Skocz do zawartości

[Częstochowa] sklepy rowerowe


Sixer

Rekomendowane odpowiedzi

Witanko, pozwolę sobie baaardzo odkopać, może moja opinia się przyda komuś z okolicy.

 

Ze sklepów, które odwiedzałem w Częstochowie:

Scout na Drogowców - najbliższy mi ze względu na miejsce zamieszkania, co nie znaczy, że najbliższy mojemu sercu a wręcz przeciwnie. Chamstwo, które bije od sprzedającego jest nie do opisania. Chciałem kupić przednią lampkę CatEye'a, oczywiście byłem zapytać, usłyszawszy odpowiedź: "może i są dobre, ale jak nie zmienią ceny to od nich nie wezmę, bo się cenią a mam tutaj dobre żarówkowe na 8 baterii super świecą" spowodowała u mnie odruch wymiotny i reakcję typu w tył zwrot. Asortyment bardzo duży, ale równocześnie bardzo przestarzały, nie mogę powstrzymać wrażenia, że wszystko jest tylko na pokaz a nie na sprzedaż. Ceny kosmiczne, często po 150-200% cen katalogowych. Rowery to albo makrokeszowe Scouty nie warte uwagi, albo Demy, które oczywiście cenowo szokują. Serwis na zapleczu o niebo lepszy, co prawda napełnialiśmy z kolegą przebitą dętkę, ale wszystko za free. Kiedyś był serwis z boku (po prawej od wejścia). Dawno temu centrowałem tam koło, można było się potargować, taki fajny starszy pan pracował, o ile istnieje polecam0 :) Ogólna opinia jest jednak negatywna i z całego serduszka odradzam!

 

Scout na Śląskiej - Obsługa dużo fajniejsza niż na Drogowców, ale niestety niezbyt kompetentna. Asortyment ubogi. Dobre miejsce w sytuacjach awaryjnych, aby kupić nową dętkę. Moja opinia jest neutralna. Ot taki rowerowy spożywczak, kawioru nie kupisz :P

 

Dobre rowery na Garibaldiego - sklep kojarzy mi się przede wszystkim z innym, kojarzonym z Garibaldiego miejscem, ale to takie luźne skojarzenie :P Obsługa kompetentna, da się wyczuć rowerową atmosferę a to ważne! Asortyment dobry, możliwość targowania się a to jeszcze ważniejsze. Polecam!

 

Narty-rowery na Kościuszki - kompetentna obsługa, średnia oferta, jednak sprowadzają dużo rzeczy na zamówienie. Zapominalscy - prosiłem o informację na temat ramy, mieli zadzwonić, nie zadzwonili. To na minus. Ceny wydają się lekko po zawyżane. Ocena dobra.

 

Mar-Bike w pawilonach przy Sezamie oraz na Niedługiej - byłem w serwisie na Niedługiej, bo sklep był zamknięty. Instytucja typowo rodzinna i lekko prowizoryczna. Serwis prowadzą w garażu + na dworze, na ile pasjonacka nie jestem w stanie stwierdzić. Sprzedający jednak wykazywał wiedzę za co szacunek. Oferta rowerów marna, wydaje się, że składają zz części zamawianych. Serwis wydaje się być kompetentny, może warto spróbować? Ocena neutralna ze wskazaniem na pozytyw.

 

Niestety nie oceniałem serwisów, ponieważ wszystko przy rowerach robię sam, moi antytechniczni znajomi jeśli mają coś robić to też zwykle dają rower mi, ale robimy razem. Sklepy tym niemniej prezentują się w podsumowaniu następująco:

Scout Drogowców - kompletna żenada, chamstwo, wysokie ceny, omijać szerokim łukiem!!!

Scout Śląska - sklep awaryjny, jeśli potrzeba zmienić dętkę. Nic więcej.

Dobre rowery Garibaldiego - zdecydowanie najlepszy sklep z atmosferą w Częstochowie. Wypada polecić :yucky:

Narty-rowery na Kościuszki - drugi po Dobrych rowerach, jeśli nie ma czegoś w wyżej wymienionych to warto uderzać do nich.

Mar-Bike przy Sezamie - na Niedługiej asortyment słaby, to typowy serwis, którego nie sprawdzałem, ale może za sprawą kompetencji wydaje się, że można z czystym sumieniem potestować.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie było albo przeoczyłem: RANSPORT na Wolności.

 

Godny polecenia zarówno sklep jak i serwis. Gdy czegoś nie ma na miejscu można spokojnie zamówić. Ceny w porządku, częste zniżki.

Serwis świetny - rzetelny, tani, dokładny. Ostatnio dosłownie za grosze pomogli mi i dziewczynie z rowerem w sytuacji wręcz beznadziejnej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...