Skocz do zawartości

[4000zł-5000zł] Hardtail do wszystkiego Haibike, KTM, Cube, Trek, Ghost?


zol82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ma być 2-blat to koniecznie z blatem 38 zębów i taką korbę powinni Ci bez szemrania zamontować jak jest mniej.

Jestem po rozmowie z jednym ze sklepów którym się "chce" i nie będzie problemów z podmianą blatu z 36 na 38. (aczkolwiek rower dopiero do zamówienia)

Akurat w tym temacie jestem kompletnie zielony, wiem że przy 36 trochę brakowało na płaskim i z górki.

Czyli przy 38 powinno być lepiej. Tu widzę pozytyw ale czy zmiana tego jednego blatu wpłynie na jakieś właściwości negatywnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma być coś nie tak?? Po to są różne stopniowania zarówno korb jak i kaset aby sobie dobierać wedle uznania. Inaczej dobiera ten co jeżdzi w bardziej płaskim terenie a inaczej ten, który wybiera się na cały dzień w góry. Sam niedługo będę miał korbę w identycznym stopniowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zaliczyłem wycieczkę do Częstochowy, zobaczyłem na żywo Treka superfly 7 

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/

 

i niestety kolor mnie nie zauroczył (wręcz przciwnie), wiem, że kolorem się nie jeździ ale jednak wydając sporo ponad 5000zł chciałbym aby rower cieszył oko. Tym bardziej, że przez kilka dobrych lat będziemy w stałym związku:)

Co gorsza superfly 6 również wypada z zestawienia. Powód? Jest wyraźnie słabszy od swojego wyższego brata:

Oto przykłady:

Ulepszenia względem Superfly 6
  • Koła Mustang Elite, oś tylna 142 x 12
  • Mechanizm korbowy FSA F2000
  • Napęd Shimano SLX/XT Shadow Plus
  • Hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore
  • Kierownica Bontrager Race Lite

Myślałem, że ta wycieczka pomoże mi dokonać właściwego wyboru a jest odwrotnie.

Z Trekiem raczej się pożegnamy, pozostałe moje propozycje nie mają sztywnej osi, mają za to inne mniejsze lub większe wady.

 

Czy któryś z kolegów jest mi w stanie coś doradzić? Może jakieś inne marki/modele?

Zimowy czas powoli się kończy a co za tym idzie i fajne rabaty za rowery.

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki

p.s. jak tak dalej pójdzie to żona wywali mnie z domu bo nie robię nic innego jak tylko gadam o rowerach....:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Grzegorz. W niektórych sklepach sami wychodzą z inicjatywą takiego rabatu (warunkiem jest dokonanie zakupu do końca miesiąca). Na Ghosta można również dostać max. 20% upustu, na Cuba niestety już tylko 15%. Szkoda bo przeszedł mi przez myśl najtańszy karbon.

 

Co do Rometa to specyfikacja jest na bardzo wysokim poziomie ale na zdjęciach nie powala. A tak jak pisałem wcześniej nie ma jeszcze tych modeli w sklepach stacjonarnych ( chyba, że ktoś ma jakieś inne informację to będę zobowiązany) żeby się przymierzyć i zobaczyć na żywo.

Z reguły rowery na żywo prezentują się dużo lepiej.

 

W każdym razie szukam, przeglądam, czytam i marudzę dalej :)

I nadal na Was liczę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj również przy okazji byłem w dwóch sklepach Rometa i spotkało mnie niemałe rozczarowanie jeżeli chodzi o Mustanga.

W jednym ze sklepów chcieli ode mnie zaliczkę i wtedy rower do zamówienia a o rabacie właściciel nawet nie chciał słyszeć. 

Drugi sklep sytuacja podobna, możliwe że dałoby radę bez zaliczki.

Ze starej kolekcji w jednym ze sklepów nie mieli nic na dużym kole, w drugim model 3.0 był najwyżej sklasyfikowany.

 

Podzwonię jutro jeszcze po okolicznych sklepach i popytam o tego Ramblera 6.0 z linka ale obawiam się, że z Rometem się nie polubimy.

 

Jak tak dalej pójdzie to z braku możliwości będę musiał zejść z wymagań i zrezygnować ze sztywnej osi aczkolwiek nie uśmiecha mi się taka opcja.

Najnormalniej w świecie nic sensownego nie przychodzi mi już do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jesteś na nie z zaliczką. Jeśli przykładowo rower byś widział na oczy i z jakichś względów nie było rozmiarówki to wpłata zaliczki nie powinna decydować na nie. Ja poprzez zaliczkę zaklepałem sobie sprzęt i czekam 4 miechy aż przyjdzie. To samo robiłem kupując samochody. Normalna sprawa przynajmniej dla mnie. Część sklepów się w ten sposób zabezpiecza bo wiele osób jest po prostu nie poważnych. Dokładnie na tej samej zasadzie jak wypożyczanie testówek.

 

Co do wymagań to zrobisz jak chcesz. Napisałem gdzie jest na sklepie ten Rambler 6.0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną to jedno ale to sprzęt w sam raz dla kolegi w Beskidy. Mamy podobne warunki fizyczne więc wiem czego tam trzeba a czego nie polecam. Te ramy nie są aż tak cieniowane jak z tych "topowych" modeli znanych firm. Tu się liczy też styl jazdy ale to solidna konstrukcja. Był w Częstochowie więc do Kraka nie jest dalej. Do tego nie miał by pie.... pess fitu co przekłada się na długo wieczność takiej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźe zmień podejście do kolorów? Będziesz mieć okazję wyróżniać się w tłumie szarzyzny :)

 

Brzydki to on nie był ale zachwytu też nie wzbudził. Definitywnie jeszcze nie skreślam

 

 

Cześć,

 

ciekawy temat. Mam pytanie odnoście Twojej wycieczki do Częstochowy- sprawdzałeś może jak pasuje rama 19,5 do Twojego wzrostu? Jeżeli miałbyś wybrać 18,5, a 19,5 co weźmiesz (myślę tylko o Trekach)?

 

Szczerze powiedziawszy to obie ramy były w porządku. Wszystko zależy gdzie będziesz jeździł. Ja osobiście w przypadku Treka raczej poszedłbym w większy rozmiar ale to ze względu na częstsze jazdy na płaskim (w górach będę kilka razy w roku). Z przekrokiem nie miałem problemu przy większej ramie. 

 

Nie wiem czemu jesteś na nie z zaliczką. Jeśli przykładowo rower byś widział na oczy i z jakichś względów nie było rozmiarówki to wpłata zaliczki nie powinna decydować na nie. Ja poprzez zaliczkę zaklepałem sobie sprzęt i czekam 4 miechy aż przyjdzie. To samo robiłem kupując samochody. Normalna sprawa przynajmniej dla mnie. Część sklepów się w ten sposób zabezpiecza bo wiele osób jest po prostu nie poważnych. Dokładnie na tej samej zasadzie jak wypożyczanie testówek.

 

Co do wymagań to zrobisz jak chcesz. Napisałem gdzie jest na sklepie ten Rambler 6.0

 

Podaj proszę konkretniejsze namiary na sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na ścianie wisi za to 19" http://www.romet.pl/...13745,2014.html w cenie 5 tys.

 

 

Cena na tego Rometa jest za@#&$!a :)

 

Na alledrogo wiszą te R line 6.0 po 4500 peelenów w dowolnym rozmiarze ramy np.

http://allegro.pl/rower-29-19-romet-rambler-r-line-6-0-mtb-2014-wwa-i4952404970.html

Minusem jest waga samej ramy, prawie dwa kilosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zol, mam bezposrednie porownanie Cube LTD pro vs Trek z 1 linka, czyli carbon, reba, i zwykla os 9mm z tylu, nie do konca jest ona zwykla, bo znow tam jest patent Treka usztywniajacy ogon.

Spostrzezenia, 2 blatowa korba przy szybkiej jezdzie nie przeszkadza jakos, kolega mniej wachluje z przodu, nie mniej jak pisze Beskid, z 3 ka z przodu ustawiam jak mi sie chce / ja tam oldschool wole/. Reby jedna 9 druga 15mm, sztywnosc przod - tyl jest identyczna, przy gwaltownym hamowaniu i skoku 100mm widac, ze widelec minimalnie sie wygina do tylu, co do bocznej, pewnie jest do wychwycenia w terenie, ale "kolo domu" jakbym nie skrecal i cudowal nie umiem znalez roznicy.

Zeby bylo smieszniej moje parametry 190cm /104kg/ noga 86 i nie czuje....co zrobie.

Osprzet nie wnikam, jego tylne XT ma sprzeglo , moje nie, nie widze roznicy - ciezkiego terenu rowery nie widzialy.

Ja zmienilem hample na SLX 675, on mial najwyzsze Deore, nie czuje roznicy. Trek ma bardzo wygodne seryjne siodlo, bardzo wygodna seryjna kierownice z 9" backsweepem /giecie do ridera/.

Najwieksze moje zmartwienie. Carbon u niego nie niweluje, tylko masakruje moja rame, nie dosc, ze mam dosc sztywne alu, to jeszcze sztyca 31.6, u niego 27.2 i jazda po glinianej drodze z miliardem kamieni na sztorc jest jak na softailu z poprzedneij epoki, u mnie wszystko wali przez kregoslup w pien mozgu :verymad: . Do tego rejestracja na stronie i dozywotnie gwarancja / nie wnikam w jej realizacje/. Sklanialbym sie ku Trekowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za udział w dyskusji.

Wątku jeszcze nie zamykam ale wybór najprawdopodobniej padnie na Treka ale model,

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/

 

Kolor nie będzie taki oklepany, zresztą przy dłuższym obcowaniu wydaje się całkiem w porządku.

Doszedłem również do wniosku, że warto dołożyć do Superfly 7 względem 6.

No chyba, że jeszcze coś nowego się urodzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...