Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[Przerzutka] ALIVIO RD-M430 opinie, kultura pracy

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nickson

Nickson

Amator

• Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 15:48

Witam
Jestem w trakcie selekcji komponentów do złożenia roweru. Mam do was pytanie odnośnie tylnej przerzutki ALIVIO RD-M430
Z przodu nie będe szalał i bedzie ALIVIO ale ciagle sie zastanawiam nad tyłem Czy warto dokładać 70-80zł do DEORE lub SLX
Jeśli chodzi o wagę to żaden zysk bo raptem 20-30gram na korzyść tych wyzszych grup. Ale może kultura pracy zauważalnie większa i warto dołożyć? Sama korzyść z wagi i na papierze bardziej kosmiczne materiały wykorzystane do produkcji mnie nie przekonają.

Prosze o opinie użytkowników tej przerzutki a najlepiej kogoś kto bezpośrednio miał możliwość porównania z wyższymi grupami w terenie.
W internecie wlepił ktoś filmik z rzekomymi luzami tej ALIVIO Czy te luzy sa jakieś dramatyczne? DEORE czy SLX sa sztywniejsze?

http://w423.wrzuta.p...no_rd-m430_luzy

Z góry dzieki za porady.
Pozdrawiam.

Reklama

Reklama
  • Google

#2 pentagram1985

pentagram1985

Pro

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 16:08

ja takiej używam, nie miałem do czynienia z wyższej klasy przerzutkami, ale dla mnie (jak dla kogoś kto jeżdzi 1200-1300 km/miesiąc) jest super, do tego manetki też alivio i można śmigać, precyzyjnie zmienia przełożenie, raz dobrze ustawiona nie sprawi problemów przez wiele kkmów

#3 Nickson

Nickson

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 17:45

dzięki za pierwszą opinie. gdyby jeszcze wózek robili czarny to bym sie nie zastanawiał ;)
Czy ktoś z was wie czy są wersje z wózkiem SG? z tego co widzę na allegro wszystkie SGS ja z tylu będę miał 11-28 przod 22-44 to chyba moge brac średni wózek chyba bedzie stabilniejszy. Deore i SLX maja wersje SG