Skocz do zawartości

[Rower] Fenomen roweru LAZARO SENATORE


Grzesiek.Koniczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jako świeżak proszą o wyrozumiałość.   :icon_cool: 

Szukajac roweru dla mojej żonki natrafiłem na niniejsze forum. Ponieważ miał być to kolejny Kross ( ja posiadam jeden, starszy syn drugi) szukałem opinii na temat KROSS-a Syberiana. I opinie na temat tego roweru naprowadziły mnie na FORUM jak i roweer LAZARO SENATORE. Rozpisują się ludzie tu na forum że ten rower jest lepszy od Krossa, że ma w tej cenie lepszy osprzęt itd. Minusem jest to że jedyny sprzedawca tych rowerów to sklep internetowy. Właśnie to mnie zastanawia. Skoro ten rower ma lepszy osprzęt a co za tym idzie lepszy stosunek ceny/jakości to czemu tylko jeden sprzedawca sprzedaje te rowery ? Czemu nigdzie indziej tych rowerów nie można dostać ? Czemu jedyne jakie opinie znalazłem na temat tego roweru są z tego forum ? 
Nie to abym szukał dziury w całym czy doszukiwał się teorii spiskowych. Najnormalniej w świecie mnie to zaintrygowało i postanowiłem ,, u źródeł" się dowiedzieć co jest przyczyna takowego stanu rzeczy  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ma wyłączność... jednak myślę , że wypracował sobie na tyle rozpoznawalną markę na allegro, że przy ilościach kontenerowych jakie zamawia nie ma konkurencji. Czemu tylko w internecie ? może kupuje w cenach detalicznych i nie może dać upustu innym sklepom czy hurtowniom. Dystrybucja po prostu może mu się nie opłacać.

 

 

ps "Przedmiotem aukcji jest nowy rower polskiej firmy" w to to bym nie wierzył :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że sprzedawca tej marki jest jednocześnie producentem (tzn ramy prawdopodobnie jak zwykle robione w chinach czy innych tajwanach - tak jak u ogromnej większości wszystkich producentów rowerów na całym świecie). To polska firma z podkarpacia. Dlatego tylko u niego i dlatego taniej - nie płacisz za naklejkę na ramie, brak sieci dystrybucyjnej itp. itd.

Kolega powyżej wspomniał o niemieckiej marce Canyon, która działa na podobnej zasadzie. Tak samo jest z innymi markami jak np. niemieckie ROSE czy Radon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto pyta ten nie błądzi  :thumbsup: 

rozjaśniliście mi trochę temat fenomenu roweru Lazaro Senatore i najprawdopodobniej skusze się na ten rower a mając dwa Krossy w domu będę miał jakieś tam porównanie  :icon_cool: 

zastanawia mnie jeszcze wpis panaSocjolog-a bo nie wiem czy odnosi się od do przedmiotowego roweru Lazaro czy też do innych rowerów ..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panSocjolog mam Lazaro ale Integrala. Do rekreacji,poprawienia kondycji, wycieczek po 100 km się nadaje. Stosunek cena/jakość bardzo dobra. 6000 km przejechane od maja 2014r. bez awarii. Kupiłem po dobrych opiniach o Kandsach/Lazaro wyczytanych tutaj,na forum (tak samo z doborem wielkości ramy). Za te pieniądze trudno znaleźć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że 80% kupujących sprawdza geometrię, potem kupuje na ścieżki rowerowe mtb, wstawia regulowany mostek i pionowo rogi, kanapowe siodełko i są szczęśliwi

 

od kanapowego siodła proszę się odczepić. Dupka zgrabna to wymaga siodła na poziomie  :D

 

 

nówki lepszej w tej cenie nie dostaniesz, ja jednak polecam kupić dobrze zachowaną używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawia mnie jeszcze wpis panaSocjolog-a bo nie wiem czy odnosi się od do przedmiotowego roweru Lazaro czy też do innych rowerów ..... ?

Powiedział co wiedział czyli nic. Ludzie kupją te rowery świadomi ich wad i zalet ale decydujący jest stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie często lubią popadać w przesadę, jedni dadzą się pokroić, że to najlepsze co można kupić i po co przepłacać, a drudzy stwierdzą że to haniebnej jakości chińskie guano z kilkoma gratami z grupy Alivio na zachętę ;)

Prawda jak zwykle jest pewnie po środku. Rama nie rozpada się od patrzenia, ale zapewne starannością wykonania detali nie grzeszy. Widelec klasy "uginacz" jak w każdym rowerze w podobnym budżecie. Elementy napędu w większości Alivio ale w archaicznych już standardach - 3x8, kwadrat, itp. Niemniej przy sztywnym budżecie i czysto użytkowym podejściu do roweru jest to ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru marki Lazaro. Własnie zakupiłem wersję Integrala 2015. Też się nad tym zastanawiałem czemu tylko bf bike sprzedaje te rowery, a na stronie producenta tego roweru czyli Trans - Rower nie ma ich w ofercie. Zadzowniłem i zapytałem się Pana z Transa o produkcję tego roweru i o dystrybucje bo na stronie internetowej nic nie ma na ten temat. Pan oznajmił mi, że sa producentami Lazaro jak i Kandsa i jeszcze czegos, a bf bike jest wyłącznym dystrybutorem tych rowerów. Czy ramy są spawane tu czy w chinach tego nie wiem, ale z informacji Trans Rower są oni producentami tej marki przyznają się do tego i jest to potwierdzone;) Ci co produkują Kandsa produkują Lazaro, na jakiej zasadzie marka Lazaro została stworzona tego nie wiadomo. Może jakieś koneksje:) Bardziej zastanawia mnie fakt czemu oni tymi rowerami sie nie "chwalą" skoro produkuja:) Rowery na forum jak i w całym necie cieszą sie nawet bym powiedział bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ja tego jeszcze nie wiem mam nadzieje, że przekonam się już niedługo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...