Skocz do zawartości

[8794g] China Carbon by Gl3ba


Gl3ba

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy postanowiłem, iż muszę coś zmienić, coś poprawić, odchudzić i ulepszyć w moim rowerku. W ten oto sposób rower dostał nowe części, takie jak: rama, koła, kierownica, mostek, siodło, hamulce, kaseta, łańcuch, pancerze, blaty. Efekt niezły, maszynka zrzuciła na wadze 800g. Rower zrobił pierwsze 200km i mogę śmiało powiedzieć, że ma on kopa! Jest w pełni sprawnym rowerem do XC, bądź maratony (Mazovia która jeżdżę).

Póki co piszę pokrótce wszystko w wolnym czasie dodam mu opis porządny jak sam Ten u góry przykazał :)

 

Bar Ends: (Rogi) -brak-

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) Bontrager 4g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Merida Cage 34g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid SD5R 179g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid SD5R 181g

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Avid FR7 174g

Cables: (Pancerze i linki) Niro Turbo + linki Shimano XTR 110g

Cassette: (Kaseta) Shimano Deore XT 11-32 g

Chain: (łanńuch) Shimano XTR + spinka KMC g 280g

Crankset: (Korby) Truvativ Stylo 3.3 + alu kominy KCNC + średnia i duża zębatką Stronglight + wkład Accent g 859g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XTR FD-770 119g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X9 Medium cage + alu kółeczka Token 220g

Fork: (Widelec) (Shimano) PRO XCR Carbon 811g

Rear Shock: (Damper) -brak-

Frame: (Rama) Carbon (Chiny) 22' -waga z hakiem i przelotkami- 1400g

Grips: (Gripy) Bontrager X light (docinane) 13g

Handlebar: (Kierownica) Amoeba Carbon Yan 118g

Handlebar Tape: (Owijka) -brak-

Headset: (Stery) Neco 78g

Pedals: (Pedały) Shimano PD 540 350g

Seat: (Siodło) Selle Italia SLR Carbonio 169g

Seatpost: (Sztyca) Smica -zero- 234g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) KCNC z "wajchą" 36g

Shifters: (Manetki) Sram X0 Twisters 174g

Skewers: (Zaciski koł) Soul Kozak + Mavic 94g

Spacers: (Podkładki pod mostek) no name red 10g

Starnut: (Gwiazdka) 9g

Stem: (Mostek) KCNC Bear Bone 130mm 135g

Tire (Front): (Opona przednia) Fly Weight 330 329g

Tire (Rear): (Opona tylna) Fly Weight 330 331g

Top Cap: (Top cap) Boplight 5g

Tubes: (Dętki) Schwalbe 130g

Wheel Front: (Koło przednie) 707g

-Hub: (Piasta) DT 240s

-Rim: (Obręcz) Mavic XC717

-Spokes: (Szprychy) Sapim Laser 2.0-1.8

-Nipples: (Nyple) DT Black

-Rim tape: (Opaska) Panaracer

Wheel Rear: (Koło tylne) 873g

-Hub: (Piasta) DT 240s

-Rim: (Obręcz) Mavic XC717

-Spokes: (Szprychy) Sapim Laser 2.0-1.8

-Nipples: (Nyple) DT Black

-Rim tape: (Opaska) Panaracer

Misc : (Inne)

-Pulsometr Topcom 40g

-Licznik Sigma 1009 37g

-Osłonki na ramę 25g

 

=8794g

W konfiguracji gotowej do startu w zawodach!

 

Galeria:

https://picasaweb.google.com/matexo93/DropBox?authkey=Gv1sRgCM_po9yNk674KA#5654144713585916178

Edytowane przez Gl3ba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przeoczyłem ;| Kaseta waży 263g i jest już uwzględniona w masie. Taa pedałki 350g, to trochę jest, ale za to jest pewność i trwałość w przystępnej cenie, z czasem się pomyśli o czymś lżejszym :)

 

Sztywniaka mam bo lubię, przejechałem na nim Karkonosze (Śnieżkę, Petrovkę i wiele innych) i spisał się świetnie. troszę techniki i można go świetnie okiełznać i niewiele odstawać choćby fullom. FlY Weighty to jedne z najlepszych opon na jakich jeździłem. Przy tej masie oferują wręcz fenomenalne trzymanie z podłożem. Jeździłem, na suchym,w piachu, bocie, kamyczkach, kamieniach, korzeniach i spisują się ekstra. Potrzebna jest tylko technika i czucie roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ty olbrzym jesteś :D 22" i jeszcze sztyca tak wysunięta, przyznaj się grałeś w kosza :P

 

Mam wrażenie, że siodełka ucieka na lewo. Co do samego roweru, fajny bo lekki. Jednak sama rama jest brzydka i ta krata blee. Czy to jest z tych karbonów z turystyczną geometrią, czy lekko sportową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, troszku wytrzęsie ale można śmiało śmigać ^^ No trochę mnie jest, tego nie da się ukryć... 194cm :) Fakt.. rama jest ordynarna, ale nie stać mnie było na inne lekkie i tanie, a sama geometria przy mostku 130mm, sztycy bez offsetu jest fajna. Jest piekielnie zwrotny w singielkach, zrywny kiedy trzeba i wymusza sportowa pozycję mi osobiście ona bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka wygląda o niebo lepiej jak widzi się ten rower na żywo, nie ma już chyba wiele ram bardziej nie fotogenicznych.

Cały rower wygląda świetnie na żywo i z tego powodu bardzo się cieszę ,że mogłem mieć w nim swój (na wpół skromny) wkład :zaciks sztycy, kominy do korby, przednia przerzutka, podkładki pod mostek, mostek, hamulce, i dzięki mnie nie ma białych pancerzy.

Waga jest miażdżąca i przy tym rower jest w 100% funkcjonalny, był nawet w górach (przed modyfikacją) i Gleba nadążał za mną na zjazdach (ja miałem amor), co do sztywnego z przodu to jak teraz mam fulla (którego projekt postaram się na dniach umieścić na forum) to kolega odstaje mi tylko na ciężkich zjazdach z korzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka rower wyglada okropnie..... ale po chwili widac w czym jest problem.... opony.

Gdyby je umyc i jeszcze na mokro zrobic zdjecia, ewentualnie po wyschnieciu spryskac "czyms" zrobiacym je na czarno, to rower wygladalby calkiem inaczej.

I nawet srebrne szprychy moglyby wtedy ujsc... :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kierownice... to zobaczymy, na razie nie mam na co narzekać. Haha, fakt potrzebny mu prysznic całościowy i wtedy zrobić zdjęcia, ale ty razem już ostre i wyraźne, bo te wyszły jakbym robił suszarką. Bo te szprychy są czarne ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...