Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Duch

[piasta] skręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Duch

Jak w temacie czy skręcacie piastę na wyczucie czy macie jakiś "magiczny" sposób, bo u mnie z wyczuciem bywa cienko :) , wczoraj na skręcaniu piasty zeszło mi przeszło pół godziny, pozatym stałym problemem, jest dla mnie brak trzeciej ręki :)

Zastanawiałem się nad włożeniem już skontrowanej drugiej strony osi delikatnie w imadło wyłożone szmatką, albo filcem; żeby robiło za ta rzeczoną trzecią rękę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość sebulba

Ja robię zawsze tak że dokręcam stożek ręką na maxa, biorę 2 klucze, kontruję nakrętkę i jakimś cudem stożek troszkę się odkręca i ustawia się akurat w pozycji którą chcę - czyli aby było bez luzów i bez dużych oporów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dinsdale

na wyczucie, drugą stronę mam już skontrowaną i nakręcam konusa ręką, z reguły nawet nieco ciaśniej niż się wydaje że wystarczy, następnie kontruję i jak się nic nie pochrzani to jest ok, jak nie to luzuję lekko kontrę i dokręcam/odkręcam konusa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Gość

na wyczucie, drugą stronę mam już skontrowaną i nakręcam konusa ręką, z reguły nawet nieco ciaśniej niż się wydaje że wystarczy, następnie kontruję i jak się nic nie pochrzani to jest ok, jak nie to luzuję lekko kontrę i dokręcam/odkręcam konusa.

no tak, ale jak to zrobic w przedniej piascie, gdy są uszczelniacze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Odi

no tak, ale jak to zrobic w przedniej piascie, gdy są uszczelniacze?

Zdjąć je.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krezystof

Złożyć jak złożyć, ale w starych rowerach zrobić zeby nie latało koło na boki przez luzy w piaście :/ Tego zrobić nie umiem :) A jezdze takim do szkoły staruchem 9 letnim i tlne koło niestety lata a do serwisu jezdzic nie bede bo po 50 km z powrotem lata :/ Lekarstwo macie na to? Poza wymianą koła bo to było w Sierpniu wymieniane i grosza mi szkoda na ten rower

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dinsdale

może problem w Twoim przypadku tkwi w zaciskach (szybkozamykaczach czy jak to się zwie ;) ) o ile takie masz w tym starym rowerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krezystof

gdzie tam jak powastal ten rower to nie wiedzieli co to jest chyba :D

Zwykłe śruby...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PoleK

moze poscierales miski ( czy jka sie to nazywa) w piascie? i musisz przeplesc kolo:D?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krezystof

To koło byłoby droższe od całego roweru chyba ;)

A od czego zużywają się te miski? W starym kole rozwaliłem miski i tam ze srodka tak fajnie metal wychodzil (warstwy tego metalu)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PoleK

nie wiem mogą sie np .lozyska wbic jak za mocno zakrecisz itp.;)

Pozdrawiam

PoleK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.