Skocz do zawartości

[Firma Kross]Zbiór pęknięteych ram Kross


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje, zastosowalem skrot myslowy nazywajac to trzema naprawami. Chodzilo mi o kilka, lecz dla jednych sa to 3 dla innych 5 i wiecej... Kazda firma podchodzi do klienta inaczej i zalezy duzo od polityki firmy, bo sa takie co jednak mimo wszystko dbaja o swoj wizerunek i klienta, a nie tylko zeby zlapac klienta, a potem niech sie dzieje co chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam że mój rower jeśt eksploatowany bardzo delikatnie,rzadko widzi las. główinie poruszałem się nim po asfalcie ew.polnych drogach.

 

Sądząc po zdjęciu

 

 

 

Załączony plik 20140924_173656zz__1417043044_79.163.172.231.jpg

 

to raczej delikatnie eksploatowany nie jest co nie zmienia faktu, że jest to ewidentna wpadka Krossa. Rzecznik konsumenta tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciekawi mnie że można w pół roku tak zajechać rower? opona łysa, całość chyba nigdy nie była myta :-0

Jak widzimy można zajechać, ale tutaj generalnie rozchodzi się o kiepską jakość ramy, która autorowi wątku pęka zawsze w tym samym miejscu.

Czy to świadczy o złej eksploatacji roweru, imo ciężko powiedzieć.

A oponę można zajechać bardzo szybko. Niskie ciśnienie, jazda po asfaltach przy kiepskiej jakości gumy bardzo szybko zużywa bieżnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie że można w pół roku tak zajechać rower? opona łysa, całość chyba nigdy nie była myta :-0

 

pytam z ciekawości. Rama oczywiście nawet nigdy nie myta nie powinna pękać.

Zapewniam Cie że rower był myty i konserwowany.Zdjecie zostalo zrobione po przejażdżce po błotku,a pozatym czy od zalegajacego na ramie błota ramy pękaja???A co do opony, 5 tys km i kilka awaryjnych hamowań i opony nie ma.A zdjęcie wstawilem obrazowo z usterki która wystąpiła we wrzesniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma jak to serwis Krossa.....Rower pojechal do nich 3 tygodnie temu.Z informacji jaką otrzymałem w sklepie wynika że Krosss mimo przerwy swiatecznej zajmię się to sprawą bardzo szybko(wiadomo to juz 3 złamana rama w ciagu roku) oraz że otrzymam inny model ramy do tej pory nie wiem jaki bo panowie z Krosa nie potrafia do mnie napisac juz od 3 tygodni....Super Firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się na kupnem roweru marki kross - level b7 2014. Z tego co tu wyczytałem to pęknięcia zdarzają sie w ramach z modeli 2013 i 2012 chyba? Rama level b7 z 2014r wygląda z jednej strony solidnie z 2giej dość filigranowa i wycieniowana. Zastawiam sie czy ta rama to "udany" i solidny model. Słyszliście o pęknięciach? Kross nigdzie nie publikuje warunków swojej gwarancji. Czy dla modeli 2014 coś zmieniło się w ich treści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat ramy Krossa Level A3 z 2014 roku ? Czy ramy 2014 nie pękają jak poprzednie roczniki ? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zmiana ramy. Obecnie mam ramę Levela A2 z 2010 roku. Z A2 została tylko rama, wszystko powymieniałem na pełną grupę XT łącznie z kołami, amortyzator RS Reba Dual Air. Chciałbym teraz wymienić samą ramę na model Level A3 z 2014 roku bo obecna jest już nieźle wyobdzierana i estetycznie przestaje mi się podobać, zmartwiłem się jednak kiedy znalazłem ten temat o pęknietych ramach krossa. Moja obecna rama A2 z 2010 ma juz za sobą duuuużo kilometrów i 4 lata użytkowania, pod względem technicznym jest idealna, bez pęknięć wygięć itd, a ważę 95 a czasami 100 i jeżdżę momentami ostrzej. Dlatego pomyślałem że zapytam zanim wymienię ramę. Od razu zaznaczam że nie mam żadnego sentymentu do Krossa, po prostu jest to jedyny model ramy który ma takie malowanie jakie mi pasuje (biało czarno czerwone). Gdyby tylko np. Cube miał takie kolorki to brałbym Cube ale że moja obecna rama krossa nie sprawiała mi nigdy żadnych problemów to rozważam też ramę krossa - potrzebuje jedynie opinii o ramach 2014. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku ale w czym ta rama accenta jest lepsza od ramy krossa albo odwrotnie - co stanowi słaby punkt ram krossa? Jedyne co w moim przekonaniu przemawia na korzyść accenta to mocowanie bezpośrednie PM tylnego zacisku.  Tak jak wspominałem wcześniej mam jeden rower na ramie krossa i jestem zadowolony. Odnośnie malowania accenta - chyba jestem z tych wybrednym bo zupełnie nie przypadło mi do gustu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Krossa, jesteś zadowolony, odpowiada Ci geometria ramy i podoba Ci się malowanie Levela A3 2014 to kupuj ramę. Jak się coś stanie to najwyżej zareklamujesz:)

Accent'a podałem jako alternatywę. Nie podoba Ci się to bierz Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, wybacz nie chciałem nikogo bulwersowac czy coś podobnego. Po prostu niepotrzebnie znalazłem ten temat i teraz za dużo myśle :P Zastanowie się jeszcze nad tym Krossem - chciałbym tylko usłyszeć jakieś opinie posiadaczy Krossa Levela A3 lub innego A z rocznika 2014. Najchętniej to kupiłbym ramę Cube bo w tych rowerach jestem zakochany ale wszystkie ramy które mi się podobają robią teraz w 27.5 lub 29 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...