Skocz do zawartości

BratDalton

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    118
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Dalton
  • Skąd
    Poznań

Osiągnięcia użytkownika BratDalton

Entuzjasta

Entuzjasta (5/13)

  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Conversation Starter
  • Od tygodnia
  • Od miesiąca

Ostatnio zdobyte

34

Reputacja

1

Trafne odpowiedzi

  1. BratDalton

    [rama] Accent Peak29

    Ja jeszcze dodam, że miałem karbonowego chińczyka markowanego jako Bontrager XXX w Peaku, zamieniłem na alu od Pro i żadnej różnicy poza wagą nie czuję. Pisał tu do mnie kolega z forum że taka sama mu pękła jak zahaczył ciałem o gałąź w górkach. Jeśli więc ktoś nie piłuje na wagę to spoko ale to faktycznie loteria a innych korzyści specjalnie nie ma.
  2. Może widzieli, może słyszeli... ja nie ale jakiś blog na buniu reklamował to i ja wybadalem i oferta ciekawa, dla bikepackerów rownież: Przykładowy produkt: http://lesovik.eu/sklep/podpinka-otul/
  3. Ostatecznie zrezygnowałem z obu i kupie Ronina jak wjedzie kasa. Za różnice pojadę z dziewczyna na wakacje Żaden z tych rowerów nie ma istotnej *dla mnie* przewagi nad Roninem. Sa za drogie, wyjątkowo rzucają sie w oczy.
  4. Wszystko zależy. Mam wrażenie, że jednak Accentowy gravel jest bardziej adresowany do osób które szukają hmm "wyspecjalizowanych" rowerów w sensie sportowym. Authorowy Ronin jest bardziej wszechstronny i zdaje się 2 kg cięższy.
  5. Podobny pomysł został zrealizowany przez kolegę @@Waza w tym wątku, ten temat rozwiązuję. https://www.forumrowerowe.org/topic/213070-oponashwalbe-nobby-nic-29x26-pierwsze-wrazenia/page-1
  6. Czy ktoś z kolegów szanownych ma może informację jaka opona wchodzi do Ronina na obręczy 28 cali oraz na obręczy 27.5 cala? Ponoć 42 i 2.0, prawda to?
  7. BratDalton

    [rama] Accent Peak29

    Wrzuć wiecej fotek. Fajny build, chociaż cienkie oponki troche za cienkie wizualnie. Jak Ci sie jeździ na sztywnym widelcu? Czy po zmianie odczułeś np. szybszy zryw?
  8. Pisałem o skali rynku i mojej hipotezie skąd taka cena i jakie przeznaczenie roweru. Nie mam ani troche żalu. Jestem ciekaw na ile jest trafne założenie, bo rynek na takie rowery musi byc mały skoro sprzedaje sie w Polsce 1 200 000 rower a zaledwie 2-3% ludzi jest gotowych zapłacić wiecej niż te 4-5 tysięcy. Ale to juz wykracza poza ten wątek chyba
  9. Jeżeli ktokolwiek chce zrobić biznes na czymś tak niszowym jak rower gravelowy i wspiąć się na grzebiecie wznoszącej fali mody to musi zapomnieć o Polsce. Nie da się zrobić biznesu na naprawdę specyficznych rowerach w kraju gdzie średnia krajowa to 3000 złotych na łapkę, połowa z nas dostaje 2400 lub mniej na rękę, najczęstsza wypłata to poniżej 2100. Jeśli zarabiasz powyżej 5000 na rękę jesteś w top 10% najbogatszych Polaków. Rower za cenę 8000 złotych w Polsce to elitarny, luksusowy produkt i nie ma szans jeśli zostanie tylko na lokalnym rynku.
  10. W temacie Ronda jeszcze zastanawia mnie dlaczego do kupienia będą dopiero latem. W takim cyklu działa rynek czy to kwestia kolejek do fabryki?
  11. Było pytanie o widelec w stali. Z tego co czytałem to dla taperowanych główek koszt i waga stalowej sterówki oraz odpowiednich estetycznie goleni (czytaj: odpowiednio masywnych) niweluje korzyści płynące ze stali i przeraża konstrukcje. Ale faktycznie zgadzam sie ze widelec umożliwiający montaż czegokolwiek na przedzie zwiększałby wszechstronność juz i tak dosc wszechstronnego modelu. Fajnie ze sie dzieje! Propozycja na pewno przemyślana i ciekawa.
  12. Tam jest sprzętu lekko na 20.000 złotych w tym filmiku
  13. Chcę to. To jest dokładnie to co planowałem zrobić z Wolverinem, z tym, że Wolverine kosztuje 1/2 tej ceny. Zastanawiam się w takim razie co ma ten ramset czego nie ma Wovlerine. Jakość?
  14. Z czystej ciekawości dokonałem takiego porównania i wyszło mi że rowery są... dość podobne w kwestii realnych wymiarów. Chciałem zobaczyć jak można wykorzystać Wolverina żeby zbudować z niego coś bardziej zwartego niż wymyślili twórcy. Trochę też byłem ciekaw jak się przekładają wymiary producenta na rzeczywiste liczby. Główna widoczna różnica to 0.5 stopnia więcej kąta podsiodłowej i niższy przekrok na rzecz Wolvie (przy maksymalnie dużych oponach jakie wchodzą do obydwu rowerów). Minimalnie niżej będzie suport w RAG+. Nieco dłuższa baza kół w RAGu (to większy rozmiar jednak). W Wolverine mogą pojawić się minimalne overlapy na paluchach stóp. Dane wziąłem z wypisek producentów, wyrysowane w BikeCAD. Nie jest to szczyt precyzji ale to tylko zabawa Płynie z tego dość ciekawy wniosek dla mnie. Rozważając jeden z tych rowerów do zakupu mamy do wyboru ramę stalaka + zapas pieniędzy na komponenty lub ramę alu+wideł karbon i cały rower. Biorąc pod uwagę podobieństwo geometrii rozjaśnia się co warto wybrać. SOMA Wolverine 52 (TT c-c 557) na kołach 28" z oponą 2.2: NS Bikes RAG+ M (TT c-c 553mm) na kołach 28" z oponą 42mm: Nałożone:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...