Skocz do zawartości

[4000-4500zł] 29er do lekkiej jazdy


jepek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po kilku latach ujeżdżania mojego Kellys'a Scarpe postanowiłem zakupić nowe dwa kółka. Sporo czytałem nt 26 vs 29 i doszedłem do wniosku, że 29er będzie idealny do mojej jazdy. Pozostała teraz kwestia wyboru konkretnego roweru. Mocno przemawiają do mnie rowery marki CUBE. I to samym designem jak i podzespołami. W oko wpadł mi rower Cube LTD Race 2014/Cube LTD 29 2014. Ciężko będzie mi go przymierzyć na miejscu (Szczecin), to też wybrać rozmiar muszę zdalnie. Mam 186 wzrostu, noga 85 cm, a waga ~95 kg. Celuję w ramę o rozmiarze 21". 

 

Co sądzicie na temat Cube LTD Race 2014? Z tego co zdążyłem się zorientować ma on całkiem niezły amortyzator (Reba), ale niestety brak tu tapirowanej główki. Może znacie lepsze propozycje? Z góry dzięki!

 

Jeżdżę w 75% w terenie, ale dosyć lekkim - lasy, mało uczęszczane drogi itp. Żadna hardcorowa jazda.

 

 

EDIT: Drugim kandydatem jest Scott Scale 960 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@gad: do Kellysa jestem nastawiony pozytywnie :) jak ma się on do proponowanych przeze mnie Cuba czy Scott?

 

BTW nigdzie nie mogę znaleźć wagi Kellysa TNT 90 - masz może pojęcie ile on waży?

EDIT: OK mam masę - 12,5 kg

 

 

Główką taper powinni się martwić ci co mają słaby wideł i będą wykorzystywać rower w trudnym terenie. W przypadku Reby raczej nie masz się czym martwić. To prosty i mało awaryjny amorek.

 

Dobrze wiedzieć. Wideł na pewno nie będę zmieniał bez powodu. Jedyne czego się obawiam to dostępność części/podzespołów w przypadku awarii czy wypadku.

 

 

 

Zestawienie: http://katalog.bikeboard.pl/porownaj,rowery,6491%3B13908%3B11771 Kellys ma najlepszy osprzęt?

 

EDIT: W zasadzie zastanawiam się między Cubem LTD (Race lub Pro), a Kellysem. Cube zdecydowanie przyciąga wyglądem, a Kellys osprzętem. Jutro przejażdżka po wszystkich możliwych sklepach i może gdzieś uda się przymierzyć chociaż mocno wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego scotta możesz od razu odrzucić, osprzęt ma zdecydowanie najsłabszy. A rower na osprzęcie takim jak ten scott kupisz za 3500zł czy nawet mniej, tylko oczywiście innej firmy.

 

Dwa pozostałe są dosyć podobne. Choć kellys jednak ma lepszy napęd i chyba tego bym wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarem ramy będzie chyba największy kłopot. Dziś po południu śmigam zobaczyć co oferują sklepy i mam nadzieje, że będzie co przymierzyć. Inaczej będzie ciężko dobrać przez internet.

 

Aktualnie jeżdżę na ramie 21". Miejsca na klejnoty nie brakuje jednak nie wiem czy ta rama jest odpowiednia dla mnie mimo, że przejeździłem na niej kilka lat.  Czasami pojawiały się bóle pleców czy nadgarstków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam właśnie CUBE LTD RACE 2014 i ramę wielkości 23" mam 190 cm wzrostu i przekrok około 85-86 cm.

Jazda bardziej rekreacyjna, niż sportowa

21" powinna być odpowiednia, bo CUBE ma trochę zawyżoną rozmiarówkę.


Tu masz porównanie CUBE, SCOTT, KELLYS poprzednio dodałeś KELLYSa z 2013 roku

http://katalog.bikeboard.pl/porownaj,rowery


I jeszcze propozycja od CUBE model CUBE RACE ONE

Cały na XT

Przesyłka 0 zł

http://www.bike-discount.de/en/buy/race-one-grey-n-black-n-green-21673

 

 

img-cube-cube2014-cube-race-one-final.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...