Skocz do zawartości

[opony] Geax Saguaro vs Continental Race King


grzegorz1988wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy może ktoś porównać Saguaro do Maxxisa Crossmark ? Od zawsze jeżdżę na zwijanych Crossmarkach - przód i tył 2.1. Mam o maxxisach dobre zdanie, chociaż po zimie trochę popękały jednak dojeździłem na nich do chwili obecnej. Przyszła pora na zmianę bo bieżnik na środku prawie nie istnieje ( niestety przez moją wagę 90kg pompuję 3,5 na tył oraz 3 na przód). Chciałbym spróbować innej firmy, wybór padł właśnie na Saguaro 2.2. Mam jeszcze pytanie odnośnie szerokości. Gdzieś spotkałem się z konfiguracją 2.0 tył i 2.2 przód. Jakie zalety ma taka konfiguracja ? pytam ponieważ teraz przy 2.1 z tyłu mam może 2-3mm wolnego na stronę. Pakując tam 2.2 będzie chyba na styk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie. Czy może ktoś porównać Saguaro do Maxxisa Crossmark ? Od zawsze jeżdżę na zwijanych Crossmarkach - przód i tył 2.1.
 

 

 

 

 

Saguaro bardziej pancerne lepsza trakcja szybkosc taka sama. wersja 2.2 640g 2.0 570g  waga nie tyle odczuwalna co komfort miedzy tymi dwoma rozmiarami  a to moim zdaniem najistoniejsza rzecz, opory toczenia  takie same w odczuciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy mógłby ktoś dać namiar na jakiś artykuł gdzie mógłbym co nieco poczytać o konfiguracji 2.2 na przód i 2.0 na tył albo jakiejkolwiek innej gdzie z przodu jest szersza opona. Chciałbym poczytać generalnie po co, kiedy, dlaczego i jakie wady i zalety mają dwie szerokości opon w jednym rowerze. Z góry dzięki i sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku to zapytam inaczej. Teraz mam maxxisy crossmark 2.1 i z przodu i z tyłu. Od zawsze tak jeżdże tzn zawsze te same opony przód i tył. Czy zakładając geaxa saguaro 2.2 na przód i 2.0 na tył zyskam coś w porównaniu do tego co teraz mam ? lepsze tzw "zbieranie się" ? lepszą trakcję ? I nie pytam tutaj o różnicę między oponami tylko o różnice między 2.2 przód/2.0 tył a 2.1 przód i tył. Czy to się opłaca? Ludzie faktycznie tak jeżdżą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W porządku to zapytam inaczej. Teraz mam maxxisy crossmark 2.1 i z przodu i z tyłu. Od zawsze tak jeżdże tzn zawsze te same opony przód i tył. Czy zakładając geaxa saguaro 2.2 na przód i 2.0 na tył zyskam coś w porównaniu do tego co teraz mam ? lepsze tzw "zbieranie się" ? lepszą trakcję ? I nie pytam tutaj o różnicę między oponami tylko o różnice między 2.2 przód/2.0 tył a 2.1 przód i tył. Czy to się opłaca? Ludzie faktycznie tak jeżdżą ?
 

 

 

 

Dziwne masz problemy wersja 2.0 nie ma zadnych zalet wzgledem 2.2 , a jezeli chcesz zobaczyc jak to działa to kup i sprawdz sam .  Wlasna opinia jest najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 2.2/2.0 i sobie chwalę. Węższa opona na tyle sprawia, że rower jest zwrotniejszy i jest lepsze przyśpieszenie (2.2 jest cięższe o 110g od 2.0).

A drugi powód to, że u mnie w ramie 2.2 mieści się tylko na ciśnieniu poniżej 2 barów i jest bardzo mało miejsca na błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Saguaro 2,2/2,0 od jakiegoś czasu. Niektórzy producenci nawet tak fabrycznie zakładają (Jamis). Ot taki połowiczny wariant zalecanej opcji różnych opon P/T, bo też inne zadania przed nimi stoją. Napędowa niekoniecznie musi być "grubasem" z super przyczepnością. Ważniejsza jest waga, mniejsze opory toczenia itd. (to tak ogólnie w skrócie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(2.2 jest cięższe o 110g od 2.0).
 

 

 przy 29" 2.0 700g , 2.2 740/780kevlar /TNT

 

 

Co do Race Kinga to dzis przez 4 h uszczelniałem Race Sport 29x2.2 513 g szt. Dopiero kompresor  sie sprawdził na Shelu  , ale koncowka zmeczona i 30 min. W koncu sie udało;) z przedniej opony powietrze delikatnie ucieka przez bok opony widac to to nadmuchaniu ok 3 bar  i posmarownia plynem do naczyn z wody. 

 

Rower sie zrobił mega szybki ,  ciekawe ile przezyja piepierowe gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi o 2.2/2.0   Wypróbuję taką konfigurację z Saguaro. Mam jeszcze pytanko czy wersja TNT oponki saguaro różni się wizualnie od kevlarovej bez tnt ? Pytam dlatego że w sklepie w którym chce kupić te oponki 2.2 jest tylko w wersji tnt a 2.0 w zwykłej kevlarowej bez tnt i zastanawiam sie czy tak kupować czy jednak lepiej żeby obydwie były takie same czyli zwykle zwijane bez tnt bo bezdętka mnie nie interesuje. Może polecicie jakich dobry sprawdzony sklep gdzie kupie saguaro w tych wymiarach i opcjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze zapytać czy Saguaro trzyma wymiary? Naczytałem się o oponach Continentala że np 2.2 w rzeczywistości jest jak 2.0, jak jest w przypadku Saguaro ? Mierzył to ktoś ? Planuję na przód 2.2 a an tył 2.0 oczywiście jeśli wymiary podane przez producenta się zgadzają. Dodam jeszcze że od jakiegoś czasu jeżdżę na dość szerokich obręczach 34mm i moje obecne maxxisy 2.1 które wg producenta mają 52mm szerokości, w rzeczywistości mają 54mm.

 

Z przodu dam Saguaro 2.2, wg producenta to 56mm więc pewnie rozejdzie się na 58mm - spoko, z przodu może być szeroko bo jest miejsce. 

Na tył natomiast chce dać Saguaro 2.0 które wg producenta ma 52mm (czyli tyle co moje obecne maxxisy 2.1) więc pewnie też rozejdzie się gdzieś o 2mm. Z tyłu to już jest max, nie chcę tam nic więcej niż 55mm, dlatego tylko pytam czy geaxy trzymają podane wymiary. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze ostatnie pytanie i juz naprawdę nie zawracam głowy. Tego sezonu jest już coraz mniej a od przyszłego roku chciałbym sprawdzić system bezdętkowy. Rozumiem że wersja bezdętkowa TNT będzie normalnie współgrać na zwykłej obręczy i z dętką tak ? Kupiłbym Saguaro TNT i do końca tego sezonu jeździłbym normalnie z dętką a na przyszły i tak planuję nowe koła to kupiłbym bezdętkowe obręcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...