Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze ten Eurobike lub Romet Orkan droższy ale z hamulcami hydraulicznymi. Następnie ten Unibike http://www.dobrerowery.pl/unibike-crossfire-disc-m-2014? lub Kross Evado 4.0 http://www.dobrerowery.pl/kross-evado-4-0-2014?

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Northtec Caledon czy Spartacus 4.0 Disc

Który z tych rowerów polecacie i dlaczego?

Budżet to do 1500 zł.

Jazda głównie po mieście, trochę po polnych czy leśnych drogach. Ważne, żeby był szybki.

lub Medano Vanity VT.3 (ciut więcej kosztuje, ale proszę o opinie)

 

 

Mam do opchnięcia dwu-miesięczne Medano :)

Wymienisz korbę na coś lepszego i jeszcze zostanie z budżetu :P

 

Szybki.. jest szybki. Po polnych da radę. To co mi się w nim nie podoba to założona korba - straszna tandeta.

Mam ~181cm i się jeździło na nim w pozycji pochylonej/wyciągniętej. Na pewno się go lżej prowadzi niż Cube Nature Pro.

Po przesiadce czułem się jak bym z samochodu na czołg przeszedł :P

Edytowane przez sephiroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję ponieważ kupiłem Nature Pro. Nature Pro sprzedaję bo idę w przełaj/szosę :P

Trochę tak "sportowo" się jeździło. Poza korbą nie mam zastrzeżeń. Nadaje się do miasta.

Szybki start ze świateł i lecisz dalej. Po krawężnikach nim nie poskaczesz.

 

Vanity występuje jeszcze w ramie 18".

 

Wygląda całkiem dobrze. Wstawiłem biały koszyk na bidon Ibera IB-BC5 i od razu +10 do lansu ;)

Edytowane przez sephiroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę Medano (cena katalogowa 1800 zł), to Orkana 4.0 też powinieneś, bo choć cena katalogowa jest wysoka, to bardzo wielu osobom tu na forum udało się go wyrwać za ok 1600 zł. I byłby zdecydowanie najlepszą opcją. Z pozostałych... Zależy. Jeśli planujesz regularnie jeździć, to w końcu pewnie najdzie Cię ochota na modyfikacje. Wtedy najlepszą opcją jest Spartacus. Tarcze mechaniczne dużo łatwiej wymienić na hydrauliczne niż v-brake. Łatwiej też znaleźć amortyzator pod tarcze niż pod v-ki (seryjnie masz bardziej atrapę niż prawdziwy amor :/).

Jeśli grzebać w rowerze nie zamierzasz, to Medano, potem Spartacus a Northtec na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower ma być na następny sezon, potem chcę kupić coś znacznie lepszego

Też tak myślałem. Teraz mam 2 na sprzedaż. Idź od razu w specjalizację: albo MTB albo szosa. Chyba że chcesz mieć jeszcze jakiś do gnębienia np. do roboty itd.

 

Raczej nic nie będę modyfikował.

Będziesz :D

Edytowane przez sephiroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare rowery wywożę na wioskę, tam się zawsze przydają.

 

Nie, tego nie mam zamiaru modyfikować, bo będzie mi on potrzebny głównie do jazdy z dzieciakami po alejkach i parku. Ale też sporo krawężników, a czasami polna droga, stąd cross.

 

A mnie ciągnie do szosy :).

 


Ok, przekonaliście mnie: budżet zwiększam do 1800 zł, czyli przy posezonowych zniżkach w zasięgu są rowery powyżej 2000 zł w cenach katalogowych.

 

Najwyżej zostanie na dłużej jako rower na wycieczki :).

 

 

Edytowane przez PiotrM5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Evado 4?

Dlaczego Romet?

 

Jeżeli na te rowery aktualnie jest przecena to nie znajdziesz konkurenta dla nich. Około miesiąca temu na jednej z aukcji allegro można było kupić Orkana 5.0 poniżej 2 tys. Rowery te rozeszły się jak "ciepłe bułeczki", zostały tylko Romety z damskimi ramami. Sporo kupujących specjalnie czeka na koniec sezonu aby kupić jak najlepiej wyposażony rower w jak najniższej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...