Skocz do zawartości

[piasta] skręcanie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy skręcacie piastę na wyczucie czy macie jakiś "magiczny" sposób, bo u mnie z wyczuciem bywa cienko :) , wczoraj na skręcaniu piasty zeszło mi przeszło pół godziny, pozatym stałym problemem, jest dla mnie brak trzeciej ręki :)

Zastanawiałem się nad włożeniem już skontrowanej drugiej strony osi delikatnie w imadło wyłożone szmatką, albo filcem; żeby robiło za ta rzeczoną trzecią rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebulba

Ja robię zawsze tak że dokręcam stożek ręką na maxa, biorę 2 klucze, kontruję nakrętkę i jakimś cudem stożek troszkę się odkręca i ustawia się akurat w pozycji którą chcę - czyli aby było bez luzów i bez dużych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyczucie, drugą stronę mam już skontrowaną i nakręcam konusa ręką, z reguły nawet nieco ciaśniej niż się wydaje że wystarczy, następnie kontruję i jak się nic nie pochrzani to jest ok, jak nie to luzuję lekko kontrę i dokręcam/odkręcam konusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość

na wyczucie, drugą stronę mam już skontrowaną i nakręcam konusa ręką, z reguły nawet nieco ciaśniej niż się wydaje że wystarczy, następnie kontruję i jak się nic nie pochrzani to jest ok, jak nie to luzuję lekko kontrę i dokręcam/odkręcam konusa.

 

 

no tak, ale jak to zrobic w przedniej piascie, gdy są uszczelniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyć jak złożyć, ale w starych rowerach zrobić zeby nie latało koło na boki przez luzy w piaście :/ Tego zrobić nie umiem :) A jezdze takim do szkoły staruchem 9 letnim i tlne koło niestety lata a do serwisu jezdzic nie bede bo po 50 km z powrotem lata :/ Lekarstwo macie na to? Poza wymianą koła bo to było w Sierpniu wymieniane i grosza mi szkoda na ten rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...