Skocz do zawartości

[Rower] Unibike Cross Viper gts / MTB Evolution


Kamil28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc witam wszystkich serdecznie  :)


Na rowerku śmigam już dobrych kilka lat i nadszedł czas na zmianę roweru na jakiś solidniejszy obecnie mam zwykłego górala który już powoli się rozpada.


Mam dwa typy rowerów do wybrania Cross i MTB.


 


Pierwszy to Unibike Cross Viper GTS 2014 :http://www.unibike.pl/vipergts.php


 


Przemawia za mną to że ma wszystko pod montaż bagażnika a nie ukrywam że chciał bym w tym roku w końcu wybrać się w góry wziąć kupić dobre sakwy i tam się troszkę pokręcić do tego też myślałem nad wypadem za granice. Martwią mnie tylko te koła są strasznie wąskie a nie wiem czy da rade zmienić na szerszą bardziej górską oponę ?


 


Drugi zaś rower to Unibike Evolution 27.5  2014 http://www.unibike.pl/evo.php


 


Tu znów opony mogę zmienić na węższe jak bym jeździł sobie tylko rekreacyjnie po mieście ale jak jest tu z bagażnikiem z tego co widzę nie ma otworów na mocowanie bagażnika a taki na sztyce to z deka lipa przy dłuższych wyprawach.


Możecie np pomóc mi w wyborze jakie adaptery do bagażnika bym musiał dokupić bo nie znam się na tym a też nie chciał bym wywalić kasy w błoto.


 


Z terenem w jakim się poruszam rowerem to jest tak 50/50 zazwyczaj jest to kostka albo asfalt ale też często jakieś polne grogi albo jakieś kamieniste szutrowe ścieżki.


Żeby nie było sporo czytałem na tym forum oraz coś jeszcze w internecie wyszukiwałem na temat tych rowerów oraz Cross/MTB jakieś porównania i mam kompletny mętlik w głowie  :P


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z terenem w jakim się poruszam rowerem to jest tak 50/50 zazwyczaj jest to kostka albo asfalt ale też często jakieś polne grogi albo jakieś kamieniste szutrowe ścieżki.
 Cross w zupełności powinien Ci wystarczyć na te trasy.

 

Martwią mnie tylko te koła są strasznie wąskie a nie wiem czy da rade zmienić na szerszą bardziej górską oponę ?
Na pewno opona się zmieści 1.75". Może 2.0" też wejdzie ale musisz to osobiście sprawdzić. Na już bardzo chcesz mtb to lepiej na kołach 29" do którego założysz większość opon 28".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś poczytałeś, to powinieneś się być w stanie zdecydować czy kross czy MTB, bo to różne bajki są ....

Przecież to wszystko jest jasne jak słońce - skoro rower zowie się górskim, to znaczy że służy do jazdy po mieście! ;)

 

Czy jeszcze to kogoś dziwi po zalewie tematów w stylu "jaki full do miasta, na HT złapałem gumę..!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 29" też dobre rozwiązanie też nad tym się zastanawiałem czy własnie nie wziąć Evo własnie na tych kołach.

Tylko nurtuje mnie pytanie jak to będzie z bagażnikiem bo z tego co widać na zdjęciach nie ma możliwości montażu bagażnika a ten na sztyce mi nie odpowiada. Wiem że można dokupić adaptery do montażu bagażnika ale jakie konkretnie do tego modelu roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wiadomość od Unibike i jednak można do tego Evo założyć bagażnik.

Dziś sprawdzałem jeszcze rowery ROMET i zaciekawił mnie Romet Orkan 5.0 2014.

 

http://allegro.pl/rower-28-19-romet-orkan-5-0-m-cross-2014r-w-wa-i4961560502.html

 

Wydaje mi się że będzie lepszy niż Unibike Viper a co wy o tym sądzicie ?

Jak jest z wytrzymałością ram i ogólnie z całego osprzętu firmy ROMET?

O rowerach Unibike czytałem i sporo osób ich poleca a odnoście marki Romet jakoś bardzo mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się że będzie lepszy niż Unibike Viper a co wy o tym sądzicie ?
Według zamontowanego osprzętu Romet jest lepiej wyposażony opróćz kół.

 

Jak jest z wytrzymałością ram i ogólnie z całego osprzętu firmy ROMET?
Co do rometa to nie wiem, napisz do producenta jakie jest DMC dla Orkana. Unibike mają wytrzymać obciążenie do 140 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jednak wybór padł na Silverback Slade 3.

Dogadałem się ze sprzedającym i rama okazała się nieco mniejsza niż na podanej tabeli bo tam wymiary były podane do jakiś dwóch innych modeli. Rowerek pasuje w sam raz.

Dzięki wielkie tym co próbowali pomóc w wyborze :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...