanymi z infrastrukturą rowerową.
    Takich i im podobnych postulatów można wymieniać jeszcze wiele – jak wiele jeszcze jest do zrobienia by nasze miasto było porównywalne do innych europejskich i polskich miast przyjaznych rowerzystom. Ukształtowanie terenu oraz walory przyrodniczo-rekreacyjne naszego miasta tworzą idealne warunki do tutejszego rozwoju ruchu rowerowego. Rekreacyjne trasy to jednak nie wszystko, teraz warto postawić na infrastrukturę rowerową w centrum Dąbrowy, tak by bezpiecznie skomunikować tereny zielone z osiedlami mieszkaniowymi.
    Zapraszamy wszystkich, którzy popierają wymienione cele do udziału w I Dąbrowskiej Masie Krytycznej, której przejazd odbędzie się na 10 km trasie przez główne ulice Dąbrowy Górniczej. Początek przejazdu o godzinie 11.00 z Placu Wolności, przed PKZ. Zakończenie w Parku Hallera.
    Dołącz do nas! Spalaj kalorie a nie benzynę!
    __________________
    Powołując się na strony internetowe inicjatyw rowerowych Masa Krytyczna to nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.
    Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku (25 września) w San Francisco. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast w USA, a następnie do Europy i Azji. Obecnie Masy Krytyczne odbywają się w ogromnej ilości miast na całym świecie.
    Największą na świecie tego rodzaju jest demonstracja rowerzystów w Budapeszcie, odbywająca się dwa razy w roku – na Europejski Dzień Bez Samochodu i Dzień Ziemi. Tradycyjnie w budapeszteńskiej Masie bierze udział ok. 100 tys. rowerzystów.

    Szczegóły wydarzenia


    Polska 0 komentarzy
  3. 14
    :00


    22 wrzesień 2012 14:00

    Kielecka Masa Krytyczna - spotykamy się na rynku (kieleckim) o 15 i jedziemy !

    Szczegóły wydarzenia


    Polska 0 komentarzy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...