Skocz do zawartości

[opony] Schwalbe Thunder Burt 27.5 x 2.25, problem z uszczelnieniem


Markus34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  dzisiaj odebrałem nowe kapcie, jaka w temacie, naciągnąłem je na obręcz xcr rio ale to nie jest aż tak istotne, opona się uszczelniła dobrze ale pojawiają się mikro dziurki na bokach opony przez, które uchodzi powietrze.

Oczywiście mleczko spełnia swoje zadanie i uszczelnia te otworki lecz przyznam, że jest to trochę irytujące bo to nowe kapcie.

Słyszałem o przypadkach, że przez ścianki bardzo lekkich dętek schodziło powietrze ale żeby z opon??

Jak ktoś miał podobną sytuację lub wie dlaczego tak się dzieje proszę o info.

Dodam tylko,że jest to wersja liteskin ważąca 445 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słyszałem o przypadkach, że przez ścianki bardzo lekkich dętek schodziło powietrze ale żeby z opon??

z oponami jest tak samo-  jak opona jest za chuda to tego nie unikniesz, musisz położyć na jakiś czas koło na 1nym boku, a potem na drugim żeby uszczelniło pory w oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, położę je na glebie, po jakiś czasie na drugą stronę tylko mam nadzieję, że przez noc mi nie zejdzie powietrze i się rozczelnią

No nic, położę je na glebie, po jakiś czasie na drugą stronę tylko mam nadzieję, że przez noc mi nie zejdzie powietrze i się rozczelnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego manometra by sprawdzić ile byłem w te opony ale na oko to nie więcej niż 3 i to jest max, jak powietrze zejdzie to trzyma ale niski poziom i nie puszcza.

Przez godzinę 4 razy dopompowywalem tył, aż mi się wentyl odkrecil.

Puki co wniosek jest taki, że są szczelne i nie puszczają ale przy bardzo niskim ciśnieniu.

Czy się sprawdzi w moich warunkach i sposobie jazdy, zobaczymy.

Jest gdzieś jakiś spis, tabela z oponami, które nie były przeznaczone do no tubes a są lekkie, szybkie i na pewno się uszczelnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku próbach, dolewkach mleczka, chlapaniu na gębę(w czasie regulacji przerzutek przez ścianki szczało mleczko), stwierdziłem że w tej wersji opony nie jestem w stanie uszczelnić i zamontowałem dętkę, miałem jeszcze komplet xx-light 26 i taką założyłem na tył do koła 27.5, do tygodnia jest spokój ale nie wiem jak długo może wytrzymać.

Przód puki co został bez zmian bo coś tam schodzi ale do akceptowalnego poziomu jeszcze lecz pewnie na dniach także i w nim będzie dętka.

Szkoda bo naprawdę się spoko na nich latało na małym ciśnieniu, dobrze idą prze piach, na twardym i tu cytat: "idą jak kuna w agrest.." po prostu, bardzo szybkie opony raczej na suche podłoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje pierwsze podejście do bezdetek nie wiedziałem o mnie czeka dopiero w w trakcie okazało się, że są tak cienki i mleczko wali przez boczne ścianki.

Niektóre zwijane opony się elegancko uszczelniają no ale następnym razem kupię konkretnie tabele ready niemniej jednak warto próbować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...